Konferenču līgā Latvijas komandām cīņas par kvalifikācijas otro kārtu

FK "Liepāja", likmetv
13. jūlijs, 2021, 16:26
FK "Liepāja" | Foto: FK "Liepāja"

Trīs “Optibet” futbola virslīgas komandas aizvadīs UEFA Konferenču līgas atbildes spēles šī gada 15. jūlijā. Plkst. 18:00 cīņu sāks FK “Liepāja”, stundu vēlāk laukumā dosies “Valmiera” FC, bet 21:00 vakaru noslēgs FK RFS.

18:00 FC “Struga Trim & Lum” – FK “Liepāja”

Arī šajā nedēļa no Latvijas klubiem Konferenču līgā pirmie laukumā dosies tieši Liepājas futbolisti, kuri dosies izbraukumā uz Ziemeļmaķedoniju. Pirms nedēļas Liepājā abas vienības spēlēja neizšķirti 1:1.

Mačs bija ļoti līdzīgs, tomēr neliels pārsvars piederēja viesiem no Ziemeļmaķedonijas. Neskatoties uz to, ka viņiem sezona vēl nav sākusies, bet Latvijas čempionāts uzņēmis augstus apgriezienus, tomēr ziemeļmaķedonieši neizskatījās sliktāki par mūsu vietējo klubu.

FK “Liepāja” pirmajiem izdevās izvirzīties vadībā, kad precīzu sitienu izpildīja Dodo Hilario, kurš uzskatāms par vienības vienu no uzbrukuma līderiem kopā ar Dāvi Ikaunieku un Mihailu Gordeičuku.

Tuvojoties pamatlaika beigām, pieauga arī viesu spiediens, kas rezultējās vārtu guvumā, kad kompensācijas laika trešajā minūtē pēc stūra sitiena vārtus guva Besirs Iseni.

Pēc jaunajiem UEFA noteikumiem, kad netiek ņemti vērā izbraukumā gūtie vārti, Liepājai, lai tiktu spēlēts pagarinājums, der arī bezvārtu neizšķirts un nav obligāti jāizceļas, tomēr uzvara pamatlaikā būtu vispatīkamākais iznākums gan faniem, gan organizācijai.

Bukmeikeri nav izlikuši konkrētu favorīti, bet nedaudz mazāks koeficients ir uz “Liepājas” uzvaru (2,42), kā otrs reālākais scenārijs tiek minēts “Struga” uzvar pamatlaikā ( 2,90), bet neizšķirta koeficients ir 3,30.

19:00 “Valmiera” FC – FK “Sūduva”

Neierastā vietā savu mājas spēli aizvadīs Valmieras futbolisti, par kuru mājas laukumu Eirokausos kļuvis Daugavas stadions Rīgā. Tam par iemeslu kalpojušas Daliņa stadiona rekonstrukcijas problēmas un Vidzemes Olimpiskā centra laukuma neatbilstība UEFA standartiem. Pirmais duelis noslēdzās 2:1 par labu lietuviešiem, kaut spēles gaita ritēja par labu Valmierai.

27. minūtē savā soda laukumā rupji spēlēja gruzīns Luka Gadrani, nopelnot 11 metru soda sitienu uz saviem vārtiem. To izdevās realizēt Nikolasam Gorobsovam. Astoņas minūtes vēlāk kļūdījās arī Marijampoles aizsargs, kuram bumba trāpīja pa roku, atrodoties savā soda laukumā. No soda sitiena atzīmes precīzs bija vidzemnieku uzbrukuma līderis Raimonds Krollis. Pirmais puslaiks noslēdzās neizšķirti 1:1. Jāpiebilst, ka pirmajās 45 minūtēs Latvijas komanda izskatījās daudz labāka un veiksmīgi realizēja komandas galvenā trenera Tamaza Pertijas presinga taktiku, izveidojot vairākus ļoti bīstamus uzbrukumus pie pretinieku vārtiem.

Otrajā puslaikā gan pavērās cita aina un lietuviešiem arvien biežāk izdevās apdraudēt Riharda Matrevica sargāto mūri, tomēr latviešu vārtsargs bija uzdevumu augstumos. Kompensācijas laikā gan lietuviešiem izdevās izraut uzvaru – savā soda laukumā bumba ļoti neveiksmīgi trāpīja pa Viktora Aleksandrova roku, un tiesnesis lēma nozīmēt jau trešo pendeli šajā spēlē. To realizēja Aleksandros Gargalacidiss.

Neskatoties uz zaudējumu, “Valmiera” FC saglabā ļoti labas iespējas kvalificēties nākamajai kārtai, ja izdosies realizēt savus momentus. Patraucēt komandai var karstais laiks, kas sarūpēs problēmas presingot visas 90 minūtes, tomēr treneris Pertija atzinis, ka vienība turpinās piekopt šādu taktiku neskatoties uz laika apstākļiem – vai tas atmaksāsies, redzēsim ceturtdienas vakarā.

Bukmeikeri paredz, ka uzvaru šajā spēlē izcīnīs valmierieši, piedāvājot koeficientu 2,40, kamēr “Sūduva” uzvara novērtēta ar koeficientu 3,00, bet iespēja, ka pēc 90 minūtēm būs neizšķirts, novērtēta ar koeficientu 3,30.

22:00 “Klaksvikar Itrottarfelag” – FK RFS

Pārsteidzošu neveiksmi Jūrmalā piedzīvoja Rīgas futbola skola, kas ar 2:3 atzina Fēru salu komandas pārākumu. Pašreizējiem virslīgas līderiem nepadevās pilnīgi nekas, kamēr pretinieki spēlēja ļoti labu futbolu, pierādot, ka arī Fēru salās līmenis nav zems.

Jau pēc spēlētām 33. minūtēm RFS atradās iedzinējos ar 0:2, kad precīzi bija KI līderi Bubakars Sumarehs un Pals Kletskars. Pēc puslaika pārtraukuma Žigam Lipuščekam rezultātu izdevās samazināt, bet Heini Vatnsdāls 20 minūtes pirms pamatlaika beigām atjaunoja divu vārtu pārsvaru viesiem.

Artūram Zjuzinam gan tomēr izdevās trāpīt arī otro bumbu pretinieku vārtos, taču atspēlēties vairs neizdevās, demonstrējot ļoti vāju un neizteiksmīgu sniegumu.

Lai RFS turpinātu cīņu par otro kārtu, atbildes mačā obligāti ir jādemonstrē krietni vien labāks futbols un pirmās kārtas nepārvarēšana tiks uzskatīts kā liels kauns par Latvijas klubu līmeni, neskatoties uz to, ka vienībām pieejami leģionāri. To saprot arī Viktors Morozs un viņa padotie, kuri noteikti darīs visu, lai gūtu pozitīvu iznākumu. Jaunais noteikums par viesos gūto vārtu handikapa atcelšanu šajā pārī lieti spēlē par labu Latvijas organizācijai.

Uz spēli RFS bija plānots lidot trešdien, tomēr slikto laikapstākļu dēl reiss vairākas reizes tika pārcelts, turklāt beigās nakti rīdzinieki pavadīja Rīgā. Pēc jaunākās informācijas zināms, ka RFS uz Fēru salām izlidoja plkst. 11:00.

Līdzīgi kā iepriekš minētajās spēlēs, arī šajā izteiktas favorītes koeficientu izteiksmē nav. Uz to, ka RFS izcīnīs uzvaru, var uzlikt ar koeficientu 2,45, kā otra reālākā iespēja tiek minēta “Klaksvikar” uzvara (2,72), bet uz neizšķirtu var uzlikt ar koeficientu 3,40.