Prognoze: Madridei mājas sienas vairs nepalīdzēs
Prognoze neprecīza!
Gluži kā 2018. gadā Kijivā, arī 2022. gada UEFA Čempionu līgas finālā Parīzē tiksies “Real Madrid” un “Liverpool” – Spānijas čempione pret Anglijas vicečempioni, Anglijas kausa un Anglijas Līgas kausa ieguvēju, trīspadsmitkārtējā Eiropas čempione pret seškārtējo Eiropas čempioni. Pirms četriem gadiem ar rezultātu 3:1 uzvarēja madridieši, iegūstot trešo Čempionu līgas kausu pēc kārtas un ceturto – piecu sezonu laikā, bet “Liverpool” pie kārotās trofejas tika sezonu vēlāk.
Kijivā viena no atslēgas epizodēm bija Mohameda Salāha savainojums divcīņā pret Serhio Ramosu, un arī šoreiz viena no spēles atslēgām būs liverpūliešu veselība. Kamēr “Real Madrid” finālam gatavojas šķietami labākajā virknējumā, finālspēles favorītei “Liverpool” jau ilgāku laiku ir bažas par vairāku līderu stāvokli – Premjerlīgas pēdējā kaujā Virdžils van Deiks vēl bija rezervē, Salāhs devās uz maiņu (taču guva uzvaras vārtus), Tjagu Alkantara piespiedu kārtā tika nomainīts pēc pirmā puslaika, bet Fabinju nebija pieteikumā. Tiesa gan, Jirgens Klops visdrīzāk varēs rēķināties ar vismaz trim no šā kvarteta un, ļoti iespējams, arī Tjagu varēs palīdzēt vismaz nepilnu spēli. Tomēr jautājums paliek – cik labā formā un gatavībā viņi būs pat tad, ja izies laukumā?
Lai nu kā, pēc sastāva uz papīra favorīte ir “Liverpool”, kamēr “Real Madrid” par tikšanu kārtējā finālā var būt ļoti pateicīga apbrīnojamam raksturam, Karima Benzemā otrajai jaunībai un rezervistu enerģijai ar Rodrigu vēlajiem vārtiem priekšgalā. Atbildes spēles beigu daļā madridieši bija iedzinēju lomā gan pret PSG, gan pret Londonas “Chelsea”, gan “Manchester City”, bet allaž atrada pēdējos spēkus salauzt galotni sev par labu. Tiesa gan, jāatceras, ka visas trīs atbildes spēles “Real Madrid” aizvadīja savā laukumā, bet Parīzē savu sienu palīdzības vairs nebūs.
Prognoze neprecīza: “Real” uzvara 1:0 (0:0)
* Koeficients publikācijas brīdī. Tuvojoties notikumam, tas var mainīties