Anglija savu skatītāju priekšā centīsies iekļūt finālā

Anglijas futbola izlase, likmetv
5. jūlijs, 2021, 17:09
Anglijas futbola izlase | Foto: CBS Sports

7. jūlija vakarā plkst. 22:00 tiks aizvadīts otrais pusfināls Eiropas čempionātā futbolā. Tajā tiksies futbola dzimtene Anglija un Dānijas valstsvienība. Cīņa risināsies Londonā, Vemblija stadionā.

Potenciālie sākumsastāvi:

Anglija: vārtsargs – Džordans Pikfords, aizsargi – Kails Volkers, Džons Stouns, Harijs Makgvairs, Lūks Šovs, pussargi – Rahīms Stērlings, Deklans Raiss, Meisons Maunts, Kalvins Filipss, Bukailo Saka, uzbrucējs – Harijs Keins.

Dānija: vārtsargs – Kaspers Šmaihels, aizsargi – Simons Kjaers, Andreass Kristensens, Jenss Stīgers – Larsens, Janniks Vestegrors, Joakims Melē, pussargi – Tomass Deleinijs, Pjērs Emīls Heibergs, Mikels Damsgārds, uzbrucēji – Martins Braitvaits, Kaspers Dolbergs.

Anglija aizvadīja ļoti labu grupu turnīru, pirmajā kārtā ar 1:0 pārspējot Horvātiju, tad Britu salas derbijā spēlēts neizšķirti pret Velsu, bet noslēdzošajā duelī ar 1:0 uzvarēta Čehija. Arī astotdaļfinālā un ceturtdaļfinālā komanda turpināja nezaudēt vārtus, esot vienīgajiem EURO 2020, kas vēl ne reizi nav ņēmuši bumbu laukā no saviem vārtiem.

1/8 finālā futbola dzimtene ar 2:0 pārspēja Vācijas futbolistus, precīzam esot Rahīmam Stērlingam un Harijam Keinam. Abi rezultatīvie sitieni tika izpildīti spēles otrajā puslaikā.

Ceturtdaļfinālā pretim stājās Ukraina, un vairāki angļu līdzjutēji jau pirms dueļa sākuma bija ierakstījuši panākumu savai izlasei, nenovērtējot pretiniekus. Pirmajā puslaikā gan pārsvars nebija pārāk drošs, atrodoties vadībā ar 1:0 pēc Harija Keina ceturtajā minūtē gūtajiem vārtiem. Turpmākajās 45 minūtēs Anglija atvērās un izpildīja vēl trīs rezultatīvus sitienus pretinieku sargātajā taisnstūrī. Izcēlās Harijs Makgvairs, Džordans Hendersons un vēlreiz Harijs Keins.

Tikmēr Dānijai turnīrs iesākās ļoti smagi. Jau pirmajā mačā tika zaudēts viens no komandas līderiem Kristians Ēriksens, kuram 42. minūtē pēkšņi apstājās sirds, bet, pateicoties apkārtējo laicīgai rīcībai, futbolista dzīvība tika glābta. Tam sekoja negaidīta mača atsākšana un zaudējums 0:1 pret Somiju.

Otrajā kārtā pēc izvirzīšanās vadībā pirmajā puslaikā otrajās 45 minūtēs neizdevās noturēt vadību un tika atzīts Beļģijas pārākums ar 1:2. Dānijai vārtus guva Jusufs Polsens, bet beļģiem izcēlās Torgans Azārs un Kevins De Breine.

Noslēdzošajā apakšgrupu spēlē bija jāspēkojas ar Krieviju, pret ko derēja tikai un vienīgi panākums, tas arī izdevās un pārliecinoši, esot pārākiem ar 4:1. Tas ļāva izcīnīt otro pozīciju un pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā spēlēt pret Velsu.

Pirmajā puslaikā dāņiem piederēja ļoti liels pārsvars, bet to izdevās pārvērst tikai vienā vārtu guvumā. Pēc pauzes cīņa bija līdzīgāka, bet izlasei izdevās vēl trīs reizes pārspēt pretiniekus un droši iesoļot 1/4 finālā ar uzvaru 4:0. Tajā Dānija spēkojās ar Čehiju, kas iepriekšējā kārtā 2:0 bija uzvarējusi Nīderlandi.

Jau pirmajā puslaikā Dānijas labā izcēlās Tomass Delanijs un Kaspers Dolbergs, izvirzot komandu vadībā ar 2:0. Četras minūtes pēc puslaika pārtraukuma Patriks Šiks ar piektajiem vārtiem čempionātā samazināja rezultāta starpību līdz 1:2, bet tas arī bija viss.

Dāņi ir kļuvuši par pirmo valstsvienību, kas spējusi iekļūt pusfinālā pēc tam, kad pirmajās divās apakšgrupu spēlēs nebija iegūts neviens punkts.

Šis būs 26. duelis abu izlašu starpā. 25 iepriekšējās cīņās Anglija uzvarējusi 16 reizes, Dānijai tas izdevies četras. Piecas spēles noslēgušās bez uzvarētāja.

Dānija

Anglijas valstsvienība tiek uzskatīta par izteiktiem favorītiem šajā pārī, saņemot koeficientu 1.77. Iespēja, ka 90 minūtes noslēgsies neizšķirti, vērtēta ar 3.70, bet varbūtība, ka cīņu pamatlaikā uzvarēt varētu Dānija, uzstādīta ar 5.50.