Bezriska likme līdz 50 EUR
Saņemt

Kā izvēlēties pareizo veidu naudas pārvaldei?

Stratēģijas, likme.tv

Atbilstoša naudas pārvalde ir viens no pamatprincipiem jebkuram pieredzējušam likmju veicējam. Bet kā pareizi izvēlēties veidu, lai pārvaldītu savu kontu? To arī apspriedīsim turpmāk šajā rakstā.

Katrs spēlētājs, kurš ir ieguvis pieredzi sporta pasaulē, cenšas iemācīt savas zināšanas sekotājiem, tajā skaitā arī par to kā prātīgi un gudri menedžēt naudu. Taču šādi mēģinājumi bieži vien beidzas ar gandrīz neko. Netiek palielināts kopējais naudas daudzums, labākajā gadījumā ilgākā laika posmā notiek naudas apgrozīšana bez kritiskiem zudumiem.

Kā reiz teicis slavenais Vorens Bafets : “Ir divi noteikumi veicot investīcijas. Pirmais ir nezaudēt naudu, un otrais ir neaizmirst par pirmo noteikumu.” Pati ideja depozīta naudas pārvaldīšanai ir lieliska, taču ir naivi cerēt, ka pareiza tās menedžēšana garantē pilnīgu izvairīšanos no tās zaudēšanas.

Izvairīties no pārlieku pārliecinošām prognozēm

1990. gadu sākumā aiz okeāna notika īsts “ekspertu” sprādziens likmju pasaulē. Rezultātā radās likmju sistēma, pamatojoties uz tā saukto vērtību sistēmu, parasti reitingā no 1-5.

Tā būtība ir tāda, ka, ja likmes vērtība tiek novērtēta augstāk, tad pastāv lielāka iespēja, ka tā laimēs, šādā veidā dažkārt maldinot. Tas viennozīmīgi iedarbojās uz spēlētāju prātiem un veicināja pārlieku lielu pārliecību. Pateicoties internetam, šis koncepts sāka izplesties vēl vairāk. 

Problēmas ar atbildības sajūtu

Daži totalizatora spēlētāji tic, ka konservatīva domāšana un pieturēšanās pie stratēģijas palīdzēs uzturēt atbildības sajūtu, jo viņi likmēs veic mazu daļu no kopējā kapitāla un tas palīdzēs izvairīties no izputēšanas. Tomēr šāds uzskats ir kļūdains: tas, ka praksē apietas apdomīgi ar naudas līdzekļiem, vēl negarantē to nezaudēšanu. Vēl vairāk, konstanti liekot mazvērtīgas likmes, pastāv liela iespēja, ka pamats zem kājām pazudīs ātrāk nekā, ja likmju veicējs izdarīs lielākas likmes.

Ņemot vērā augsto efektivitātes rādītāju ar kādu bukmeikeri sastāda likmes, ir ļoti grūti gūt virsroku šajā tirgū, taču, ja pēkšņi izdodas atrast kādas kļūdas, tad momentāli vajadzētu maksimizēt savas finanšu investīcijas. Iedomājieties, ja pēkšņi atrodat aktīvus, kuri ir nenovērtēti, bet ar milzīgu potenciālu rezultēties peļņā – jūs droši vien nopirksiet daudz šīs kompānijas akcijas, vai ne?

Vidēji uzvarētu likmju procents pieredzējušiem spēlētājiem ir no 45-55%. Starpība starp profesionāli un amatieri ir milzīga, melo tikai fakts par to, ka abi cenšoties izvairīties no riskiem, veic mazas likmes. Amatieri ilgtermiņā ar šādu pieeju zaudē, taču profesionāļi iegūst.

Nauda rada naudu

Vieglākais veids kā izlīdzināt savu finansiālo stāvokli totalizatora pasaulē ir izņemt laimēto naudas summu un ielikt savā kabatā. Profesionāļi pieturas pie šādas metodes, ja vien tas absolūti nepieciešams, apzinoties, ka likmju biznesā strādā princips “nauda rada naudu”.

Tā kā likmju veikšana kā tāda ir būvēta nevis uz to, ka spēlētāji cīnās pret bukmeikeriem, bet tie cīnās paši pret sevi, ir pilnīgi skaidrs, ka lielākā daļa šī faktora dēļ zaudē naudu.

Spēļu konta pārvaldība

Patiesībā ar pieredzi nāk arī apzināšanās, ka ir jāveic naudas pārvaldīšana un tas notiek pat zemapziņas līmenī. Princips ir vienkāršs: jāveic likmes attiecībā pret savu kopējo summu kontā (daži eksperti iesaka labi zināmo matmātisko sistēmu „Kellija formula”, kura palīdz maksimizēt savas iespējas šajā tirgū). “Kellija formula”, kad tiek likts zināms % no “bankas” un summu pārskata katru reizi, pirms katras likmes. Tā modeļa būtiskākais ieguvums ir tas, ka praktiski nav iespējams bankrotēt un pilnībā iztukšot depozītu. Otrs pluss ir tāds, ka zaudējumu sērijā jūs samazināsiet zaudējumus, jo ar katru zaudējumu nākamā likme samazinās un katru vinnestu, attiecīgi – palielinās vinnests, jo pēc pārrēķina nākamā likme ir lielāka.

Psiholoģiskā līmenī dažreiz nav viegli rīkoties ar naudu. It īpaši tad, ja ir jādarbojas ar lielu naudas summu un pirms tam ir nācies saskarties tikai ar mazām summām, taču ar kompetentu riska un atbildības sajūtu šīs problēmas pagaist pašas no sevis. Pārsteidzošs fakts ir tas, ka jo vairāk spēlētāju veic analītisku meklēšanu un pielieto iegūtās zināšanas, jo vairāk mazinās problēmas pārvaldīt savu kontu un finanses tajā.

Autors
Roberts Ūdris - Redaktors
Redaktors
Roberts ir sporta satura radītājs: darbojas kā freelance žurnālists vairākos Latvijas vadošajos medijos, īpašu uzmanību pievēršot basketbolam. Viņam sveša nav iGaming nozare, kurai jau vairāku gadu garumā Roberts gatavo materiālus par sporta notikumiem, sporta likmēm un prognozēm.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis