NBA “play-off”: “Mavericks” mēģinās atgūt vadību sērijā, “Wizards” – pagarināt sezonu

Luka Dončičs un Kavai Lenards, likmetv
2. jūnijs, 2021, 7:37
Luka Dončičs un Kavai Lenards | Mavs Moneyball

Šonakt plkst. 2:00 un 5:00 (pēc Latvijas laika) mačus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas spēlēs aizvadīs divu latviešu Dāvja Bertāna un Kristapa Porziņģa pārstāvētās komandas. Vašingtonas “Wizards” un Dalasas “Mavericks” aizvadīs “play-off” pirmās kārtas piektās spēles attiecīgi pret Filadelfijas “76ers” un Losandželosas “Clippers”. Bertāns gan spēli izlaidīs, jo iedzīvojies savainojumā, kura ārstēšanas process, visticamāk, ieilgs vairāk nekā mēnesi.

26 Jul
Vakar 0
Šodien 0
Rīt 0
No records found

Losandželosas “Clippers”Dalasas “Mavericks”

Sērijā rezultāts starp šīm abām vienībām ir neizšķirts 2-2, abām komandām izcīnot panākumus izbraukumā. Šodien sērija atgriezīsies Losandželosā, kur kāds no klubiem izvirzīsies vadībā.

Iepriekšējā mačā “Clippers” izdevās svinēt panākumu ar 106:81, jo mazrezultatīvu sniegumu parādīja abi Dalasas līderi, Porziņģim gūstot 18, bet Lukam Dončičam 19 punktus.

Pretinieku rindās lielisku cīņu aizvadīja Kavai Lenards, kuram “double-double” ar 29 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām, viena izcīnīta bumba līdz divciparu rādītājam divās statistikas ailēs pietrūka arī Polam Džordžam, kuram 20+9.

Šobrīd nav zināms, vai piedalīties spēlē varēs viens no “Clippers” līderiem Serže Ibaka, kurš izlaida jau iepriekšējo dueli, bet Dalasai nāksies iztikt bez Džonatana Kleja “JJ” Redika, kā arī, iespējams, Lukas Dončiča un Maksimiliana Klēbera.

Pēc tam, kad “Mavericks” izdevās uzvarēt divas spēles izbraukumā, sekoja divas neveiksmes savā mājas laukumā. Pirmajā vienība piekāpās 108:118, lielisku maču aizvadot Dončičam, kurš guva 44 punktus, izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas un atdeva tikpat rezultatīvās piespēles, taču ar to nepietika panākumam. Tikmēr Porziņģis šajā cīņā realizēja vien trīs no 10 metieniem no spēles, to noslēdzot ar deviņiem punktiem.

Arī turpmākajā sērijā Dalasas “Mavericks” neklāsies viegli, jo pretinieku līderi Kavai Lenards un Pols Džordžs uzņēmuši labu formu un aizvada ļoti pārliecinošas spēles, kamēr latvietis ar slovēni ir ļoti nestabili.

Par ļoti izteiktiem favorītiem šī vakara spēlē uzskatāma mājinieki, kuriem piešķirts koeficients 1.33. Dalasas uzvaras varbūtības vērtēta ar 3.45.

Uzvara ar handikapu -6,5 Losandželosas “Clippers” vienībai vērtēta ar 1.84.

Trijās no četrām sērijas spēlēm pirmajā puslaikā uzvarēja “Clippers” basketbolisti. Iespēja, ka tas būs arī šajā cīņā, vērtēta ar 1.47.

Filadelfijas “76ers”Vašingtonas “Wizards”

Ceturtajā sērijas spēlē “Wizards” izdevās izvairīties no zaudējuma un izkrišanas ar rezultātu 0-4. Maču Vašingtona uzvarēja ar 122:114.

Rezultatīvākais ar 27 gūtiem punktiem bija Bredlijs Bīls, 20 pievienoja Rui Hačimura, bet Raselam Vestbrukam 19+21+14.

Pretinieku rindās ar 21 punktu un 13 atlēkušajām bumbām izcēlās Tobiass Hariss.

Lielisku dueli iesāka arī Dāvis Bertāns, kurš pirmajā puslaikā guva 15 punktus, taču otrā puslaika sākumā iedzīvojās savainojumā, kas, kā izrādījās vēlāk, ir nopietns un bez spēlēšanas nāksies iztikt vismaz mēnesi, protams, ja “Wizards” izdosies atspēlēties un sezona turpināsies.

Arī pretinieku līderis Džoels Embīds nespēja maču pabeigt un kļuvis zināms, ka izlaidīs šovakar gaidāmo tikšanos.

Bez savainotā Embīda laukumā, iespējams, neredzēsim arī Džordžu Hilu un Setu Kariju. Tikmēr Vašingtonai nespēlēs Bertāns, Denijs Avdija un Tomass Braients.

Bez sava līdera lielāka loma būs jāuzņemas Benam Simonsam un Tobiasam Harisam.

Viesiem jācer, ka atvērsies tās līderi Vestbruks un Bīls, jo pirmajās trīs spēlēs tikai trešajā abiem izdevās labs mačs, bet aizsardzībā ielaistie 132 punkti nedeva iespējas cīnīties par panākumu.

Ar koeficientu 1.40 par favorītiem uzskata “76ers” basketbolistus. “Wizards” vienībai tas ir 3.10.

Tikai vienā sērijas duelī abas komandas nav guvušas vairāk nekā 230 punktus. Iespēja, ka arī šodien izdosies gūt vairāk nekā 230,5 punktus, vērtēta ar 1.99.