Freimanis un Bērziņš neglābj komandu no neveiksmes otrajā finālspēlē

Jānis Bērziņš (nr. 31) un Rolands Freimanis (nr.24), likmetv
30. aprīlis, 2021, 0:15
Jānis Bērziņš (nr. 31) un Rolands Freimanis (nr.24) | Foto: DELFI

Latvijas basketbolisti Rolands Freimanis un Jānis Bērziņš ceturtdien Polijas čempionāta fināla otrajā spēlē guva attiecīgi deviņus un astoņus punktus, bet tas neglāba viņu pārstāvēto komandu Zelonas Guras “Stelmet Enea” no zaudējuma.

“Stelmet Enea” mājinieces statusā Ostruvā Velkopolskā ar 71:87 (9:16, 22:21, 17:27, 23:23) zaudēja vietējai “Stal”, kas sērijā līdz četrām uzvarām panāca neizšķirtu 1-1.

Dienu iepriekš latviešu pārstāvētā komanda uzvarēja ar 88:75.

Freimanis nospēlēja 31 minūti un 43 sekundes, kuru laikā guva deviņus punktus un izcīnīja divas atlēkušās bumbas. Basketbolists grozā raidīja trīs no četriem divpunktu un vienu no trim trīspunktu metieniem. Tāpat viņš vienreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva četras kļūdas, nopelnīja divas personīgās piezīmes, pretiniekus izprovocēja uz diviem pārkāpumiem un spēli noslēdza ar pozitīvu +/- rādītāju 5.

Bērziņš laukumā pavadīja 18 minūtes un 37 sekundes, guva astoņus punktus, kā arī izcīnīja sešas bumbas zem groziem. Viņš iemeta vienu no trim divpunktu un arī trīspunktu metienu, kā arī realizēja trīs no pieciem “sodiņiem”. Tāpat basketbolists pieļāva divas kļūdas, nopelnīja četras personīgās piezīmes, pretiniekus izprovocēja uz pieciem pārkāpumiem un maču noslēdza ar pozitīvu +/- rādītāju 6.

“Stelmet Enea” rindās rezultatīvākais ar 26 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām bija Džefrijs Grosels, bet “Stal” komandā ar attiecīgi 18 un 17 punktiem izcēlās Jakubs Garbačs un Trejs Kels.

Trešā finālsērijas spēle paredzēta sestdien.

Pagājušajā nedēļā “Stal” Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausa finālā ar 74:82 zaudēja Nescionas “Ironi” no Izraēlas.

Ceturtdaļfinālā Zelona Guras vienība ar 3-1 pieveica Stargardas “PGE Spojnia”, bet “Stal” ar 3-1 uzvarēja Mārtiņa Laksas pārstāvēto Ļubļinas “Start”.

Pagājušajā sezonā Covid-19 dēļ izslēgšanas spēles netika aizvadītas, par uzvarētāju pasludinot Zelona Guras komandu.