40 EUR bezriska likme
Saņemt

Psiholoģiskais stāvoklis pēc likmju zaudējumu sērijas

Background, likme.tv

Šajā rakstā:

  • Radīsim izpratni par likmju zaudējumu sērijām.
  • Kāpēc šādas sērijas ir neizbēgama sastāvdaļa no totalizatora spēlētāja dzīves?
  • Kā tikt ar to galā?

Lūzingstrīks jeb zaudējumu sērija ir vairākas sakāves pēc kārtas, vai arī garāka notikumu sērija, kurā mīnusi ir ņēmuši virsroku pār plusiem. Acīmredzams fakts, ka šādi notikumi ietekmē arī kopējo bilanci naudas pārvaldībā, taču vēl viens svarīgs aspekts ir tāds, ka tas atstāj arī psiholoģiskas sekas uz likmes veicēju. It īpaši uz iesācēju.

Zaudējumu sērijas psiholoģiskās briesmas

Panika, izmisums, vēlme steidzami sameklēt atspēlēšanos veidus par jebkādu cenu. Apmulsums, pārliecības zudums savām spējām, neticība savai izvēlētajai stratēģijai… Dažos gadījumos arī depresija, pašnāvnieciskas tieksmes vai neprātīga vajadzība pēc naudas vienalga kur un kā, tikai lai varētu uzlikt un atspēlēt zaudēto. Šādas nopietnas sekas var būt zaudējumu sērijai.

Kā pārdzīvot lūzingstrīku

Pirmkārt – bez panikas! Tas notiek ar absolūti un pilnīgi ikvienu, pat ar profesionāļiem ar daudzu jo daudzu gadu pieredzi. Vienmēr ir svarīgi atcerēties divas lietas: zaudējumu sērija ir neatņemama likmju veikšanas sastāvdaļa un, ka tā nebūs mūžīga un tai sekos kāpums. Sākotnēji ir jāizveido pareizā attieksme gan pret tām situācijām, kad tiek laimēta nauda, gan pret tām kad tiek piedzīvotas neveiksmes. Pretējā gadījumā nevajadzētu nodarboties ar likmēm.

Otrkārt, ja ir vismaz paspēts tikt galā ar skumjām par nokļūšanu attiecīgajā situācijā, kuru radījusi zaudējumu sērija, tad ir pakāpeniska instrukcija par iziešanu šīs no krīzes:

  • Ir nepieciešams atvilkt elpu no likmēm. Tajā laikā var pavadīt laiku ar otru pusi, apciemot draugus, doties uz trenažiera zāli vai pamainīt vienkārši vidi – doties ceļojumā, uz kādu pasākumu, koncertu, festivālu
  • Kad pāris dienas ir izvēdināta galva, ir jāizdara pēdējo likmju analīze. Dažos no gadījumiem ir iespējams atrast kļūdu un pielāgot stratēģiju pareizajā virzienā. Ja neizdodas atrast būtiskas kļūdas, tad var turpināt likt likmes “uz papīra”, lai redzētu un saprastu vai melnā līkne ir beigusies. Vai arī sākt attīstīt jau stratēģiju, kuru arī sākumā vajadzētu iztestēt tādā pašā veidā.

Ja melnā josla ir beigusies, tātad ir peļņa. Ja tā tomēr nav, tad daudzi iesaka samazināt likmes summu. To iesaka arī tad, ja likme sākotnēji ir bijusi pārāk agresīva. No 3-4% ir viegli nolēkt uz 1,5-2%, bet, ja sākotnēji ir konservatīvais flets 1-1,5%, tad tas nav nepieciešams. Tādā gadījumā ir nepieciešams izvēlēties 1-2 likmes dienā, pakāpeniski palielinot kopējo naudas plūsmu un audzinot pārliecību. Galvenais – turpināt stingri pieturēties pie iepriekš izvēlētā plāna.

Iespējams tā nav universāla shēma, bet tā mēdz palīdzēt ļoti daudziem.

Ja arī tas nesanāk…

Tad tā jau ir pazīme par nopietnu slimību – ludomāniju jeb atkarību no azartspēlēm. Ar tādām lietam labāk nejokoties un nekavējoties vajadzētu sazināties ar psihologu vai narkologu. Šādos gadījumos vajadzētu sevi izolēt no azartspēļu izklaides industrijas. Lai to izdarītu nepieciešams sazināties ar atbildīgajām instancēm, kuras var palīdzēt to realizēt.

Taču tas ir galējais gadījums, parasti ievērojot jau augstāk minētos punktus pastāv liela iespēja izvairīties no nopietnām sekām. Pēc pāris zaudējumu sērijām, ievērojot visus bāzes punktus tam kā ar to tikt galā, pēc pāris reizēm jau vispār vairs nevajadzētu būt problēmām. Jāattīsta pašdisciplīna un jāiemācās kontrolēt savas emocijas. Bez tā likmju pasaulē nu nekādi nevar iztikt.

Autors
Roberts Ūdris - Redaktors
Redaktors
Roberts ir sporta satura radītājs: darbojas kā freelance žurnālists vairākos Latvijas vadošajos medijos, īpašu uzmanību pievēršot basketbolam. Viņam sveša nav iGaming nozare, kurai jau vairāku gadu garumā Roberts gatavo materiālus par sporta notikumiem, sporta likmēm un prognozēm.
Raksta vērtējums
5/5
1 balss