Eirolīgas ceturtdaļfināli turpinās: Novājinātā “Fenerbahce” pret CSKA, “Zenit” lūkos vēlreiz pārsteigt “Barcelona”

Mateušs Poņitka uzbrukumā, likmetv
23. aprīlis, 2021, 9:17
Mateušs Poņitka uzbrukumā | Foto: Eirolīga

Šovakar tiks aizvadītas “Turkish Airlines Euroleague” ceturtdaļfināla otrās spēles atlikušajos divos dueļos – Maskavas CSKA pret Stambulas “Fenerbahce” un “Barcelona” pret Sanktpēterburgas “Zenit“.

24 Apr
Vakar 0
Šodien 0
Rīt 0
No records found

CSKA – “Fenerbahce”

Šovakar “Turkish Airlines Euroleague” savu otro savstarpējo spēli ceturtdaļfināla sērijā aizvadīs Maskavas CSKA, kuru pārstāv arī latviešu basketbolists Jānis Strēlnieks, un Stambulas “Fenerbahce”. Spēles sākums paredzēts 20:00 pēc Latvijas laika.

Pirmā spēle un tendences

Pirms mača par izteiktiem favorītiem ar koeficientu 1.18 tika uzskatīti CSKA basketbolisti, jo viesiem no Turcijas Covid-19 dēļ nācās iztikt bez pieciem rotācijas spēlētājiem kā arī galvenā trenera Igora Kokoškova.

Tomēr spēle izvērtās sarežģītāka nekā daudzi varēja gaidīt, panākumu nodrošinot vien pēdējā ceturtdaļā, trešo noslēdzot iedzinējos 64:66.

Līdz šai spēlei “armijnieki” bija zaudējuši septiņās no 10 spēlēm, kurās bijuši iedzinējos sākoties ceturtajai ceturtdaļai, kamēr turkiem bija izdevies gūt panākumu 16 no 19 mačiem, izšķirošos spēles ceturksni iesākot vadībā.

Taču Maskavas vienībai pēdējās desmit minūtes padevās lieliskas, neitralizējot savu bijušo spēlētāju, šobrīdējo “Fenerbahce” līderi Nando de Kolo un pretinieku grozā raidot 28 punktus, bet savā ielaižot vien 10, uzvarot 92:76.

Abas komandas iepriekšējās 10 savstarpējās spēlēs vidēji guvušas 161 punktu. To, ka tas notiks arī šajā mačā, bukmeikeri novērtējuši ar koeficientu 1.91. Taču to, ka sērijā otro panākumu svinēs CSKA novērtējuši ar iespējamību 1.15.

Krievijas komanda pirmajā puslaikā pret  “Fenerbahce” labāka bijusi septiņās no astoņām iepriekšējām tikšanās reizēm tāpēc bukmeikeri arī šajā duelī viņus uzskata par izteiktiem favorītiem puslaikā 1.28.

Speciālisti tomēr nav pārāk pārliecināti, ka arī šodien Krievijas komanda uzvarēs ar milzīgu rezultātu starpību, iespējamību, ka CSKA panākums būs ar vairāk kā 12 punktiem (handikaps -12.5) novērtējot ar koeficientu 2.17.

Ņemot vērā, ka stambulieši nav lieliski izbraukumā un ir robi sastāvā, jādomā, ka brīnumi arī otrajā mačā nav gaidāmi, ja vien Maskavas pārstāvji neradīs problēmas paši sev.

Pirmajā duelī no spēlētājiem jāizceļ Daniels Hekets un Vils Klaiburns, kuriem abiem pa 20 gūtiem punktiem, Klaiburnam realizējot astoņus no 11 divpunktu metieniem taču aizmetot garām visus četrus tālmetienus. Taču Nando de Kolo pret savu iepriekšējo komandu guva 27 punktus realizējot deviņus no 17 izmestajiem raidījumiem pa grozu un septiņus no astoņiem brīvmetieniem.

Liela uzmanība jāpievērš CSKA veikumam aizsardzībā veselas septiņas reizes bloķējot pretiniekus, kamēr “Fenerbahce” to spēja trīs gadījumos.

Abas vienības izcēlās ar labu metienu realizāciju, trāpot atiecīgi 60,6% divpunktieku CSKA un 52,6% stambulas vienība, bet tālmetienus realizēja ar 46,7% un 41,2% precizitāti.

Traumas Turcijas komandu nav saudzējušas, jo sezonas gaitā no sastāva izkrita arī tās viens no līderiem Jans Veselijs, kura vietā ieradās amerikānis ar NBA pieredzi Kails Okvins.

“Barcelona” – Sanktpēterburgas “Zenit”

“Turkish Airlines Euroleague” otro dueli ceturtdaļfinālā aizvadīs Rolanda Šmita pārstāvētā “Barcelona” un Sanktpēterburgas “Zenit” vienības. Komandu duelis sāksies 21:45 pēc Latvijas laika.

Pirms pirmās spēles par mača favorītiem ar koeficientu 1.25 tika uzskatīta Katalonijas vienība, bet Krievijas komandas koeficients bija 4.10.

Abu komandu pirmajā savstarpējā cīņā sērijā pārsteigumu spēja sarūpēt Krieviju pārstāvošā vienība. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar neizšķirtu, taču ļoti labu puslaika otro daļu aizvadīja santpēterburgieši, izvirzoties vadībā ar 14 punktiem. Lai arī trešajā ceturtdaļā Spānijas komanda uz pusi samazināja viesu pārsvaru un izšķirošās ceturtdaļas priekšpēdējā minūtē pat spēja izvirzīties vadībā, tomēr pēdējais vārds piederēja “Zenit” pārstāvošajam Kevinam Pangosam, kurš guva vienībai panākumu nesošo grozu.

Arī pirms šīs spēles situācija krietni nav mainījusies un par pārliecinošiem favorītiem tiek saukti “Barcelona” basketbolisti, kuriem uz uzvaru atvēlēts koeficients 1.16, bet uz “Zenit atkārtotu panākumu tas ir 5.40.

Abas komandas piecās tikšanās reizēs vidēji guvušas 154 punktus. Tas, ka šāds gūto punktu skaits tiks sasniegts (gūtie punkti over 153.5), tiek vērtēts ar koeficientu 2.04.

Ceturtdaļfināla pirmajā duelī, pirmo reizi abu komandu tikšanās vēsturē, “Barcelona” nespēja uzvarēt pirmo puslaiku. Tikmēr “Zenit” labāki par saviem oponentiem pirmajā puslaikā bija jau septīto spēli pēc kārtas visos šīs sezonas turnīros. Tas, ka gaidāmajā mačā ir prognozējams šāds pats iznākums ir novērtēts ar koeficientu 3.80.

Spānijas vienība, noteiktu vēlēsies atriebties par negaidīto zaudējumu izslēgšanas spēļu debitantiem un sakaut tos. Koeficients, ka “Barcelona” pārsvars būs lielāks nekā astoņi punkti ir 1.86.
Statistiski labākais sniegums izdevās “Zenit” galvenajam varonim Kevinam Pangosam, kuram 19 gūti punkti, realizējot septiņus no deviņiem izdarītajiem metieniem pa grozu. “Barcelona” ar 18 punktiem rezultatīvākais bija Brendons Deiviss, bet 15 pievienoja Korijs Higinss.

Abas komandas pieļāva līdzīgu kļūdu – 11 katalāņiem, bet 10 “Zenit”.

Krievijas vienība izdarīja arī uz pusi tālmetienus – 22, bet realizēja 10, kamēr spāņi trāpīja septiņus no 11.

“Barcelona” ne reizi nespēja bloķēt pertinieku metienus, kamēr Sanktpēterburgas komanda to paveica divas reizes.

Spānijas klubs noteikti būs maksimāli koncentrējies, lai nepieļautu nonākšanu bezdibeņa malā, bet “Zenit” noteikti gribēs pārsteigt Eiropas basketbolu, tāpēc gaidāma bezkopromisa cīņa abu komandu izpildījumā