40 EUR bezriska likme
Saņemt

Sietlas “Kraken” kļūst par 32. NHL komandu

Deivids Bondermens, likmetv
30. aprīlis, 2021, 21:03
Deivids Bondermens, likmetv | Foto: The New York Times

Sietlas “Kraken” piektdien oficiāli kļuvusi par Nacionālās hokeja līgas (NHL) 32.komandu un tai dota zaļā gaisma brīvo aģentu parakstīšanai un maiņas darījumu veikšanai, informē NHL.

2018.gada decembrī tika lemts, ka Sietlas “Kraken” 2021./2022.gada sezonā kļūs par NHL 32.vienību. Iestāšanās maksa līgā šai vienībai bija 650 miljoni dolāru un šonedēļ klubs veicis pēdējo iemaksu.

Sietlas vienība 2021.gada paplašināšanās draftā varēs izvēlēties pa vienam hokejistam no 30 NHL komandām, izņemot līdz šim jaunāko NHL vienību Vegasas “Golden Knights”.

Vegasas komanda līgai pievienojās 2017./2018.gada sezonā, bet savu pirmo hokejistu parakstīja 2017.gada 6.martā, nolīgstot Rīdu Djūku no Kanādas Junioru līgas (CHL) paspārnē esošās Rietumu hokeja līgas (WHL). Djūks gan pēdējās četras sezonas pavadījis Amerikas Hokeja līgā (AHL) un vēl gaida debiju NHL.

“Golden Knights” veiksmīgie darījumi pirms paplašināšanās drafta ļāva vegasiešiem aizvadīt spožu debijas sezonu, kurā tika ieņemta piektā vieta regulārajā čempionātā un sasniegts Stenlija kausa fināls. “Golden Knights” “play-off” sasniegusi visās četrās līdzšinējās sezonās.

“Kraken” paplašināšanās draftā būs tādi paši nosacījumi kā “Golden Knights” komandai. Sietlas vienība varēs izvēlēties pa vienam hokejistam no katras komandas, izņemot “Golden Knights”. Komandas varēs aizsargāt septiņus uzbrucējus, trīs aizsargus un vienu vārtsargu vai astoņus laukuma spēlētājus un vienu vārtsargu.

NHL paplašināšanās drafts notiks 17.jūlijā. Sietlas komandai ir labas izredzes uz labiem papildinājumiem sastāvā, jo Covid-19 pandēmijas un līdz ar to zemo ienākumu dēļ algu griesti nav pārsnieguši 81,5 miljonus ASV dolāru.

Komandas logo būs gaišzils S burts, kas simbolizēs Sietlas hokeja priekšgājējus “Metropolitans” – pirmos Stenlija kausa čempionus no ASV, kuri trofeju ieguva 1917.gadā. S burta augšējā daļā būs sarkana briesmoņa acs, kas savukārt simbolizēs jūras varenību.

Sietlas vienība mājas spēles aizvadīs “KeyArena” hallē, kur agrāk saimniekoja NBA klubs “SuperSonics”, kas 2008.gadā pārtapa par “Thunder” un pārcēlās uz Oklahomasitiju.

Komandas vairākuma akcionārs ir amerikāņu miljardieris un investīciju kompānijas “TPG Capital” īpašnieks Deivids Bondermens.

Plānots, ka Sietlas komanda spēlēs Rietumu konferences Klusā okeāna divīzijā, līdz ar to no 2021./2022.gada sezonas Arizonas “Coyotes” cīnīsies Centrālajā divīzijā.

Jau 2013.gadā izskanēja informācija, ka līgai varētu pievienoties klubs no Sietlas, taču atbilstošas arēnas trūkums liedza Vašingtotas štata komandai pievienoties NHL saimei.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis