Latvija pret Dāniju cīņā par vietu TOP8

Latvijas hokeja izlase, likmetv
14. februāris, 2022, 9:54

Latvijas hokeja izlase agrā otrdienas rītā plkst. 6:10 aizvadīs Pekinas olimpisko spēļu hokeja turnīra astotdaļfināla spēli pret Dāniju. Dueļa uzvarētāju ceturtdaļfinālā gaida Krievijas Olimpiskās komitejas komanda.

Grupu turnīru latvieši pabeidza bez uzvarām. Ja pret Zviedriju un Somiju bija skaidrs, ka pie panākuma būs sarežģītāk tikt, tad pret Slovākiju līdzjutēji gribēja trīs punktus, taču slovāki spēlēja krietni labāk. Pirmajā periodā latvieši izlīdzināja rezultātu, tomēr otrajā periodā dāņi guva divus vārtus, no kuriem vienus izdevās atgūt, taču Slovākija vēl divas reizes bija precīza, uzvarot ar 5:2.

Dānija pirmajās trīs spēlēs sagādāja pārsteigumus. Turnīrs atklāts ar 2:1 uzvaru pār Čehiju, tad zaudējums pret ROC ar 0:2, bet pēdējā mačā apspēlēta arī Šveice – 5:3. Ar divām uzvarām trīs mačos Dānija grupā ieņēma otro vietu.

Pēdējo reizi Latvijas un Dānijas valstsvienības savā starpā tikās 2018. gada Pasaules čempionātā, kad latvieši uzvarēja ar 1:0. Gadu iepriekš Latvija uzvarēja ar 3:0, bet 2016. gada čempionātā dāņi bija pārāki pēcspēles metienu sērijā. Tāpat Dānija uzvarēja savstarpējos dueļos 2012. un 2011. gadā.

Ņemot vērā grupu turnīra rezultātus, nav nekāds brīnums, ka Dānija ir bukmeikeru favorīte ar koeficientu 2,02. Latvijas uzvara novērtēta ar koeficientu 3,70, savukārt uz neizšķirtu var uzlikt ar koeficientu 4,05.

Kur skatīties Latvija – Dānija, Pekinas olimpiskās spēles 2022, tiešraide (LIVE)