Aizraujošā cīņā Latvijas izlase atzīst ASV pārākumu

ASV hokeja izlase svin vārtu guvumu, likmetv
27. maijs, 2021, 17:55
ASV hokeja izlase svin vārtu guvumu | Foto: EPA/TOMS KALNINS

Notikumiem bagātā duelī Latvijas hokeja izlase ar 2:4 atzina ASV pārākumu pasaules čempionāta septītajā spēļu dienā.

Jau pēc spēlētas minūtes un sešām sekundēm cīņas rezultātu atklāja ASV izlase, kad precīzs metiens starp Matīsa Kivlenieka kājām no zilās līnijas izdevās Metam Tenisonam. Latvijas vārtsargs brīdi pirms tam bija zaudējis nūju, kas liedza šo metienu apturēt.

Sekoja divi noraidījumi ASV izlasei, kas ļāva mūsu spēlētājiem spēlēt pieciem pret trim oponentiem. To izdevās realizēt, kad Miks Indrašis no zonas vidus izpildīja metienu, kurš trāpīja perfekti vārtu augšējā stūrī.

Kad pirmajā trešdaļā bija atlikušas nedaudz vairāk kā piecas minūtes, pēc neveiksmīga rikošeta ripa vēlreiz nonāca Matīsa Kivlenieka sargātajos vārtos.

Uz atbildi ilgi nebija jāgaida, divas minūtes vēlāk pēc Ralfa Freiberga cīņas par ripu pirmais pie tās tika Oskars Batņa, kurš izlauzās vārtu priekšā, kaut viņa metiens tika atvairīt, ātrākais pie atlēkušās ripas bija Renārs Krastenbergs, kurš no šaura leņķa guva savus pirmos vārtus pasaules čempionātos.

Otrajā periodā turpinājās atraktīva spēle, abām komandām uz maiņām iespiežot pretiniekus savā aizsardzības zonā. Trešdaļas vidū ASV krietni iespieda Latvijas izlasi savā zonā un Trevors Mūrs trīs Latvijas spēlētāju ielenkumā guva vienības trešos vārtus. Uz tiem Latvijas izlasei neizdevās atbildēt ar precīzu metienu, bet ceturtos vārtus guva ASV, kad Metijs Beņiers ar spēku izlauzās vārtu priekšā un izvirzīja savu izlasi vadībā ar rezultātu 4:2.

Trešajā periodā teritoriāls pārsvars piederēja ASV, taču pretiniekiem ilgu laiku neizdevās izdarīt metienu pa Latvijas vārtiem. Vairāki labi momenti bija arī Latvijas pārstāvjiem, bet pietrūka kvalitatīvas noslēguma fāzes.

Trešajā periodā neviena no komandām vārtus gūt nespēja un mačs noslēdzās 4:2 ASV izlases labā. Par labāko Latvijas izlasē tika atzīts Renārs Krastenbergs, bet ASV izlasē šo godu ieguva Raiens Boils.

Latvijas valstsvienībai nākamais mačs gaidāms jau rīt, kad 20:15 tiksimies ar Norvēģijas hokejistiem.

Pēc šīs spēles ASV un Vācijas izlasei ir pa deviņiem punktiem, seko Latvija, Somija un Kazahstāna kuriem ir septiņi punkti, trīs punkti ir Kanādai un Norvēģijai, bet Itālijas izlase kā pēdējā, kuriem vēl nav gūti punkti.