Latvijas izlase zaudē Kazahstanas izlasei pirmajā pasaules čempionāta pēcspēles metienu sērijā

Latvijas hokeja izlase, likmetv
22. maijs, 2021, 22:46
Latvijas hokeja izlase | Foto: Insidegames

Latvijas hokeja izlase aizvadījusi ļoti smagu spēli pasaules čempionāta otrajā dienā ar 2:3 pēcspēles metienos piekāpās Kazahstānas izlasei, lai gan spēles gaitā divas reizes izvirzījās vadībā.

Spēles pirmajā periodā dominēja Kazahstānas izlase, kas vairāk spēlēja ar ripu, kaut arī momenti pie mūsu vārtiem netika radīti. Pirmajā periodā Latvija veica tikai četrus metienus pa pretinieku vārtiem, kamēr Kazahstāna to paveica astoņas reizes.

Otrajā periodā pēc spēlētām septiņām minūtēm un 44 sekundēm Latviju vadībā izvirzīja Lauris Dārziņš, kurš pēc Kaspara Daugaviņa cīņas aizvārtē bija veiklākais vārtu priekšā un ar otro metienu pārspēja pretinieku vārtsargu.

Tomēr vadību līdz perioda beigām noturēt neizdevās, kad minūti un vienu sekundi līdz otrā perioda beigām skaitlisko vairākumu izmantoja Kazahstānas izlasi, kad pēc lieliskas komandas kapteiņa Romāna Starčenko pauzes un piespēles vārtus guva Aleksandrs Šins.

Trešās trešdaļas ievadā Oskars Cibuļskis ļoti veiksmīgi pamanīja pilnīgi brīvu Rihardu Bukartu, ko kazahu aizsargi bija aizmirsuši un devušies nomainīties. Rihards nekļūdījās un vēlreiz izvirzīja vadībā Latvijas izlasi ar 2:1.

Prieka brīdis ilga vien 12 sekundes, kad pēc burzmas Latvijas vārtu priekšā ripa nonāca pie Džesija Blekera un tika panākts izlīdzinājums 2:2.

Spēles turpinājumā vēl divas reizes pie mūsu izlases vārtiem izveidojās pamatīgs haoss, bet Kazahstānas izlasei to izmantot neizdevās. Pamatlaikā vārti gūti vairs netika.

Papildlaikā Latvija nopelnīja noraidījumu, kas nozīmēja divas minūtes spēli trijatā pret četriem Kazahstānas izlases pārstāvjiem. Latvijas hokejisti ļoti labi aizsargājās un mačā bija nepieciešami pēcspēles metienu sērija. Latvijas izlase trāpīja pirmos trīs savus izgājienus, kamēr Kazahstānai izdevās to paveikt vien divas reizes. Sērijas turpinājumā Kļūdu pieļāva Kaspars Daugaviņš un Rihards Bukarts, bet pretiniekiem vienu reizi izdevās pārspēt Matīsu Kivlenieku panākot sērijas turpinājumu līdz pirmajai kļūdai.

Astotajā metienu sērijā Aleksejam Maļukovam izdevās realizēt savu “bullīti”, bet Roberts Bukarts raidīja ripu pretinieku vārtsarga ķērājcimdā, ļaujot Kazahstānas izlasei izcīnīt divus punktus savā atgriešanās cīņā elites divīzijā.

Matīss Kivlenieks tika galā ar 29 Kazahstānas metieniem pa saviem vārtiem, bet Ņikita Bojarkins atvairīja 12 no 14 Latvijas izlases raidījumiem.

B apakšgrupā vadībā ir Vācijas izlase, kas izcīnījusi divas pārliecinošas uzvaras, bet Latvija ar četriem punktiem ieņem otro vietu.

Nākamā spēle mūsu izlasei pirmdien, kad tiksimies ar grupas pastarīšiem, Itālijas valstsvienību.