Eiropas līga: četru valstu komandas cīņā par finālu

Eintracht, likme.tv
26. aprīlis, 2022, 15:03

Ceturtdienas vakarā pirmās pusfināla spēles tiks aizvadītas UEFA Eiropas līgā. Plkst. 22:00 Leipcigā tiksies vietējā “RB Leipzig” un Glāzgovas “Rangers”, savukārt Londonā par uzvaru cīnīsies “West Ham United” un Frankfurtes “Eintracht”.

“RB Leipzig” – “Rangers”

Grūtības Leipcigas komandai radās jau “play-off” kvalifikācijā. Savā laukumā uzņemot “Real Sociedad”, “Leipzig” divreiz nonāca iedzinējos, taču 82. minūtē izdevās panākt 2:2. Atbildes mačā jau bija cits scenārijs, jo vācieši pēc aizvadītām 60 minūtēm atradās vadībā ar 2:0, vienus vārtus “Real Sociedad” atguva, taču 89. minūtē ar precīzu soda sitienu Leipciga nokārtoja vietu astotdaļfinālā, kurā vajadzēja spēlēt pret Maskavas “Spartak”, taču karadarbības dēļ Krievijas komanda tika diskvalificēta.

Ceturtdaļfinālā pretī stājās “Atalanta”, un pirmajā mačā Leipciga vārtus neguva, taču rezultāts bija 1:1, jo itāļi raidīja bumbu savos vārtos. Nedēļu vēlāk bumbas kontrole bija “Atalanta” pusē, taču “Leipzig” izpildīja vairāk sitienu, līdz ar to divreiz gūstot vārtus un nokārtojot vietu pusfinālā.

Bez piedzīvojumiem neiztika arī “Rangers”. Savā laukumā komanda iesāka astotdaļfinālu ar 3:0 uzvaru pār “Crvena Zvezda”, bet atbildes mačā serbi izdarīja 13 sitienus pa vārtiem, kamēr Glāzgova par deviņiem mazāk. Jau kompensācijas laikā “Sarkanā zvaigzne” panāca 2:1, tomēr vēl diviem vārtiem bija pārāk maz laika.

Ceturtdaļfinālu “Rangers” iesāka slikti pret “Braga”, jo uz Glāzgovu bija jādodas iedzinēju lomā – 0:1. Jau otrajā spēles minūtē “Rangers” panāca izlīdzinājumu, pirmā puslaika izskaņā izvirzījās vadībā, bet 83. minūtē rezultātu sērijā izlīdzināja “Braga”. Spēle nonāca līdz papildlaikam, un 101. minūtē izšķirošos vārtus guva “Rangers”, nodrošinot vietu pusfinālā.

Izteikta favorīte pirms pirmā mača ar koeficientu 1,38 ir “RB Leipzig”. Uz to, ka spēle noslēgsies ar vienādu rezultātu, var uzlikt ar koeficientu 5,20, savukārt “Rangers” panākums novērtēts ar koeficientu 9,80. Arī sērijas ietvaros kopumā favorīte ir “RB Leipzig” – attiecīgi koeficients 1,25 un 4,10.

“West Ham” – “Eintracht”

Astotdaļfinālā “West Ham” vajadzēja krietni pasvīst, jo pēc pirmās spēles ar “Sevilla” komanda atradās iedzinējos (0:1). Atbildes mačā izdevās vienus vārtus pamatlaikā gūt, kas nozīmēja papildlaiku, kurā Londonas vienība vēlreiz bija precīza un sasniedza ceturtdaļfinālu. Pirmā spēle pret “Lyon” noslēdzās ar 1:1, bet Lionā “West Ham” pirmā puslaika izskaņā divreiz bija precīza. Otrā puslaika ievadā komanda vēlreiz bija precīza, un Francijas klubs nespēja atkopties no šoka, lai gan bija krietni vairāk ar bumbu un izpildīja vairāk sitienu.

“Eintracht” bija jāspēlē pret divām Spānijas komandām astotdaļfinālā un ceturtdaļfinālā. Vispirms pretī nāca labi spēlējošā “Real Betis”, un pirmajā puslaikā komandas rādīja rezultatīvu futbolu, kas noveda pie “Eintracht” 2:1 vadības. Ar tādu rezultātu komandas devās uz Vāciju, un 90. minūtē “Real Betis” izdevās veiksmīgi gūt vārtus, kas nozīmēja papildlaiku. Ja pamatlaika izskaņa bija laba, tad papildlaika bija tieši pretēja, jo 120. minūtē spāņi raidīja bumbu savos vārtos.

Ceturtdaļfinālā Frankfurtei bija jāspēlē ar spāņu grandu “Barcelona”. Savā laukumā “Eintracht” pirmā izvirzījās vadībā, bet Barselona panāca 1:1. Atbildes mača 4. minūtē “Eintracht” realizēja soda sitienu, bet 32 minūtes vēlāk komanda vēlreiz bija precīza. Rezultāts pieauga līdz pat 3:0 (summā 4:1), bet “Barcelona” skrēja uz priekšu. Kompensācijas laikā Barsa divus vārtus atguva, bet trešajiem laika nepietika, un visai sensacionāli “Eintracht” iekļuva pusfinālā.

Bukmeikeri šajā sērijā paredz lielāku intrigu, piedāvājot koeficientu 2,02 uz “West Ham” panākumu. Neizšķirta koeficients ir 3,55, bet uz “Eintracht” uzvaru var uzlikt ar koeficientu 4,10. Runājot par sērijas iznākumu, favorīte ar koeficientu 1,57 ir “West Ham”, kamēr “Eintracht” iespēja novērtēta ar koeficientu 2,30.