40 EUR bezriska likme
Saņemt

Dalasas “Mavericks” īpašnieks: Cik spēlētāju ir labāki par Porziņģi?

Kristaps Porziņģis, likmetv
12. maijs, 2021, 12:18
Kristaps Porziņģis | Foto: Vincent Carchietta-USA TODAY Sports

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienības Dalasas “Mavericks” īpašnieks un latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis kopīgi pasmējušies par basketbolista iespējamo maiņu uz citu klubu, šīm baumām iepriekš izskanot gada sākumā, sarunā ar portālu “klik.tvnet.lv” teica Kjūbans.

Februāra vidū Ziemeļamerikas mediji arvien biežāk pieminēja Dalasas komandas zvaigzni Porziņģi, kurš, iespējams, varētu tikt iesaistīts maiņas darījumā. Interesi par liepājnieku esot izrādījusi Goldensteitas “Warriors” un arī citas komandas, bet pati “Mavericks” it kā esot vēlējusies noskaidrot “vienradža” vērtību tirgū.

Savā pirmajā intervijā ar kādu no Latvijas medijiem Kjūbans “klik.tvnet” atklāja, ka šīs baumas bijušas nepatiesas, un abi ar Porziņģi vēlāk par šo pasmējušies.

“Nē, nekādā gadījumā,” iespējamo maiņu komentēja Kjūbans. “Ikvienu var aizmainīt, bet, ja tik tiešām tas tiek darīts, tad jādabū kāds ievērojami labāks spēlētājs. Cik spēlētāju ir labāki par Kristapu? Tādu nav daudz. NBA baumas uzsāk komandas. Viņi runā ar medijiem un saka, ka tā komanda zvanīja.”

“Baumoja, ka mēs apspriežam maiņu ar Goldensteitas “Warriors”. Ko viņi mums var piedāvāt? Vai dos mums Stefu Kariju? Nē. Vai ir vēl kāds, kuru viņu sastāvā vispār apsvērt šādai maiņai? Lai neviens neapvainojas, bet nē,” baumu aizkulises atklāja “Mavericks” īpašnieks. “Tā NBA notiek. Cilvēkiem patīk runāt un izdomāt maiņas. Kad meklē uguni zem dūmiem, vairumā gadījumu NBA tās nebūs.”

Kjūbans skaidroja, ka baumas nereti izplata klubi, bet tie baumo vien par tiem spēlētājiem, kuri līgā tiek uzskatīti par līderiem.

“Tas notiek tikai tāpēc, ka iesaistīts ļoti labs spēlētājs. Nevienu neinteresē zemāka līmeņa spēlētāji. Šīs baumas ļoti, ļoti, ļoti retos gadījumos piepildās. Kad mēs ieguvām Porziņģi, tas vienkārši notika. Jo tā NBA strādā. Neviens nerunā ilgi un dikti, darījums vienkārši notiek,” par ievērības cienīgiem maiņas darījumiem teica Kjūbans, kurš, uzvirmojot baumām, runājis arī pašu Porziņģi.

“Teicu, lai neklausās tajās muļķībās. Teicu viņam: “Kristap, pret ko gan mēs tevi varētu iemainīt?” Nekam no tā nav jēgas. Mēs abi pasmējāmies,” piebilda kluba īpašnieks. “Viņš teica, ka nepievērš uzmanību tenkām, bet novērtē, ka viņam to pateicu.”

Jau ziņots, ka Porziņģis savainojis labās kājas ceļgalu, kuram oktobrī tika veikta meniska operācija, un šīs traumas dēļ jau izlaidis sešus mačus pēc kārtas un desmit no pēdējām 11 cīņām. Porziņģis šosezon nav piedalījies 29 spēlēs un šajos mačos “Mavericks” svinējusi 16 uzvaras un piedzīvojusi 13 zaudējumus.

Porziņģis laukumā varētu atgriezties trešdien, kad “Mavericks” tiksies ar Ņūorleānas “Pelicans”. Jau otrdien viņš kopā ar komandu aizvadīja pirms spēles iesildīšanos.

Runājot par Porziņģa ceļgala savainojumu, Kjūbans atklāja, ka trauma nemaz nav tik nopietna, bet “Mavericks” nevēlas neko sasteigt, tāpēc dod atpūtu liepājniekam. Svarīgi ir pārlieku nenoslogot operēto ceļgalu. “Mavericks” īpašnieks arī atklāja, ka Porziņģim ir īpaši izstrādāta zinātniski pamatota programma, kā uzturēt ķermeni kārtībā.

Laikā, kad Porziņģis dziedē traumu un laukumā nav redzams, Ziemeļamerikas mediji arvien biežāk cenšas izcelt liepājnieka un “Mavericks” līdera Lukas Dončiča nesaskaņas. Arī Kjūbans iepriekš licis noprast, ka abi basketbolisti nav paši tuvākie draugi, taču sarunā ar “klik.tvnet” viņš norādīja, ka starp abiem nav nekādu problēmu.

“Domāju, ka viņi ir draugi. Varbūt vairāk darba draugi. Puiši profesionālās basketbola komandās ne vienmēr kopā atpūšas un pavada laiku. Īpaši gadījumos, ja viņiem ir draudzenes, sievas un ģimenes. Vai viņi ir jau nedaudz vecāki. Katram ir sava privātā dzīve un lietas, ko patīk darīt. Bet viņi arī pavada laiku kopā,” par abu attiecībām teica Kjūbans.

Viņš arī izcēla, ka nav jābūt labākajiem draugiem, lai kopīgi sasniegtu lielus mērķus. To savulaik pierādīja Bostonas “Celtics” basketbolisti Kevins Gārnets un Rejs Alens, kā arī viens no līgas visu laiku apspriestākajiem duetiem – Kobe Braients un Šakils O’Nīls.

“Mavericks” ar 40 uzvarām 69 spēlēs Rietumu konferencē ieņem sesto vietu, bet šāda pati bilance ir pozīciju augstāk esošajai Portlendas “Trail Blazers”. Čempione Losandželosas “Lakers” seko ar 39 uzvarām. “Mavericks” atlikušajās trīs spēlēs jācenšas izcīnīt pēc iespējas vairāk uzvaru, lai izvairītos no dalības “play-in” turnīrā.

NBA pamatturnīrā komandas aizvadīs 72 spēles, kas ir par desmit mazāk, nekā ierasts.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis