Pasaules čempionāts hokejā: ko Krievijas Olimpiskās komitejas komanda spēs pret Čehiju, cik nespējīgi būs itāļi?
Šodien pēc divu gada pārtraukuma sākas pasaules čempionāts hokejā. Šogad tas risināsies Rīgā no 21. maija līdz 6. jūnijam, kad 16 pasaules spēcīgākās valstsvienības Latvijas galvaspilsētā cīnīsies par planētas spēcīgākās izlases godu. Atklāšanas dienā gaidāmi četri dueļi: Krievijas Olimpiskās komitejas komanda – Čehija, Vācija – Itālija, Baltkrievija – Slovākija un Latvija – Kanāda. Mūsu izlases gaidāmā mača apskatu var lasīt ŠEIT.
Krievijas Olimpiskās komitejas komanda – Čehija
2019. gada pasaules čempionātā, cīņā par bronzas medaļām tikās šīs abas vienības, veiksmīgākiem ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā esot Krievijas pārstāvjiem. Latvijas kaimiņvalsts pasaules čempionātos nav uzvarējusi kopš 2014. gada, kad to izdarīja Oļega Znaroka vadībā.
Krievijas komanda pirms čempionāta aizvadīja trīs draudzības spēles un trīs dueļus starptautiskajā pārbaudes maču turnīrā “Czech Hockey Games”. Šajā sešās cīņās izdevies izcīnīt tikai divus panākumus – 6:3 pret Baltkrieviju un 6:4 izdevās pārspēt Zviedrijas izlasi.
Čehija no otras puses izcīnīja deviņas uzvaras tik pat dueļos, pēdējā ar 4:0 esot pārākiem pār Krieviju.
Krievijas izlasei nākas iztikt bez vairākiem līderiem, kuri guvuši traumas vai turpina sezonu Nacionālajā hokeja līgā (NHL).
Par Čehijas izlases galveno spēku uzskatām vārtsargu līnija, kurā darbosies Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempions Šimons Hrubecs. Izlases spēles modeli var saukt par ātru un agresīvu.
Bukmeikeri par nelieliem favorītiem uzskata Krievijas Olimpiskās komitejas komandu, piešķirot koeficientu 2.22, papildlaikam piešķirts koeficients 4.40, bet Čehijas uzvara novērtēta ar 2.80.
Piecās no iepriekšējām sešām tikšanās reizēm pasaules čempionātos Čehijas izlase nav spējusi gūt vārtus pēdējā trešdaļā. Iespēja, ka komanda to nespēs arī šodien gūs mazāk kā 0,5 vārtus trešajā periodā, vērtēta ar 2.48.
Vācijas izlasei pirmajā mačā pretim stāsies par B grupas pastarīšiem uzskatītā Itālija, kura neilgi pirms čempionāta palika bez galvenā trenera un vairākiem līderiem koronavīrusa dēļ. Itāļi uz čempionātu ieradušies vien 23 hokejistu sastāvā.
Vācijas izlases sagatavošanās posms rezultātu ziņā nebija no veiksmīgākajiem, sešās spēlēs izcīnīta tikai viena uzvara pret Baltkrievijas hokejistiem. Komandai, visticamāk, nāksies iztikt bez galvenās zvaigznes Leona Draicaitla, kurš ar Edmontonas “Oilers” piedalās NHL izslēgšanas mačos.
2019. gada čempionātā itāļi pirmajās sešās spēlēs uzrādīja 1:45 gūto/zaudēto vārtu bilancē, taču saglabāja vietu augstākajā divīzijā, pateicoties pēdējā mačā gūtajam panākumam pret Austrijas hokejistiem. Vienībai labā ziņa ir tāda, ka šogad neviena no izlasēm nepametīs spēcīgāko sabiedrību, tāpēc milzīgie iztrūkumi un izteiktā pastarīša loma problēmas nesagādā.
Vācijai šajā duelī koeficients uzstādīts 1.02, pagarinājuma varbūtība ir 21.00, bet Itālijas uzvaras koeficients ir 70.00.
Visticamāk, rezultāta starpība būs milzīga, neskatoties uz to, ka šī ir tikai turnīra pirmā spēle abām vienībām un Itālija var mēģināt zaudēt ar pieklājīgu rezultātu. Vācijas izlases handikaps -4,5 vērtēts ar 1.75.
Paralēli Latvijas un Kanādas spēlei Olimpiskajā sporta centrā notiks duelis starp Baltkrieviju un Slovākiju.
Abu vienību sastāvā būs manāmi vairāki pasaules čempionātu debitanti, kuriem būs iespēja sevi pierādīt uz starptautiskās skatuves, lai nākotnē nopelnītu labāku līgumu. Baltkrievijai jautājumus rada vārtsargi, jo visiem trīs pieteiktajiem hokejistiem šī būs debija.
Baltkrievijas izlasē pieteikti trīs naturalizētie hokejisti (Denijs Teilors, Fransis Parē un Šeins Prinss), kuri aizvadītajā KHL sezonā kļuva par Minskas “Dinamo” līderiem. Pārbaudes spēlēs komanda šajā gadā piedzīvoja neveiksmes septiņās no 10 aizvadītajām cīņām, gūstot deviņus vārtus, bet ielaižot 24.
Viņiem šī ir atgriešanās augstākajā sabiedrībā, 2019. gada IA divīzijā izcīnot otro vietu aiz Kazahstānas. Par problēmu noteikti uzskatāma uzbrukuma līnija, kur par līderi var atzīmēt Ņūdžersijas “Devils” uzbrucēju Jegoru Šarangoviču, kurš sakrāja 30 (16+14) rezultativitātes punktus.
Slovākijas izlase gatavošanos čempionātam sāka aprīlī, kad aizvadīja astoņus pārbaudes mačus, gūstot piecu uzvaru sēriju. Ļoti labi vienība izskatījās arī pret Čehijas izlasi, neskatoties uz piedzīvotajām neveiksmēm. Slovāki ļoti labi darbojās aizsardzībā, pirmajā mačā čehiem ļaujot izdarīt vien 19 metienus pa saviem vārtiem.
Izlase uz pasaules čempionātu ir atbraukusi ar otru jaunāko sastāvu (24,8 gadi). Valstsvienības menedžeris atklāja, ka mērķis ir cīnīties par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Šī uzdevuma sasniegšanai pret Baltkrieviju obligāti jāizcīna uzvara.
Par šī mača favorītiem uzskatītiem uzskatīti tieši slovāki, kuriem koeficients uzstādīts 2.25, kamēr Baltkrievijai tas ir 2.85. Varbūtība, ka būs nepieciešams papildlaiks, vērtēta ar 4.10.
Piecās no septiņām iepriekšējām tikšanās reizēm Slovākijas izlasei izdevies gūt vismaz divus vārtus Baltkrievijas cietoksnī. Iespēja, ka baltkrievu vārtos ripos vairāk nekā 1,5 ripas, vērtēta ar 1.32.
Bukmeikeri negaida pārāk rezultatīvu cīņu, iespējai, ka tiks gūti mazāk kā 4,5 vārti, piešķirot koeficientu 1.98.
Īpašais piedāvājums: PČ hokejā starta komplekts 100 eiro apmērā! [Noslēdzies]