Trīskārtējiem Latvijas čempioniem mājās jāpaveic liels uzdevums

"Riga" FC, likmetv
13. jūlijs, 2021, 1:06
"Riga" FC | Foto: "Riga" FC

UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmajā raundā risināsies atbildes spēle starp Latvijas pēdējo trīs gadu čempioniem “Riga” FC un Zviedrijas klubu “Malmo”. Pirmajā cīņā ar 1:0 savā laukumā pārāki bija zviedri, bet rezultāts vēl atstājis cerību, ka Latvijas komanda var atspēlēties un turpināt dalību turnīrā.

Potenciālie sākumsastāvi:

“Riga” FC: vārtsargs – Roberts Ozols, aizsargi – Antonijs Černomordijs, Armands Pētersons, Vladislavs Fjodorovs, Milošs Vranjaņins, Ritvars Rugins, pussargi – Ivans Paurēvičs, Nedeļko Piščevičs, Felipe Brisola, uzbrucēji – Mikaels Soisalo, Kule Mbombo.

“Malmo” FF: vārtsargs – Juhans Dālins, aizsargi – Anels Ahmedhodžičs, Jonass Knudsens, Lāse Nīlsens, Ēriks Larsons, pussargi – Oskars Levickis, Sebastians Nanasī, Sorens Rikss, Erdals Rakips, uzbrucēji – Antonio Mirko Čolaks, Jo Inge Bergets.

Mājiniekiem šajā duelī laukumā nedosies Junusa Muritala, kurš jau pirmajā puslaikā nopelnīja otro brīdinājumu un tika noraidīts no laukuma.

Pirmajā mačā jau no sākuma zviedriem bija liels teritoriālais pārsvars, bet vārtu guvumā realizēt to neizdevās. Tuvojoties puslaika pārtraukumam, spiediens tikai palielinājās, bet vairākas reizes veiksmīgi vārtos darbojās Roberts Ozols, kā arī palīdzēja pretinieku neprecīzi raidītie sitieni. Pēc 41 spēlētas minūtes Junusa Muritala, turpinot spēlēt ļoti agresīvi, neskatoties uz vienu brīdinājumu, vēlreiz rupji pārkāpa noteikumus un atstāja savu komandu mazākumā.

“Riga” vārtus “Malmo” atslēdza 50. minūtē, kad spēcīgu sitienu no tuva attāluma izdarīja Antonio Mirko Čolaks, kurš arī Zviedrijā ir viens no galvenajiem komandas uzbrukuma līderiem. Futbolista raidījumu Latvijas galvaspilsētas kluba vārtu vīram neizdevās atvairīt. Tas arī kļuva par vienīgo precīzo raidījumu duelī.

Starp šīm divām spēlēm “Malmo” aizvadīja cīņu vietējā čempionātā, kurā ar 4:0 pārliecinoši sagrāva IK “Sirius”.

Arī šajā cīņā par izteiktiem favorītiem uzskatīti zviedri, saņemot koeficientu 1.36. Neizšķirta varbūtība ir 4.95, bet Latvijas kluba uzvaras iespēja novērtēta ar 8.75.

Sešās no septiņām iepriekšējām spēlēm Eirokausos, kurās piedalījusies kāda no šīm divām komandām, nav gūti vairāk nekā divi vārti. Iespēja, ka šodien vārtsargi tiks pārspēti mazāk kā 2,5 reizes, ir 2.18.