OKR pārliecinoši tiek pie otrā panākuma, Somija smagā cīņā pārspēj ASV

Krievijas Olimpiskās komitejas komanda, likmetv
22. maijs, 2021, 18:57
Krievijas Olimpiskās komitejas komanda | Foto: TSN

Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) vienība sestdien Rīgā svinēja uzvaru jau savā otrajā pasaules hokeja čempionāta spēlē, kamēr Somija izcīnīja grūtu uzvaru pār ASV.

B grupā, kurā startē arī Latvija, dienas otrajā spēlē Somija pieveica ASV ar 2:1 (0:0, 2:1, 0:0).

Pirmajā periodā vārti netika gūti, bet 27.minūtē Ate Ohtamā un 36.minūtē Īro Pakarinens izvirzīja Somiju vadībā ar 2:0.

Vienus vārtus Džeisons Robertsons atguva jau līdz otrajam pārtraukumam, realizējot vairākumu, – 1:2, taču vairāk panākt neizdevās.

Gandrīz divas minūtes amerikāņi spēlēja, vārtsargu aizstājuši ar sesto laukuma spēlētāju, taču panākumus tas nedeva.

Somijas izlases vārtsargs Jusi Olkinuora atvairīja 29 no 30 metieniem, bet ASV vārtos Kelvins Petersens tika galā ar 27 no 29 metieniem.

Jau ziņots, ka B grupas pirmajā sestdienas spēlē otro pārliecinošo uzvaru divu dienu laikā čempionātā svinēja Vācija, kas ar 5:1 (1:0, 3:1, 1:0) pieveica Norvēģiju.

B apakšgrupā seši punkti divās spēlēs ir Vācijai, trīs punkti vienā spēlē – Latvijai un Somijai, bet Kanāda, Norvēģija, ASV un Itālija vienā cīņā ir bešā. Turnīrā vēl nav iesaistījusies Kazahstāna.

Latvijas izlase B grupas duelī “Arēnā Rīga” plkst.20.15 tiksies ar Kazahstānu, tiešraidē maču pārraidot Latvijas Televīzijas 7.kanālam.

Pirmdien Latvija tiksies ar Itāliju, pēc divu dienu atpūtas 27.maijā būs mačs ar ASV, nākamajā dienā pretī stāsies Norvēģija, 30.maijā būs spēkošanās ar Somiju, bet 1.jūnijā – ar Vāciju.

Tikmēr A grupā otro panākumu svinēja OKR vienība, kas ar 7:1 (4:1, 1:0, 2:0) sagrāva Lielbritāniju.

OKR komanda uzvaru nodrošināja jau pirmajā trešdaļā, kad ar Antona Burdasova vārtiem vairākumā, Mihaila Grigorenko “golu” mazākumā un vēl vieniem Burdasova un Sergeja Tolčinska vārtiem vienādos sastāvos četru minūšu un 58 sekunžu laikā tika panākts 4:0.

19.minūtē vārtus vairākumā guva arī briti, izceļoties Līemam Kērkam.

31.minūtē OKR komandas labā piektos vārtus guva Pāvels Karnauhovs, 50.minūtē vairākumā izcēlās Andrejs Kuzmenko, bet galarezultātu 54.minūtē fiksēja Antons Sļepiševs – 7:1.

Burdasovam šajā mačā trīs (2+1) rezultativitātes punkti, kamēr Karnauhovam, Grigorenko, Kuzmenko (visiem – 1+1) un Igoram Ožiganovam (0+2) pa diviem punktiem.

Vārtos Ivans Bočarovs atvairīja desmit no 11 Lielbritānijas hokejistu metieniem.

Dienas pirmajā A grupas spēlē par pārsteigumu parūpējās Dānijas valstsvienība, kas ar 4:3 (0:0, 3:2, 1:1) sakāva Zviedriju, uzvarētāju labā trīs vārtus gūstot Niklasam Jensenam.

A grupā seši punkti divās cīņās ir OKR komandai, pa trim punktiem vienā mačā ir Dānijai un Slovākijai, bet bez punktiem ir pa spēlei aizvadījusī Baltkrievija, Zviedrija, Lielbritānija un Čehija, kā arī līdz šim nespēlējusī Šveice.

A grupā, kuras spēles norisinās Olimpiskā sporta centra ledus laukumā, plkst.20.15 spēkosies Čehija un Šveice.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra vājākās komandas šogad nepametīs elites divīziju.

2021.gada pasaules čempionātu šogad bija jāuzņem Minskai un Rīgai, tomēr 18.janvārī IIHF Padomes sēdē Minskai tika atņemtas 2021.gada pasaules čempionāta rīkotāju tiesības. Februārī IIHF Padome nobalsoja par Rīgas apstiprināšanu par vienīgo 2021.gada pasaules hokeja čempionāta rīkotāju.