40 EUR bezriska likme
Saņemt

Zubovs atklāj “Dinamo” komplektācijas principus

Sergejs Zubovs, likmetv
5. maijs, 2021, 16:54
Sergejs Zubovs | Foto: KHL

Jaunajā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonā Rīgas “Dinamo” komandas sastāvu veidos pieredzes bagāti, kā arī gados jauni hokejisti, sarunā ar kluba preses dienestu atklāja galvenais treneris Sergejs Zubovs.

Jau ziņots, ka “Dinamo” galvenais treneris nākamsezon būs krievu speciālists Sergejs Zubovs, bet viņam asistēs Valērijs Kuļibaba, Oļegs Orehovskis un Edgars Lūsiņš.

“Esmu priecīgs un saviļņots par šo iespēju. Ļoti priecājos, ka Latvijas Hokeja federācija (LHF) un “Dinamo” vadība ir man devusi šo iespēju,” sarunā ar kluba preses dienestu teica Zubovs. “Pārrunas nav īsas, tāpēc šis process nav interesants. Šajā periodā galvenais sevi noskaņot pareizā virzienā.”

Speciālists norādīja, ka alkst pēc iespējas ātrāk satikt komandu, lai varētu sākt pildīt jaunos pienākumus.

“Katra šāda iespēja ir jauns izaicinājums. Iekšā ir patīkams satraukums,” sajūtas pirms gaidāmās sezonas raksturoja Zubovs. “Šī man ir iespēja parādīt savu darba kvalitāti. Tagad jāgaida, kad būs norimušas emocijas pēc pasaules čempionāta, lai varam sākt domāt par darbu pirms gaidāmās sezonas.”

Iepriekš komanda paziņoja, ka tai nākamsezon palīdzēs aizsargi – Ralfs Freibergs, Oskars Cibuļskis, Roberts Mamčics, Kristaps Zīle, Gunārs Skvorcovs, Nerijs Ališausks un Kristaps Sotnieks, uzbrucēji – Sebastians Venstrems no Zviedrijas, soms Jeri Karjalainens, Lauris Dārziņš, Nikolajs Jeļisejevs un Daniels Bērziņš, kā arī čehu vārtsargs Matejs Mahovskis un zviedru vārtsargs Johans Matsons.

Zubovs norādīja, ka šis ir lielisks laiks, lai būvētu komandu. Viņš atklāja, ka sastāvā vēlas gan gados jaunus hokejistus, gan pieredzes bagātus spēlētājus.

“Kaut kādas izmaiņas noteikti vēl būs. Plānojam piesaistīt spēlētājus gan aizsardzības, gan uzbrukuma līnijā. Šķiet, ka vārtsargu jautājumus esam atrisinājuši, tāpēc koncentrējamies uz komandu,” pauda bijušais aizsargs.

Par savu trenēšanas stilu Zubovs runāja izvairīgi, bet norādīja, ka vienmēr uzticas saviem spēlētājiem un arī asistentiem. Tāpat Zubovs uzsvēra, ka hokeja pēdējos gados ir ļoti mainījies, tāpēc arī konkrēts spēles stils var mainīties spēli no spēles. Konkrētāk par “Dinamo” spēles stilu jaunajā sezonā Zubovs solījās pastāstīt tuvāk sezonai.

Zubovs savulaik 16 sezonas pavadīja Nacionālajā hokeja līgā (NHL). 12 no tām Zubovs pārstāvēja Dalasas “Stars” vienību.

3.martā “Dinamo” pārtrauca sadarbību ar Pēteri Skudru, kuru par komandas galveno treneri iecēla pērn 20.jūlijā. Viņa vadībā “Dinamo” šosezon 60 spēlēs izcīnīja 28 punktus un bija vājākā vienība visā līgā.

Zubovs spēlētāja karjeras laikā Krievijas izlases sastāvā 1992.gadā uzvarēja olimpiskajās spēlēs, bet ar “Stars” divreiz izcīnīja Stenlija kausu.

2011./12.gada sezonā Zubovs Sanktpēterbugas SKA komandā sāka treneru karjeru, pildot asistenta pienākumus. 2015./16.gada sezonā viņš kļuva par SKA galveno treneri, bet turpmākās trīs sezonas galvenā trenera amatā strādāja “Sochi” klubā.

Rīdzinieki Gagarina kausā nav spēlējuši septiņas sezonas pēc kārtas.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis