Baltijas kauss futbolā: Latvija dodas pēc titula

10. jūnijs, 2021, 8:12

Klāt 2021. gada noslēdzošā Baltijas kausa futbolā spēle, kurā tiksies Igaunijas un Latvijas izlases. Turnīra uzvarētājs tiks noskaidrots šajā duelī, jo abas dažas dienas iepriekš tika galā ar Lietuvas valstsvienību.

1
X
2
19:00
Estonia —  Latvia

Spēles sākums paredzēts 19:00, un to varēs apmeklēt 1000 skatītāji. Pašreizējie turnīra čempione ir Latvijas izlase, kura ir arī tituliem bagātākā izlase. Latviešiem izdevies uzvarēt četrus turnīrus pēc kārtas.

Šī gada atklāšanas mačā, kas 1. jūnijā risinājās starp Igaunijas un Lietuvas izlasēm, ar 1:0 pārāki bija mūsu ziemeļu kaimiņi. Vienīgos vārtus 59. minūtē guva Henri Aniers.

4. jūnijā savu pirmo cīņu aizvadīja arī latvieši, kuri savā laukumā ar 3:1 neatstāja variantus lietuviešiem. Pirmos vārtus mūsu dienvidu kaimiņi savā cietoksnī raidīja paši, kad pēc centrējuma kāju neveiksmīgi pielika Marks Beneta. Rezultāts nemainījās līdz 67. minūtei, kad Lietuvas izlasei izdevās panākt neizšķirtu, taču divas minūtes vēlāk Eduards Emsis atjaunoja pārsvaru “11 vilkiem”. Punktu pielika Roberts Uldriķis, kurš 85. minūtē guva trešos vārtus Latvijas valstsvienības labā.

Starp savu pirmo un otro spēli Baltijas kausā abas izlases aizvadīja pārbaudes spēli pret gaidāmā Eiropas čempionāta dalībniecēm. Igaunija pārsteidzoši ar 1:0 izbraukumā tika galā ar Somijas izlasi, kuras rindās laukumā devās arī tās lielākā zvaigzne Tēmu Pukki. Vārtsargs tika pārspēts 59. minūtē, kad 11 metru soda sitienu realizēja Rauno Sapinens.

Latvijas izlase devās pie vienas no Eiropas titulētākajām komandām Vācijas, kas mūsējiem neatstāja nekādus variantus, izrēķinoties ar 7:1. Vienīgos vārtus latviešu labā ar skaistu raidījumu no aptuveni 20 metriem izcēlās Aleksejs Saveļjevs.

Abas izlases savā starpā ir tikušās ļoti bieži – 10 reizes uzvarējuši igauņi, 20 gadījumos fiksēts neizšķirts, bet Latvijas futbolisti veiksmīgāki izrādījušies 29 mačos.

Piecās no iepriekšējām septiņām cīņām uzvarētāju noskaidrot nav izdevies, bet par iepriekšējā dueļa uzvarētājiem 2018. gadā kļuva latvieši. Tas notika tieši Baltijas kausa ietvaros, kad izcēlās Jānis Ikaunieks, kurš traumas dēļ nav pieejams šajā izlases sasaukumā.

Bukmeikeri par favorītiem uz panākumu uzskata igauņus, kuriem atvēlēts koeficients 2.25. Neizšķirtam piešķirta varbūtība 3.40, bet iespēja, ka uzvarēs Latvija, – 3.50.

Iespēja, ka abām izlasēm izdosies gūt vārtus, vērtēta ar 2.17.

Piecās no sešām iepriekšējām tikšanās reizēm, komandas nav demonstrējušas pārāk rezultatīvu futbolu. Varbūtība, ka netiks gūti vairāk nekā 2,5 vārti, uzstādīta 2.00.