40 EUR bezriska likme
Saņemt

“Citi zēni” ar “salātu ēšanu” centīsies iekļūt Eirovīzijas finālā

Citi Zēni, Eirovīzija, likme.tv
7. maijs, 2022, 21:33
Foto: LTV Supernova

Maija otrā nedēļa īpaša būs visiem mūzikas cienītājiem, jo Itālijas pilsētā Turīnā norisināsies Eirovīzijas dziesmu konkurss. Latviju pārstāvēs zēnu apvienība “Citi zēni”, kas 10. maija vakarā piedalīsies pirmajā pusfinālā.

Formāts

Lielais fināls norisināsies sestdien jeb 14. maijā, bet līdz tam jānoskaidro fināla dalībnieki. Kā katru gadu, piecas valsts, ko dēvē arī par “Lielo četrinieku”, automātiski iekļuvušas finālā – Vācija, Lielbritānija, Francija, Itālija un Spānija. Tas saistīts ar to, ka šīs valstis veic vislielākos maksājumus, lai konkurss vispār varētu norisināties, tāpēc par vietu finālā tām nav jācīnās. Parasti šīm valstīm pievienojas iepriekšējā gada uzvarētāja, bet 2021. gadā par labāko tika atzīta Itālija.

Pirmajā pusfinālā, kas būs 10. maijā, startēs 17 dalībnieces – vajadzēja būt par vienu vairāk, taču Krievija uzsāktā kara dēļ Ukrainā tika diskvalificēta. Savā ziņā tas ir labi Latvijai, jo paver lielākas iespējas būt starp tām desmit, kas garantēs vietu finālā. “Citi zēni” izpilda dziesmu “Eat Your Salad”, kas bijusi ļoti populāra “TikTok” platformā, mūzikas straumēšanas servisā “Spotify” tā atskaņota vairāku miljonu reižu, kā arī “Youtube” skatījumu skaits ir visai iespaidīgs.

Otrais pusfināls būs divas dienas vēlāk jeb 12. maijā, kad 18 dalībnieces cīnīsies par vietu finālā. Lielais fināls sastāvēs no 25 dalībniecēm, un skatītāju balsojums, ņemts vērā ar žūrijas vērtējumu, noteiks uzvarētāju.

Koeficienti un prognozes

Protams, ka lielāko uzmanību latviešu līdzjutēji pievērš “Citu zēnu” izredzēm iekļūt finālā. Starp desmit galvenajiem favorītiem “Citi zēni” ir, tomēr koeficients 1,67 nav pietiekami drošs, lai uzskatītu, ka sestdienas vakarā mēs zēnus tiešām redzēsim finālā. Bukmeikeri ir ļoti pārliecināti, ka finālā būs gan Ukraina, gan Nīderlande, gan Grieķija, jo koeficients ir 1,01.

Tieši Ukraina ir galvenā favorīte uz triumfu visā dziesmu konkursā. Nav noslēpums, ka balsojums vienmēr bijis arī ar politikas noskaņu, kaimiņvalstīm bieži vien balsojot vienai par otru, taču situācija krietni par labu Ukrainai pavērsās pēc 24. februāra, kad Krievija uzsāka karu. Pašlaik Ukrainas uzvara novērtēta ar koeficientu 1,65, kamēr nākamās reālākās pretendentes ir Itālija ( 7,00), Lielbritānija ( 7,50) un Zviedrija ( 8,50). Kvēlākie “Citu zēni” fani var izmantot koeficientu 200, ka Latvija triumfēs dziesmu konkursā.

Kur skatīties

Eirovīzijas dziesmu konkursu būs iespējams vērot gan LTV7 tiešraidē, gan LSM.lv. Televīzijas kanāls pieejams ne tikai virszemes un interaktīvās televīzijas lietotājiem, bet arī Tet+ un GO3 īpašniekiem.

* Koeficienti publikācijas brīdī. Tuvojoties notikumam, tie var mainīties

Autors
Artūrs Koroļkovs - Galvenais redaktors
Galvenais redaktors
Artūrs ir satura un sociālu tīklu menedžeris, kuram ir bagātīga pieredze darbojoties iGaming nozarē. Artūrs lieliski izprot industrijas izaicinājumus un spēj atrast lieliskus risinājums sociālo tīklu marketingā, kā arī piemērota satura radīšanā.
Raksta vērtējums
5/5
1 balss