40 EUR bezriska likme
Saņemt

UFC 261: Masvidals centīsies revanšēties Usmanam

Kamaru Usmans, likmetv
24. aprīlis, 2021, 16:50
Kamaru Usmans | Foto: FightNews

Sestdienas naktī (pēc Latvijas laika) Floridā risināsies UFC 261 šovs. Galvenā cīņa notiks starp pašreizējo pusvidējā svara čempionu, nigērieti Kamaru Usmanu un amerikāni Horhi Masvidalu. Cīņas sākums paredzēts aptuveni 7:00.

Šis būs pirmais šovs ASV pēcpandēmijas periodā, kuru drīkstēs apmeklēt skatītāji. 

Pašreizējā čempiona Usmana bilance UFC ir 18 uzvaras (astoņas no tām ar nokautu)  un viens zaudējums. Tikmēr Masvidals ir guvis 35 panākumus (16 ar nokautu) un 14 reizes piedzīvojis neveiksmi.

Šī nebūs abu cīņasmākslas meistaru pirmā tikšanās reize. Iepriekšējā duelī, kas risinājās pirms gada, Usmans bija pārāks pēc tiesnešu vienbalsīga vērtējuma, zaudējot tikai vienā raundā. 

Arī šajā cīņa par galveno favorītu tiek uzskatīts tieši Usmans, cīkstonim esot labākam uz parketa. Eksperti uzskata, ka kopš iepriekšējās cīņas nigērietis ir kļuvis tikai labāks.

Arī bukmeikeri uzskata, ka Usmans saglabās savu titulu, viņa izredzes novērtējot ar koeficientu 1.24, bet, ka amerikānim izdosies revanšēties koeficients ir 4.45

Tomēr tiek uzskatīts, ka panākums tiks svinēts pēc tiesnešu lēmuma nevis ar nokautu vai sāpju paņēmienu, iespējamību ka būs nepieciešami visi pieci raundi un cīņa noritēs līdz galam novērtējot ar koeficientu 1.53 (vairāk 4.5 raundi) un 1.76 (pēc tiesnešu lēmuma). 

Vēl galvenajā cīņu kartē ir vēl divas titulcīņas. Sieviešu visvieglākajā svara kategorijā čempione Veili Džana tiksies ar Rozu Namajunu. 

Šī tiek uzskatīta par cīņu, kas būs ļoti interesanta. Namajuna ir ļoti spēcīga cīkstone, vienīgā problēma, ka viņa reti ir savā labākajā formā. Abas cīkstones ir labas kājās, ķīnietei Džana rada ļoti lielu spiedienu pretiniekiem, tikmēr amerikāniete ir ļoti tehniska. Čempiones spējai reizēm cīņu pārvest uz parketa var būt izšķiroša nozīme šajā duelī.

Bukmeikeri par favorīti uzskata esošo čempionu Džanu, kuras iespēja novērtēta ar koeficientu 1.50.

Tas, ka cīņa tiks noslēgta ātrāk nekā piecos raundos tiek vērtēts ar koeficientu 2.12.

Trešā titulcīņa risināsies sieviešu vieglajā svarā, tajā pašreizējā čempione Valentīna Ševčenko tiksies ar Džesiku Andradi. 

Andrade ir laba cīkstone, savā labākajā formā pat ļoti laba, tomēr Ševčenko ir elites līmeņa cīkstone. Ir grūti iedomāties, ka viņa varētu zaudēt šajā duelī kā tikai izlaižot perfektu brazīlietes sitienu. Andradei sitiena spēks ir liels, tāpēc šādu iespējamību izslēgt nedrīkst. 

Kirkīzu-peruāņu sportistei ir pārsvars augumā, tehnikā un mentālajā ziņā, tāpēc ir maz ticams, ka čempione šajā kategorijā mainīsies. 

Bukmeikeri Ševčenko uzvaru novērtē ar koeficientu 1.22, kamēr Andrades iespējas novērtētas ar 4.60

Tāpat tiek uzskatīts, ka cīņa neilgs piecus raundus, šādu iespēju novērtējot ar koeficientu 1.85

Šovu pa naudu varēs vērot ESPN+ tiešraidēs.

Autors
Ričards Vambuts - NBA vērotājs
NBA vērotājs
Ričards ir iGaming nozares satura menedžeris, kurš strādā ar industrijas vadošajiem brendiem, veidojot saturu gan sociālo tīklu platformās, gan sporta jaunumu portālos.
Raksta vērtējums
5/5
1 balss