40 EUR bezriska likme
Saņemt

Par Pasečņiku ir interese no vairākām komandām

Anžejs Pasečņiks, likmetv
28. jūnijs, 2021, 12:02
Anžejs Pasečņiks | Foto: NBA

Lai arī aizvadītā sezona izvērtās krietni īsākā, nekā bija paredzēts, interesi par Latvijas basketbolistu Anžeju Pasečņiku izrāda gan Nacionālās basketbola asociācijas (NBA), gan ULEB Eirolīgas vienības, sarunā ar jauno sporta mediju “MVP.lv” atklāja basketbolists.

Jau ziņots, ka janvārī Vašingtonas “Wizards” komanda lauza līgumu ar 25 gadus veco Pasečņiku.

“Wizards” novembrī nolēma Pasečņiku paturēt sastāvā līdz 1.februārim ar atalgojumu 350 000 ASV dolāru. Šajā laikā viņam neizdevās nostiprināties sastāvā, laukumā dodoties tikai vienā regulārā čempionāta spēlē.

Nākamos divus mēnešus Latvijas basketbolists nolēma palikt Vašingtonā, kur turpināja trenēties, bet pietrūka pieredzējušu treniņu partneru, tāpēc vēlāk nolemts doties uz Maiami. Tur viņš kopā ar citiem NBA pieredzi izbaudījušiem basketbolistiem gan trenējās, gan aizvadīja treniņmačus.

“Nepārtraukti šķita, ka tūlīt, tūlīt jau būšu komandā un spēlēšu, līdz ar to uzturēju sevi labā formā, biju gatavs arī mentāli. Tā nu piecus sešus mēnešus pavadīju kaut ko gaidot. Protams, man jebkurā brīdī bija iespēja aizbraukt atpakaļ uz Eiropu un spēlēt, taču bija sajūta, ka NBA komandas ir ieinteresētas, jo notika sarunas. Domāju, ka, atgriežoties Eiropā, es varētu zaudēt iespēju Amerikā. Diemžēl beigās tā arī neko nesagaidīju,” par lēmumu nedoties uz Eiropu teica basketbolists.

Viņš uzsvēra, ka visas iepriekšējās sarunas ar “Wizards” vadību nav liecinājušas par līgumsaistību pārtraukšanu. Pasečņiks gan nejūtas aizvainots par šādu notikumu scenāriju, lai arī komanda ar viņu it kā rēķinājās ilgtermiņā.

Uz Eiropu Pasečņiks nevēlējās doties, jo tādējādi pastāvēja iespējas durvis uz NBA aizvērt pavisam. Iepriekš mediji ziņojuši, ka interesi par basketbolistu izrāda Turcijas grands Stambulas “Anadolu Efes”, taču patiesībā Pasečņiku kāro iegūt arī citi ULEB Eirolīgas klubi, kā arī viena NBA komanda.

“Patiesībā man bija pat pārsteidzoši daudz piedāvājumu no Eirolīgas komandām. Taču tobrīd uzskatīju, ka jāpaliek Amerikā, jo Eiropā varu atgriezties jebkurā brīdī. Biju jau izlēmis, ka šosezon uz Eiropu nebraukšu,” atklāja Pasečņiks.

“Šobrīd fokusējamies uz vienu [NBA] komandu, kas izrāda interesi. Braukšu pie viņiem uz nometni,” tuvākos plānus ieskicēja basketbolists. “Nezinu, kādu iemeslu dēļ klubs pašlaik nevēlas publiski atklāt tos spēlētājus, kuru kandidatūras viņi izskata, tāpēc arī es nevaru to atklāt. Pagājušajā nedēļā šai komandai atrādījos un viņi bija ļoti apmierināti.”

Pasečņiks šīs vienības rindās, kuru nepārstāv Latvijas basketbolisti, plāno spēlēt Vasaras līgā. Interese bijusi arī no citām NBA vienībām, bet basketbolists vēlas atrast klubu, kurā vislabāk iederēsies spēles zīmējumā.

Vēl pirms vasaras sākuma Pasečņika vārds bija redzams arī Latvijas basketbola izlases paplašinātajā kandidātu sarakstā. Viņš neslēpa, ka jau vairākkārt ir runājis ar galveno treneri Luku Banki, taču tikšanos vēl nav izdevies norunāt, jo basketbolistam bija jādodas uz ASV.

Pasečņiks sarunā ar “MVP.lv” atklāja, ka augustā nevarēs palīdzēt Latvijas izlasei 2023.gada Pasaules kausa izcīņas priekškvalifikācijas turnīrā, jo tobrīd atradīsies NBA Vasaras līgā.

Pasečņiks iepriekšējā sezonā debitēja NBA, 27 spēlēs laukumā pavadot vidēji 16 minūtes, kuru laikā guva 5,8 punktus un izcīnīja 4,0 atlēkušās bumbas.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis