40 EUR bezriska likme
Saņemt

Par NBA regulārās sezonas MVP atzīts trešais eiropietis vēsturē

Nikola Jokičs, likmetv
9. jūnijs, 2021, 9:16
Nikola Jokičs | Foto: NBA

Denveras “Nuggets” centra spēlētājs Nikola Jokičs atzīts par Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) 2020./2021.gada sezonas vērtīgāko spēlētāju.

Jokičs ir pirmais “Nuggets” basketbolists un pirmais serbu spēlētājs, kurš ticis pie šāda pagodinājuma. No Eiropas basketbolistiem iepriekš par vērtīgākajiem spēlētājiem atzīti tikai vācietis Dirks Novickis un iepriekšējo divu sezonu MVP Jannis Adetokunbo no Grieķijas.

Tāpat 2014.gada NBA draftā ar 41.numuru izvēlētais Jokičs ir viszemāk draftētais spēlētājs, kurš saņēmis MVP balvu, neskaitot trīskārtējo labāko spēlētāju Mouzesu Melounu, kurš vispār nebija draftēts. Iepriekš no drafta zemākajām izvēlēm par vērtīgākajiem atzīti Adetokunbo un Stīvs Nešs, kuri savulaik tika draftēti ar 15.numuru.

Balsošanā par vērtīgāko spēlētāju piedalījās 100 mediju pārstāvi un vienu balsojumu noteica arī līdzjutēji. Jokičs saņēma 91 pirmo vietu un 971 punktu. Filadelfijas “76ers” centram Žoelam Embīdam bija 586 punkti, Goldensteitas “Warriors” aizsargam Stefanam Karijam 452 punkti, Milvoki “Bucks” uzbrucējam Adetokunbo 348 punkti un Fīniksas “Suns” aizsargam Krisam Polam – 139 punkti. Aiz pirmā piecinieka ar 42 punktiem palika Luka Dončičs.

Savā sestajā NBA sezonā Jokičs piedalījās visās 72 regulārā čempionāta spēlēs, kurās vidēji guva 26,4 punktus, izcīnīja 10,9 atlēkušās bumbas, veica 8,4 rezultatīvas piespēles un pārtvēra 1,3 bumbas. Bez Jokiča tikai Oskars Robertsons un Rasels Vestbruks spējuši sezonu noslēgt ar vidēji 26,0 punktiem, 10,0 bumbām zem groziem un 8,0 rezultatīvām piespēlēm.

Jokičs saņems NBA pirmā komisāra Morisa Podolofa vārdā nosaukto balvu.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis