Ostapenko Štutgartes turnīra otrajā kārtā trīs setos piekāpjas ranga devītajam numuram

Aļona Ostapenko, likmetv
22. aprīlis, 2021, 15:16
Aļona Ostapenko, likmetv | Foto: Tennis Picks

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko ceturtdien Štutgartes “WTA 500” sērijas turnīra otrajā kārtā piekāpās čehietei Karolīnai Plīškovai.

WTA ranga 52.rakete Ostapenko otrajā kārtā ar 7-6 (9:7), 4-6, 4-6 piekāpās čehietei Plīškovai (WTA 9.), kurai turnīrā piešķirts sestais numurs.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Ostapenko nopelnīja 55 WTA vienspēļu ranga punktus.

Jau pirmā seta pirmajā geimā Ostapenko reizi nācās aizstāvēt savu servi, ko izdevās paveikt, iegūstot nelielu vadību 1-0. Turpinājumā tenisistes spēja nosargāt savas serves, bet piektajā geimā Plīškova nobreikoja Ostapenko, izvirzoties vadībā ar 3-2. Astotajā geimā Ostapenko atguva zaudēto, bet līdz seta beigām nevienai no tenisistēm neizdevās izvirzīties vadībā, tāpēc nācās aizvadīt taibreiku.

Taibreika sākumā Plīškova zaudēja divas savas serves un īsi pēc tam jau bija iedzinējos ar 0:4. Čehiete gan nepadevās un pēc tam trīsreiz pēc kārtas nobreikoja Ostapenko, panākot 5:4. Latvijas tenisiste uzreiz pēc tam atguvās (5:5), bet Plīškovai pie rezultāta 6:5 bija iespēja uzvarēt setu, ko viņa nepaveica. Neizšķirts vēlreiz bija pie rezultāta 7:7, bet nākamajā izspēlē Ostapenko atņēma čehietei servi un savā serves minigeimā nokārtoja uzvaru setā.

Otrajā setā Plīškova Latvijas tenisisti pirmo reizi nobreikoja sestajā geimā, panākot 4-2. Čehiete diezgan pārliecinoši uzvarēja nākamo geimu, kurā pati servēja, bet, vēlreiz servējot Ostapenko, viņai neizdevās priekšlaicīgi uzvarēt setu. Arī devītajā geimā Ostapenko paglabās no zaudējuma, ar trešo piegājienu spējot lauzt Plīškovas servi (4-5). Ostapenko bija laba iespēja panākt neizšķirtu, taču kļūdas liedza izcīnīt uzvaru – sets zaudēts ar 4-6.

Arī trešajā setā Plīškova pretinieci nobreikoja sestajā geimā, panākdama 4-2. Seta turpinājumā neviena no tenisistēm serves vairs nezaudēja, kā rezultātā Plīškova spēli uzvarēja ar 6-7 (7:9), 6-4, 6-4.

Ostapenko pirmajā kārtā ar 6-4, 7-5 uzvarēja šveicieti Stefanī Fēgeli (WTA 129.), bet Plīškova pārvarēja mājinieces Tamāras Korpačas (WTA 137.) pretestību – 7-5, 3-6, 6-3.

Ostapenko ar 29 gadus veco Plīškovu tikušās sešreiz. Pieskaitot arī vienu aizvadīto dubultspēli, bilance ir 4-3 par labu Latvijas tenisistei.

Pirmās divas reizes uzvarēja čehiete, bet pēdējās divas – Ostapenko. Tas notika 2019.gadā Pekinas turnīrā (7-5, 3-6, 7-5) un pagājušogad “Roland Garros” kortos (6-4, 6-2).

Ostapenko kortā devās arī pagājušajā nedēļā, kad Billijas Džīnas Kingas “play-off” kārtas spēles pret Indiju Jūrmalā pirmajā mačā gandrīz divarpus stundu ilgā cīņā, mokoties ar muguras sāpēm, ar 6-2, 5-7, 7-5 pārspēja šī brīža labāko Indijas tenisisti Ankitu Rainu.

Divas uzvaras vienā turnīrā šosezon Latvijas otrā rakete guvusi vien divreiz – janvāri Melburnas “Gippsland Trophy” sacensību ievadā un marta beigās Maiami “WTA 1000” sērijas turnīrā. Kopā Latvijas tenisistei šosezon vienspēlēs ir deviņas uzvaras un septiņi zaudējumi.

Plīškovas bilance šosezon ir līdzīga – deviņass uzvaras un seši zaudējumi. Tikai reizi ir pārvarēta sacensību otrā kārta, Austrālijas atklātā čempionāta otrajā kārtā ar 7-5, 6-2 pieveicot amerikānieti Danieli Rozu Kolinsu, bet 1/16 finālā piekāpjoties tautietei Karolīnai Muhovai – 5-7, 5-7.

Pēdējo turnīru čehiete aizvadīja marta un aprīļa mijā, kad Maiami “WTA 1000” sērijas sacensībās ASV pirmajā kārtā bija brīva, otrajā ar 6-2, 6-1 sagrāva ķīnieti Saisai Dženu, bet trešajā kārtā ar 1-6, 6-4, 4-6 piekāpās amerikānietei Džesikai Pegulai, kura tobrīd pasaules rangā bija 29.vietā.

Ostapenko karjerā izcīnījusi trīs WTA kategorijas titulus, tai skaitā uzvarējusi 2017.gada “French Open” turnīrā, kamēr Plīškova ieguvusi 16 titulus vienspēlē, līdz uzvarai “Grand Slam” turnīros netiekot.

Ceturtdaļfinālā Plīškova tiksies ar pasaules pirmo raketi austrālieti Ešliju Bārtiju, kura pirmajā kārtā bija brīva, bet otrajā ar 6-0, 7-5 pieveica mājinieci Lauru Zīgemundi.

Otrdien Ostapenko kopā ar Ukrainas tenisisti Ļudmilu Kičenoku finišēja Štutgartes dubultspēļu turnīra pirmajā kārtā. Turnīrā ar ceturto numuru izsētais Latvijas/Ukrainas duets ar 6-7 (5:7), 6-3, 5:10 piekāpās Vācijas pārim Angelika Kerbere/Andrea Petkoviča.

Par sniegumu dubultspēlē “Porsche” sponsorētajā turnīrā Štutgartē Ostapenko nopelnīja vienu pasaules ranga punktu.

Sacensībās nepiedalās Latvijas pirmā rakete, pasaules ranga 47.vietas īpašniece Anastasija Sevastova.

Turnīrs Štutgartē uz māla seguma norisināsies līdz 25.aprīlim.

Decembrī Sieviešu tenisa asociācija (WTA) līdz ar zīmola atjaunošanu veica arī izmaiņas tās rīkoto turnīru kategoriju nosaukumos. Izmaiņas veiktas sadarbībā ar Tenisa profesionāļu asociāciju (ATP), lai sporta veida augstākajā līmenī būtu līdzjutējiem saprotama sacensību struktūra.

Sākot ar 2021.gadu, WTA rīkotajos turnīros augstākais līmenis ir WTA 1000 (iepriekš – “Premier Mandatory” un “Premier 5”), tam seko WTA 500 (“Premier 700”), WTA 250 (“International”) un WTA 125 (125 K) līmeņi. Turnīros iegūstamie punkti un naudas prēmijas palikuši tie paši, kas iepriekš.