Čempionu līgas ceturtdaļfināla saldais ēdiens – “Chelsea” pret “Real”

6. aprīlis, 2022, 7:53
Karīms Benzemā. Foto: AP

Trešdienas vakarā turpināsies UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla cīņas. Plkst. 22:00 sāksies spēle Londonā starp vietējo “Chelsea” un Madrides “Real”, bet Vilarealā tiksies “Villarreal” un Minhenes “Bayern”.

Neitrāliem futbola līdzjutējiem galvenais duelis, kam tiks pievērsta uzmanība ceturtdaļfinālos, noteikti ir “Chelsea” un “Real”. Pērnās sezonas čempione “Chelsea” cīnās ar ierobežojumiem, kas piespriesti saistībā ar komandas īpašnieka Romāna Abramoviča tuvību ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Klubs nevar pirkt un pārdot spēlētājs, tirgot biļetes un pat atribūtiku, turklāt arī spēlētājiem algas nevar maksāt.

Divkārtējā Čempionu līgas uzvarētāja “Chelsea” iepriekšējā kārtā tika galā ar “Lille”, divu spēļu ietvaros triumfējot ar 4:1. “Real”, kas šajā turnīrā uzvarējusi 13 reizes, astotdaļfinālā sagādāja īstu pārsteigumu, jo atbildes mačā summā nonāca iedzinējos ar 0:2 pret Parīzes “Saint-Germain”, taču Karīma Benzemā šovs jeb trīs gūtie vārti otrajā puslaikā ievilka komandu starp astoņām labākajām.

Par spēles favorīti bukmeikeri uzskata “Chelsea”, piedāvājot koeficientu 2,10 uz komandas panākumu. Tas, ka pēc pirmās spēles nekas nebūs skaidrs jeb būs neizšķirts, novērtēts ar koeficientu 3,40, bet “Real” vadība pēc pirmās spēles novērtēta ar koeficientu 3,95.

“Villarreal” Spānijas čempionātā pašlaik ieņem tikai septīto vietu, turklāt līdz Čempionu līgas zonai šķir desmit punkti, tāpēc maz ticams, ka nākamajā sezonā komanda atgriezīsies šajā turnīrā, ja vien neizdosies uzvarēt. Tas gan būs grūti, jo priekšā stāsies vācu mašīna “Bayern” ar Robertu Levandovski, kas soļo pretī kārtējam Vācijas titulam.

Par zināmu pārsteigumu “Villarreal” parūpējās jau astotdaļfinālā, kad no tālākās dalības tika izslēgta Turīnas “Juventus”. Pirmais mačs noslēdzās ar 1:1, bet izbraukumā spāņi tika galā visai pārliecinoši – 3:0. Arī pēc pirmās spēles starp “Bayern” un “Red Bull” rezultāts bija 1:1, taču savā laukumā Minhene bija neapstādināma, uzvarot ar 7:1.

Nav nekāds pārsteigums, ka bukmeikeri vismazāko koeficientu izlikuši “Bayern” komandai – 1,60. Uz neizšķirtu ikviens interesants var uzlikt ar koeficientu 4,60, savukārt “Villarreal” panākums novērtēts ar 5,75.

Ja runā par uzvaru turnīrā kopumā, tad bukmeikeri triumfu paredz vienai no Anglijas komandām – Mančestras “City” ( 3,00) vai “Liverpool” ( 3,25). Kā nākamā reālākā kandidatūra ir “Bayern” ( 4,20), bet mazāk ticami ir “Chelsea” ( 12,00) un “Real” ( 15,00) varianti.