Bezriska likme līdz 50 EUR
Saņemt

Totalizators: kas jāzina pirms spēles uzsākšanas

Totalizators, likme.tv

Bukmeikeru kantoris jeb totalizators ir azartspēļu iestāde, kas pieņem derības apmaiņā pret naudu. Bukmeikeri novērtē konkrēta notikuma iznākuma varbūtību un katram iespējamajam iznākumam piemēro koeficientu – skaitlisku vērtību, ar kuru derības likme tiek reizināta, ja spēlētājs ir pareizi prognozējis notikuma iznākumu.

Kas ir bukmeikeris? Bukmeikera galvenais uzdevums ir noteikt likmju koeficientus, vadoties pēc zinānašanām un veiktās analīzes par konkrēto sporta notikumu, iekļaujot arī matemātiskās formulas un totalizatoru maržu.

Izplatītākais totalizatoru darbošanās virziens ir likmju pieņemšana par sporta notikumiem. Turklāt likmes var veikt ne tikai uz populārākajiem sporta veidiem kā futbolu, tenisu, basketbolu, un hokeju, bet arī daudziem citiem, kā piemēram, kriketu, badmintonu, cīņu sportiem un citiem.

Piedāvājuma klāsts neaprobežojas ar sporta derībām vien. Vairāki totalizatori piedāvā prognozēt arī globālu un sabiedrībai nozīmīgu notikumu iznākumu, kā piemēram, notikumus politikā un mākslas pasaulē (spilgtākais piemērs – Eirovīzija).

Kādas sporta likmes piedāvā totalizatori

Lai tiktu pie laimesta, Jums ir jāveic likme uz kādu no piedāvātājiem notikumiem un precīzi jāparedz tā iznākums.

Totalizatori piedāvā dažādus notikumu rezultātus un visdažādākos likmju veidus.

Kā piemēram – futbola mačā varat derēt par kādas komandas uzvaru (likme par iznākumu), par kopējo vārtu skaitu visā spēlē vai izdarīt likmi uz vienas komandas gūto vārtu skaitu (likme uz kopējo summu), kā arī par vārtu starpību (likmes ar handikapu), kopēju punktu, geimu un vārtu skaitu attiecīgi tādos sporta veidos kā basketbols, teniss, hokejs un citi.

Piedevām spēlētājs likmes var veikt uz konkrētu notikumu gan pirms tā sākuma, gan tā norises laikā.

Tiešraides (jeb “live”) likmju gadījumā svarīgs ir lēmumu pieņemšanas ātrums, jo koeficienti mainās strauji, vadoties pēc mača norises, tā brīža rezultāta un laika, kas atlicis līdz spēles beigām un vairākiem citiem faktoriem.

Totalizatoru piedāvātie bonusi

Bieži vien totalizatori, kas darbojas internetā (tiešsaistes totalizatori), apbalvo klientus ar dažādiem bonusa piedāvājumiem. Visbiežāk tās ir pirmās iemaksas prēmijas (tā saucamais, reģistrēšanās bonuss) vai prēmijas par bezriska likmēm.

Lūdzu, ņemiet vērā – pirms piekrītat saņemt bonusu, Jums rūpīgi jāizlasa akcijas noteikumi!

Vairumā gadījumu naudas prēmijas vai bonusa saņemšana iespējama tikai pēc noteiktas summas ieguldīšanas likmēs. Kā tas darbojas praksē?

Piemērs: par spēles konta papildināšanu, proti, depozīta veikšanu, kura summa ir 10 eiro vai vairāk, totalizators spēlētājam sola bonusu 100% apmērā no depozīta summas, tas ir, papildus 10 eiro. Tomēr akcijas nosacījumi pieprasa šo prēmiju, piemēram, iemaksāto līdzekļu pieckāršu apgrozījuma veidā. Tas nozīmē, ka pirms bonusa naudas saņemšanas Jums ir jāveic likmes vismaz 50 eiro apmērā.

Ja bonuss izpaužas kā bezriska likme, totalizators piešķir noteiktu summu “virtuālās” naudas spēlētāja kontā. Vienīgais veids, kā to izmantot, ir veicot likmes vai izmantojot citus attiecīgā totalizatora piedāvātos pakalpojumus (visbiežāk tas ir “Online Casino“). Šajā gadījumā atkal ir svarīgi pievērst uzmanību akcijas noteikumiem. Jūsu prasības var attiekties uz bezriska likmi! Ja tāda tiek laimēta, spēlētājs no tā saņem tikai “tīro” peļņu – bezriska likmes summa reālā naudā netiek konvertēta. Tāpat bezriska likmes summa netiek atgriezta.

Kā pelna totalizatori?

Saprotams, ka ievērojamu totalizatoru peļņas daļu sastāda spēlētāju zaudējumi. Tomēr to ienākumu apmēri tiek aprēķināti pēc īpaša koeficienta.

Novērtējot katra notikuma iznākuma varbūtību un nosakot likmju koeficientus, bukmeikeris šo koeficientu samazina, atstājot rezervi, tā saucamo maržu. Šī marža arī nesīs peļņu neatkarīgi no notikuma iznākuma.

Ja savā starpā sacenšas divas puses (komandas vai individuālo sporta veidu pārstāvji) ar, pēc bukmeikeru domām, vienādām iespējām izcīnīt uzvaru, objektīvajam koeficientam būtu jābūt 2,0 par abu konkurentu uzvaru (50/50), tomēr totalizatoru piedāvājumos šādus gadījumus neatradīsiet – izredzes uz vienādām iespējām vienmēr būs zemākas par koeficientu 2,0, ņemot vērā tajos noteikto rezervi.

Piemērs: konkrētais notikums ir tenisa spēle – spēlētājs A pret B. Totalizators katra tenisista iespēju uzvarēt ir novērtējis vienlīdzīgi (50 pret 50), abiem par potenciālo uzvaru piešķirot koeficientu 1,87, kaut gan praktiski tam būtu jābūt 2,0 pret 2,0 un tīrā peļņa no likmēm 100 eiro apmērā būtu 100 eiro. Taču, pastāvot iepriekš minētajai maržai, spēlētājs šo 100 eiro vietā gūst peļņu 87 eiro apmērā (100 x 1,87 – 100), bet atlikušos 13 eiro (100 – 87) totalizators patur sev.

Likmju pieņemšanas punkti un tiešsaistes totalizatori – kāda ir atšķirība?

Likmes ir iespējams veikt gan likmju pieņemšanas punktos klātienē (kādā no konkrētā uzņēmuma filiālēm) vai tiešsaistē.

Likmju pieņemšanas punktos klātienē, kas nereti vienlaikus kalpo arī kā atpūtas vietas (sporta bāri, restorāni ar iespējām notikumus vērot TV tiešraidēs), likmes var veikt norēķinoties ar skaidru naudu un laimesti tiek izmaksāti caur kases aparātu. Tāpat ir vietas, kur par likmi var norēķināties ar bankas karti – tiesa, vairumā šādu vietu nav iespējams operēt ar karti, ja tā ir tiešraides ietvaros veikta ( jeb “live”) likme.

Neskatoties uz to, ka vairāki azartspēļu uzņēmumi saviem klientiem piedāvā ērtības klātienē, tiešsaistē (jeb “online”) likto likmju popularitāte ievērojumi augusi.

Daudzi ārvalstu totalizatori cenšas apkalpot spēlētājus no Latvijas, tomēr saskaņā ar Latvijas Republikas likumdošanu viņu darbība tiek apturēta, bet piekļuve viņu vietnēm ir bloķēta. Protams, no tā cieš spēlētāji, kuri mēģina veikt likmes Latvijā aizliegto biroju vietnēs: piekļuve bloķētajai vietnei tiek bloķēta, kas izpaužas tajā, ka spēlētājs nevar saņemt naudu, kas ir iemaksāta viņa kontā šajā uzņēmumā vai ir laimēta, precīzi prognozējot kādu notikumu.

Latvijā pieņemt likmes internetā var tikai tādi uzņēmumi, kuriem:

– ir licence azartspēļu rīkošanai Latvijā;

– ir daļa no azartspēļu pašregulējošās organizācijas

– sadarbojas ar interaktīvo tarifu pārvedumu uzskaites centru

Atšķirībā no uzņēmumiem, kas darbojas saskaņā ar ārvalstīs izsniegtajām licencēm, uz Latvijas likumīgajiem tiešsaistes totalizatoriem pilnībā attiecas tikai Latvijas likumi. Visi iegūtie laimesti un likmes, kas izdarītas Latvijā reģistrētajās vietnēs, tiek pakļauti/as tiesiskai aizsardzībai atbilstoši konkrētajai likumdošanai un nozares regulējumam.

Pie kā vērsties konflikta situāciju vai neskaidrību gadījumā

Katrai azartspēļu rīkošanas iestādei ir jābūt savam klientu atbalsta dienestam, ar kuru Jūs varat sazināties gan neskaidrību, gan domstarpību gadījumā, ja uzskatāt, ka konkrētais uzņēmums neizpilda savus pienākumus pret Jums kā pakalpojuma ņēmēju.

Tev varētu interesēt arī šie raksti:

Marža – sporta totalizatoru garantētā peļņa
Sporta likmju veidi
Koeficienti: veidi un aprēķina metodes

Autors
Roberts Ūdris - Redaktors
Redaktors
Roberts ir sporta satura radītājs: darbojas kā freelance žurnālists vairākos Latvijas vadošajos medijos, īpašu uzmanību pievēršot basketbolam. Viņam sveša nav iGaming nozare, kurai jau vairāku gadu garumā Roberts gatavo materiālus par sporta notikumiem, sporta likmēm un prognozēm.
Raksta vērtējums
4/5
1 balss