40 EUR bezriska likme
Saņemt

Titulētais spānis Šavi Alonso piekritis nākamsezon vadīt bundeslīgas klubu Menhengladbahas “Borussia”

22. marts, 2021, 14:59

Tituliem bagātais bijušais Spānijas izlases futbolists Šavi Alonso piekritis nākamsezon vadīt Vācijas bundeslīgas komandu Menhengladbahas “Borussia”.

Par abu pušu vienošanos ziņo Vācijas laikraksts “Bild”, taču informācijas avots netiek minēts.

Alonso kopš 2019.gada vada “Real Sociedad” jauniešu komandu. Šogad viņa vadībā vienība sasniegusi Spānijas pēc spēka otrās līgas izslēgšanas spēles.

“Real Sociedad” komandas pārstāvji atteikušies komentēt laikrakstā publicēto informāciju.

Menhengladbahas vienība šosezon bundeslīgā ieņem desmito vietu un jau februārī paziņoja, ka līdzšinējais galvenais treneris Marko Roze nākamsezon vadība Dortmundes “Borussia”.

Alonso futbolista gaitas noslēdza pēc 2017.gada sezonas, kad pārstāvēja Minhenes “Bayern”. Alonso “Bayern” pievienojās 2014.gada augustā, noslēdzot līgumu uz divām sezonām, bet 2015.gada decembrī pagarināja līgumu vēl uz gadu līdz 2017.gada jūnijam.

Ar Vācijas grandu Alonso divas reizes kļuva par bundeslīgas čempionu.

Profesionāļa karjeru Alonso sāka 1999.gadā Sansevastjanas “Real Sociedad” komandā, 2003.gadā tiekot atzīts par Spānijas labāko futbolistu, bet no 2004. līdz 2009.gadam viņš spēlēja Anglijas klubā “Liverpool”, savukārt no 2009. līdz 2014.gadam pārstāvēja Madrides “Real” krāsas.

Karjeras laikā Alonso klubu un valstsvienību līmenī ir ticis pie 16 tituliem. Viņš 2008. un 2012.gadā kopā ar Spānijas izlasi triumfēja Eiropas čempionātā, bet šiem turnīriem pa vidu ieguva arī Pasaules kausu. Izlasē viņš aizvadījis 114 spēles, bet pēc 2014.gada Pasaules kausa paziņoja par karjeras beigšanu valstsvienībā.

Savukārt klubu līmenī Alonso divas reizes uzvarējis UEFA Čempionu līgā, 2005.gadā pārstāvot “Liverpool”, bet 2014.gadā ar Madrides “Real” komandu.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis