Miloševičs neapturams panākumā pret “Ventspils”

Stefans Miloševičs, likmetv
5. maijs, 2021, 18:04
Stefans Miloševičs | Foto: "Riga" FC

Stefans Miloševičs trešdien “Optibet” futbola virslīgas spēlē guva trīs vārtus un palīdzēja “Riga” vienībai izcīnīt uzvaru.

“Riga” sporta bāzē “Ķeizarmežs” ar 3:0 (1:0) uzvarēja “Ventspili”.

Jau sestajā minūtē soģis pirmo dzelteno kartīti parādīja mājiniekam Felipem Brisolam, bet pirmās 15 minūtes aizritēja visai mierīgā manierē. Markam Kurtišam 15.minūtes izskaņā soda laukumā iepretim vārtiem neizdevās aizsniegties līdz bumbai, bet jau minūti vēlāk otrā laukuma pusē skaitlisko pārākumu ātrajā pretuzbrukumā neizmantoja rīdzinieki.

Tuvojoties 20.minūtei, “Riga” ar vairākām ātrām piespēlēm pietuvojās soda laukumam, bet Marko Džurišičs no aptuveni 11 metru atzīmes nespēja izdarīt sitienu, jo nevarēja apgriezties ap savu aso. Rīdzinieku aktivitāte atmaksājās 29.minūtē. Nedelko Piščevičs soda laukumā bumbu piespēlēja Stefanam Miloševičam, kurš no tuvas distances spēlēja precīzi ar galvu.

Vēl viena laba vārtu gūšanas iespēja “Riga” bija 34.minūtē, bet Brisolas sitienu no aptuveni deviņiem metriem bloķēja Dmitrijs Litvinskis.

Mājinieki pārsvaru dubultoja 55.minūtē, Miloševičam realizējot “pendeli”. Ilgi nebija jāgaida arī līdz trešajiem vārtiem, kurus Miloševičs iesita septiņas minūtes vēlāk. Uzbrucējs soda laukumā ar galvu precīzi spēlēja pēc stūra sitiena izspēles.

Otrā puslaika otrajā pusē ventspilnieki nedaudz aktivizējās un jau biežāk uzbruka “Riga” vārtiem, labāko epizodi spējot izveidot sešas minūtes līdz pamatlaika beigām, kad vārtu stabu no šaura leņķa norībināja Milenko Malovičs. Trīs minūtes iepriekš Antonijam Černomordijam soda laukumā pie kreisā vārtu staba ar galvu neizdevās aizsniegties līdz partnera piespēlētajai bumbai.

Kompensācijas laika trīs minūtēs ventspilnieki tā arī nepamanījās gūt goda vārtus, kā rezultātā piedzīvota ceturtā neveiksme pēdējās piecās spēlēs.

Valsts čempioni “Riga” futbolisti aizvada neveiksmīgu nogriezni, jo pēdējās četrās spēlēs svinējuši tikai vienu uzvaru. Turklāt pēdējie divi mači galvenā trenera Denisa Laktionova vadībā piedzīvoti pret tiešajām konkurentēm RFS (0:3) un “Valmieru” (1:2).

Turpretī “Ventspils” iepriekšējā kārtā svinēja savu pirmo uzvaru sezonā, mājās ar 5:2 pārspējot “Metta” komandu. Kurzemniekiem četrus vārtus guva pēdējos gados klusējušais uzbrucējs Marks Kurtišs.

Pēc Viorela Frunzes atkāpšanās no amata “Ventspils” grožus pārņēmis Igors Kičigins.

Galvaspilsētas futbolistiem šajā mačā bija nepieciešama uzvara, lai varētu ķert rokās divas vadošās komandas RFS un “Valmiera”, kas pēc trešdien izcīnītās uzvaras ir tikai viena punkta attālumā. Savukārt “Ventspilij” trīs punkti bija vajadzīgi, lai turpinātu kāpt uz augšu turnīra tabulā.

“Riga” uzbrucējs Stefans Miloševičs ar astoņiem gūtiem vārtiem ir virslīgas labākais snaiperis, bet uzreiz četrus vārtus guvušais Kurtišs ir dalītā ceturtajā vietā.

“Ventspils” vienībai sakrāto brīdinājumu dēļ nevarēja palīdzēt pussargs Jurijs Tkačuks.

2021.gada sezonas pirmajā savstarpējā spēlē “Riga” uzvarēja ar 3:0.

Trešdien virslīgā savā starpā tiksies ar “Daugavpils” – Jūrmalas “Spartaks” un “Metta” – “Liepāja” komandas.

Jau ziņots, ka otrdien desmitās kārtas pirmajā spēlē RFS viesos ar rezultātu 1:0 pārspēja “Valmieru”, pārņemot no vidzemniekiem līderpozīciju turnīra tabulā. Abām komandām ir pa 17 punktiem, bet rīdziniekiem labāka gūto un zaudēto vārtu starpība (19:9 pret 13:8) ļauj pakāpties uz pirmo vietu.

Šo kārtu izlaiž “Noah Jurmala”.

Turnīra vadībā ar 17 punktiem astoņos mačos ir RFS, bet otrā ar tādu pašu bilanci ir “Valmiera”, kamēr 16 punkti ir “Riga” futbolistiem. Sešās cīņās pie desmit punktiem tikusi “Daugavpils”, deviņiem – “Liepāja”, sešiem – “Spartaks”, bet četri punkti septiņos mačos ir “Ventspilij”. “Metta” izcīnījusi trīs punktus septiņos dueļos, bet zaudējumi abās spēlēs ir Daugavpils “Noah Jurmala”.

Šī gada virslīgas čempions noskaidrosies četru apļu turnīrā, katrai komandai aizvadot 28 spēles. Kalendārs veidots tā, lai būtu pēc iespējas ērtāks futbola līdzjutējiem. Spēles tikpat kā nepārklāsies, turklāt kārtas pārsvarā tiks izspēlētas divās – trijās dienās.

Pēc CAS pagaidu lēmuma LFF valde sacensību nolikumā veica izmaiņas, kas tagad paredz, ka gadījumā, ja čempionātā piedalās astoņi klubi, komanda, kas ieņem pēdējo vietu, pārspēlēs tiekas ar vienību, kas “Optibet” Nākotnes līgas čempionātā ieņem trešo vietu. Ja čempionātā piedalās deviņi klubi, komanda, kas ieņem pēdējo vietu, pārspēlēs tiekas ar vienību, kas “Optibet” Nākotnes līgas čempionātā ieņem otro vietu.

Arī šosezon futbola cienītāji var tiešraidē vērot visas Latvijas čempionāta spēles. Tās ir pieejamas virslīgas mājaslapā un portālā “Sportacentrs.com”, kā arī “Sportacentrs.com TV” kanālā.