Vai Latvijai izdosies noslēgt PK kvalifikāciju uz pozitīvas nots un trim punktiem?

Latvijas futbola izlase, likmetv
15. novembris, 2021, 16:25

Latvijas futbola izlase otrdienas vakarā plkst. 21:45 aizvadīs noslēdzošo Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēli, izbraukumā tiekoties ar Gibraltāra izlasi.

Skaidrs ir tas, ka Latvija noslēgs kvalifikāciju 5. vietā G grupā, kamēr Gibraltārs būs pēdējā jeb sestajā pozīcijā. Uz spēli gan valstsvienības ieradīsies divos dažādos noskaņojumos, jo sestdien latvieši demonstrēja labu sniegumu, kas vainagojās neizšķirtā (0:0) pret Norvēģiju, kamēr Gibraltārs piedzīvoja pamatīgu sakāvi pret Turciju ar 0:6.

Jāsaka, ka situācija G grupā ir ļoti interesanta. Līdere Nīderlande nedēļas nogalē neizmantoja lielisku iespēju garantēt vietu finālturnīrā, pēdējo desmit minūšu laikā ielaižot divus vārtus un spēlējot 2:2 ar Melnkalni. Nīderlande atrodas pirmajā vietā ar 20 punktiem, un tā spēlēs pret Norvēģiju, kas ar 18 punktiem ir trešā. Otro pozīciju ieņem Turciju, kam arī ir 18 punkti un kas spēlēs pret Melnkalni.

Pirmajā septembra dienā Latvijas un Gibraltāra izlases tikās Rīgā, uzvaru ar 3:1 izcīnot laukuma saimniekiem. Vladislavs Gutkovskis ar precīzu 11 metru sitienu izvirzīja latviešus vadībā, bet 21 minūti vēlāk viesi atbildēja ar to pašu. Gutkovskis 85. minūtē atguva vadību Latvijai, bet četras minūtes vēlāk Andrejs Cigaņiks pielika punktu jautājumiem par spēles iznākumu, gūstot trešos vārtus.

Bukmeikeri uzskata, ka Latvija izcīnīs trīs punktus, jo izlikta kā pārliecinoša favorīte ar koeficientu 1,40. Uz to, ka pēc 90 minūtēm būs neizšķirts, var uzlikt ar koeficientu 5,00, savukārt koeficients uz Gibraltāra uzvaru ir 10,00.