40 EUR bezriska likme
Saņemt

Kārtējais skandāls Latvijas futbolā: “Noah” jāpielaiž spēlēm

Futbols, likme.tv
15. aprīlis, 2021, 18:16

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) apmierinājusi Jūrmalas “Noah” komandas iesniegto pagaidu prasību pret Latvijas Futbola federāciju (LFF), kas vienībai dod iespējas startēt “Optibet” virslīgas čempionātā, ceturtdien vēsta portāls “delfi.lv”.

Jau ziņots, ka pirms trim dienām Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) ir saņēmusi Jūrmalas “Noah” iesniegumu pret Latvijas Futbola federāciju (LFF) par nepielaišanu 2021.gada sezonas virslīgas turnīram.

LFF Disciplinārlietu komiteja (DK) 2021.gada sezonas priekšvakarā atsauca virslīgas potenciālās jaunpienācējas Jūrmalas “Noah” komandas licenci, bet klubs nolēma pārsūdzēt DK lēmumu. Vēlāk LFF Apelāciju komiteja (AK) lēma neapturēt komandas izslēgšanu no virslīgas turnīra.

CAS pirmdien aģentūrai LETA apstiprināja, ka ir uzsākta arbitrāžas procedūra lietā “FC Noah Jurmala” pret LFF un tās komisijām. Procedūra ir agrīnā stadijā, tāpēc CAS pagaidām nesniedza sīkākus komentārus.

Tikmēr ceturtdien portāla “delfi.lv” rīcībā esošā informācija liecina, ka CAS ir apmierinājusi “Noah” pagaidu prasību pret LFF. Līdz ar to LFF provizoriski jānodrošina A licence “Noah” dalībai 2021.gada “Optibet” virslīgas sezonai. Šis lēmums ir provizorisks, jo “Noah” atgriešana virslīgā ir kā nodrošinājums, kamēr CAS skata lietu.

Jau ziņots, ka LFF DK, izvērtējot situāciju, kas skarā izmaiņas “Noah” klubā un šo izmaiņu radītās sekas, secināja, ka klubs neatbilst vairākiem LFF Klubu licencēšanas noteikumu kritērijiem, tajā skaitā obligātajiem, kas ir nepieciešami, lai tas saglabātu LFF-A licenci dalībai 2021.gada “Optibet” virslīgas čempionātā. Līdz ar to klubam piešķirtā licence tika atsaukta dienu pirms čempionāta sākuma.

LFF AK lēmumā bija teikts, ka ir nepamatots biedrības “FC Noah Jurmala” arguments apelācijas sūdzībā, ka investors vienpusēji atteicies no ziedojuma līguma izpildes, jo lietas materiālos atrodas 2021.gada 15.februāra vienošanās starp biedrību “FC Noah Jurmala” un Bagratu Gazarjanu par ziedojuma līguma izbeigšanu.

LFF AK pirmšķietami neredzēja pamatu apšaubīt LFF Klubu licencēšanas finanšu eksperta Uģa Mālmaņa atzinumu, ka biedrība “FC Noah Jurmala” neatbilst klubu licencēšanas finanšu kritērijiem. Tāpat AK pirmšķietami neatrada pamatu uzskatīt, ka DK nevarēja lemt par licences atsaukšanu.

Lēmumā arī bija teikts, ka biedrība “FC Noah Jurmala” nav norādījusi un nav pamatojusi tai ar licences atsaukšanu radītā kaitējuma būtiskumu.

Šobrīd Latvijas futbola virslīgā spēlē pērnā gada čempione “Riga”, otrās vietas ieguvēja RFS, bronzas medaļniece “Valmiera”, kā arī “Ventspils”, “Liepāja”, Jūrmalas “Spartaks”, “Metta” un “Daugavpils”.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis