40 EUR bezriska likme
Saņemt

Ārstu ātrā reakcija izglābusi Ēriksena dzīvību

Kristians Ēriksens, likmetv
13. jūnijs, 2021, 13:21
Kristians Ēriksens | Foto: WalesOnline

Dānijas izlases medicīnas personāls sestdien notikušajā Eiropas čempionātā spēlē ļoti ātri sniedza palīdzību Kristianam Ēriksenam, uzsver valstsvienības ārsts Martins Besens.

Jau ziņots, ka sestdien Dānijas-Somijas izlašu spēlē pirmā puslaika beigās Ēriksens pēkšņi saļima. Ārsti nekavējoties devās laukumā un veica futbolistam kardiopulmonālo reanimāciju (CPR).

Sportists pēc atdzīvināšanas tika nogādāts slimnīcā un patlaban atrodas stabilā stāvoklī.

“Mūs izsauca uz laukuma, kur Kristiāns bija saļimis. Pats no malas neredzēju to epizodi, bet bija skaidrs, ka viņš ir  bez samaņas,” Besens teica preses konferencē.

Kad ārsti nonāca pie futbolista, viņš esot elpojis un viņam bija pulss, taču pēkšņi situācija pasliktinājusies.

“Kā jau visi redzēja, mēs viņam veicām CPR. Medicīnas personāla un pārējās komandas palīdzība ieradās ļoti, ļoti ātri. Un ar viņu palīdzību mēs izdarījām to, kas mums bija jāizdara. Mēs atdzīvinājām Kristiānu. Pirms došanās uz slimnīcu viņš ar mani runāja,” notikumu gaitu atcerējās Besens.

Tikmēr Londonas Svētā Džordža universitātes sporta kardioloģijas profesors Sandžajs Šarma, kurš savulaik strādājis ar Totenhemas “Hotspur” bijušo futbolisti Ēriksenu, ir piesardzīgs, runājot par viņa iespējamo atgriešanos laukumā.

“Pilnīgi skaidrs, ka kaut kas notika tā, kā tam nevajadzēja notikt. Jautājumi ir kas un kāpēc tā notika? 2019.gadā viņam visi rādītāji bija normāli, tad ar ko var izskaidrot sirds apstāšanos?” sarunā ar ziņu aģentūru PA stāsta Šarma.

Anglijas Futbola asociācijas (FA) konsīlija kardioloģijas jautājumos vadītājs Šarma gan nav optimistiski noskaņots, vai Ēriksens varēs turpināt karjeru.

“Vienkārši runājot, viņš bija miris uz vairākām minūtēm. Vai medicīnas profesionāļi viņam ļautu mirt vēlreiz? Atbilde ir nē. Ja man jautātu, vai viņš vēl kādreiz piedalīsies profesionālā futbola spēlē, es teiktu, ka nē. Lielbritānijā viņš nespēlētu. Mēs esam ļoti strikti šajos jautājumos,” skaidro Šarma.

Tikmēr futbola žurnālists Tankrēdi Palmēri, atsaucoties uz Ēriksena pārstāvētās Milānas “Inter” ārsta teikto, tviterī raksta, ka dāņu futbolists nav slimojis ar Covid-19 un nav bijis arī vakcinēts pret koronavīrusu. Tāpat futbolistam bijuši atbilstoši rezultāti visās medicīniskajās pārbaudēs.

Dānijas izlases spožākajai zvaigznei Ēriksenam palīdzību sniedza arī komandas biedri. Izlases kapteinis Simons Kjērs noorganizēja spēlētāju sieniņu, lai nebūtu redzams smagā stāvoklī nonākušais futbolists. Tāpat Kjērs devās mierināt Ēriksena sievu, brīdī, kad ārsti veica viņa atdzīvināšanu.

Dānijas izlase atcēlusi sestdien iecerēto treniņu un mediju aktivitātes. Komandai sniegta psiholoģiskā palīdzība.

Spēle vēlāk tika turpināta un Dānijas izlase čempionātu sāka ar zaudējumu 0:1 finālturnīra debitantei Somijai.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis