Bezriska likme līdz 50 EUR
Saņemt

VID veic kratīšanu pie viena no “Optibet” futbola virslīgas klubu prezidentiem

Daugavpils "Jūrmalas Noah", likmetv
14. maijs, 2021, 10:39
Daugavpils "Jūrmalas Noah" | Foto: Optibet futbola virslīga

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ceturtdien visas dienas garumā veicis kratīšanu pie Aleksandra Jakubovska, kurš ir “Optibet” futbola virslīgas debitantes Daugavpils “Noah Jūrmala” vadītājs, piektdien informē portāls “delfi.lv”.

Portāla rīcībā esošā informācija liecina, ka kratīšanu veikuši VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki. Pagaidām vēl gan nav zināms kratīšanas iemesls.

VID amatpersonas kratīšanu pie Jakubovska veikušas no agra rīta līdz vēlam vakaram.

“Noah Jūrmala” ir bijusī biedrība “Lokomotiv Daugavpils”, kas pagājušajā gadā uzvarēja Latvijas pirmajā līgā, tādējādi iegūstot ceļazīmi uz virslīgu.

Jau ziņots, ka Latvijas Futbola federācijas (LFF) Disciplinārlietu komiteja (DK), izvērtējot situāciju, kas skāra izmaiņas “Noah” klubā un šo izmaiņu radītās sekas, secināja, ka klubs neatbilst vairākiem LFF Klubu licencēšanas noteikumu kritērijiem, tajā skaitā obligātajiem, kas ir nepieciešami, lai tas saglabātu LFF-A licenci dalībai 2021.gada “Optibet” virslīgas čempionātā. Līdz ar to klubam piešķirtā licence tika atsaukta dienu pirms čempionāta sākuma.

LFF AK lēmumā bija teikts, ka ir nepamatots biedrības “FC Noah Jurmala” arguments apelācijas sūdzībā, ka investors vienpusēji atteicies no ziedojuma līguma izpildes, jo lietas materiālos atrodas 2021.gada 15.februāra vienošanās starp biedrību “FC Noah Jurmala” un Bagratu Gazarjanu par ziedojuma līguma izbeigšanu.

LFF AK pirmšķietami neredzēja pamatu apšaubīt LFF Klubu licencēšanas finanšu eksperta Uģa Mālmaņa atzinumu, ka biedrība “FC Noah Jurmala” neatbilst klubu licencēšanas finanšu kritērijiem. Tāpat AK pirmšķietami neatrada pamatu uzskatīt, ka DK nevarēja lemt par licences atsaukšanu.

Lēmumā arī bija teikts, ka biedrība “FC Noah Jurmala” nav norādījusi un nav pamatojusi tai ar licences atsaukšanu radītā kaitējuma būtiskumu.

Aprīļa sākumā Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) saņēma Jūrmalas “Noah” iesniegumu, apstrīdot LFF lēmumu par nepielaišanu 2021.gada sezonas virslīgas turnīram.

LFF Disciplinārlietu komiteja 2021.gada sezonas priekšvakarā atsauca virslīgas potenciālās jaunpienācējas Jūrmalas “Noah” komandas licenci, bet klubs nolēma pārsūdzēt DK lēmumu. Vēlāk LFF Apelāciju komiteja (AK) lēma neapturēt komandas izslēgšanu no virslīgas turnīra.

CAS aģentūrai LETA apstiprināja, ka ir uzsākta arbitrāžas procedūra lietā “FC Noah Jurmala” pret LFF un tās komisijām.

Tikmēr 15.aprīlī “delfi.lv” rīcībā esošā informācija liecināja, ka CAS ir apmierinājusi “Noah” pagaidu prasību pret LFF. Līdz ar to LFF provizoriski jānodrošina A licence “Noah” dalībai 2021.gada “Optibet” virslīgas sezonai. Šis lēmums ir provizorisks, jo “Noah” atgriešana virslīgā ir kā nodrošinājums, kamēr CAS skata lietu.

LFF vēlāk paziņojumā apstiprināja, ka to nosaka CAS 15. aprīļa lēmums, par kuru CAS informējusi LFF.

“Noah Jūrmala” šosezon visās trīs spēlēs piedzīvojusi zaudējumu un starp deviņiem klubiem ieņem pēdējo vietu.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis