“Barcelona” un “Olimpia” nespēj uzvarēt un noslēgt sēriju (VIDEO)

Rolands Šmits, likmetv
1. maijs, 2021, 0:15
Rolands Šmits | Foto: Víctor Salgado - FC Barcelona

Latvijas basketbolista Rolanda Šmita pārstāvētā Spānijas komanda “Barcelona” piektdien cieta zaudējumu ULEB Eirolīgas ceturtajā ceturtdaļfināla spēlē un vēl nenodrošināja sev vietu “Final 4”.

Regulārā turnīra uzvarētāja “Barcelona” viesos ar 61:74 (13:25, 13:11, 12:22, 23:16) piekāpās Sanktpēterburgas “Zenit”, kas sērijā līdz trim uzvarām panāca neizšķirtu 2-2.

Šmits nospēlēja 16 minūtes un divas sekundes, kuru laikā guva sešus punktus un izcīnīja divas atlēkušās bumbas. Viņš grozā raidīja visus trīs divpunktu metienus. Tāpat basketbolists reizi bloķēja metienu, nopelnīja četras personīgās piezīmes, pretiniekus izprovocēja uz vienu pārkāpumu un spēli noslēdza ar sešiem efektivitātes koeficienta punktiem.

Rezultatīvākais ar 19 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām Spānijas klubā bija Niks Kalatess, taču pieredzējušais Po Gazols laukumā pavadīja vien nedaudz vairāk par divām minūtēm un punktus neguva. “Zenit” rindās 22 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles Kevinam Pangosam, kamēr vēl 12 punktus un piecas bumbas zem groziem pievienoja Alekss Poitress.

Piektdien otrā ceturtdaļfināla mačā Milānas “AX Armani Exchange Olimpia” viesos ar 82:85 (19:23, 31:17, 21:23, 11:22) piekāpās Minhenes “Bayern”, kas sērijā līdz trim uzvarām panākusi neizšķirtu 2-2.

Minhenes kluba uzvaru ar 18 punktiem kaldināja Veins Baldvins, bet 16 punkti un piecas bumbas zem groziem Paulam Zipseram. Itālijas komandā 28 punkti Malkolmam Delanejam un 17 punkti, kā arī septiņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles Šavonam Šīldsam.

Vēl vienā ceturtdaļfināla sērijā Madrides “Real” spēkojas neizšķirti 2-2 ar Stambulas “Anadolu Efes”. Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Maskavas CSKA ir pirmā komanda, kas sasniegusi “Final 4”.

Desmito vietu pamatturnīrā ar 18 panākumiem 34 spēlēs ieņēma Artūra Kuruca pārstāvētais Vitorijas “TD Systems Baskonia” klubs, kas izslēgšanas spēlēs neiekļuva.

Arī šosezon Eirolīgā ir pārstāvētas desmit valstis ar 18 komandām, kas ir tikpat, cik iepriekšējā sezonā. Komandas aizvadīja divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas turnīrā. Eirolīgas čempione tiks noskaidrota Ķelnē, kur notiks finālčetrinieka turnīrs.

Pagājušajā sezonā čempione netika noskaidrota, turnīram noslēdzoties sešas kārtas pirms regulārā čempionāta beigām.