Ar pozitīvām emocijām uzsākt mājas spēļu sēriju – “Dinamo” pret “Traktor”

Dinamo Rīga, likmetv
7. septembris, 2021, 13:16

Pēc aizvadītām trim spēlēm izbraukumā sezonas ievadā Rīgas “Dinamo” kāps uz “Arēna Rīga” ledus, un trešdien plkst. 19:30 aizvadīs pirmo no četrām mājas spēlēm pēc kārtas. “Dinamieši” centīsies tikt pie punktiem pret Austrumu konferences komandu Čeļabinskas “Traktor”.

Ja kāds teiktu, ka pēc pirmajām trim spēlēm “Dinamo” kontā būs divi punkti, neviens nebūtu ļoti pārsteigts, taču rīdzinieki varēja tikt pie vēl vairāk punktiem, ja nebūtu izlaista vadība gan pret Jaroslavļas “Lokomotiv”, gan pret Maskavas CSKA, turklāt pret pagājušās sezonas KHL finālisti rīdzinieki izšķirošos vārtus ielaida 58. minūtē, spēlējot vairākumā.

Šīs darba nedēļas ievadā “Dinamo” noslēdza izbraukumu sēriju ar spēli pret Pekinas “Kunlun Red Star”. Jau pirmajā minūtē “Dinamo” vārti tika atslēgti, bet trešdaļas beigu daļā tas izdevās arī Rīgas komandai. Otrajā periodā ar trīs minūšu intervālu “Kunlun” guva divus vārtus, bet tad sekoja rīdzinieku šovs, jo tika gūti pieci bezatbildes vārti, tādējādi izvirzoties vadībā ar 6:3. Galotnē Mitiščos spēlējošā Pekinas komanda parūpējās par intrigu, tika panākts 6:5, taču tas bija arī viss, un “Dinamo” varēja svinēt pirmo uzvaru.

Divus vārtus “Dinamo” guva Rudolfs Červenijs, kurš visus trīs sezonas punktus ieguvis ar precīzu metienu palīdzību. Vēl trīs punkti pēc pirmajiem mačiem ir Hanteram Šinkarukam (1+2) un Brendonam Gormlijam (1+2).

“Traktor” jaunajā sezonā paspējusi aizvadīt divas spēles. Trešajā septembrī komanda atspēlēja divu vārtu deficītu un papildlaikā tika pie panākuma pret Novosibirskas “Sibir” (3:2), savukārt pirmdien komanda pret Helsinku “Jokerit” atradās iedzinējos ar 0:3 un 2:4, bet izdevās izlīdzināt rezultātu uz tablo, taču papildlaikā ripa lidoja vārtos, kas nozīmēja zaudējumu ar 4:5.

Pagājušajā sezonā komandas aizvadīja divas savstarpējās spēles, un abi mači bija nelabvēlīgi “Dinamo”. Vispirms Čeļabinskā zaudēts ar 1:5, bet Rīgā piedzīvota neveiksme ar 3:4. Interesanti, ka vēl sezonu iepriekš rīdzinieki abās spēlēs uzvarēja.

Bukmeikeri uzskata, ka mājas spēļu sēriju “Dinamo” uzsāks neveiksmīgi, jo koeficients uz “Traktor” uzvaru ir 1,90, kamēr rīdzinieku iespēja uzvarēt novērtēta ar koeficientu 3,55. “Zelta vidusceļš” jeb papildlaiks novērtēts ar koeficientu 4,30.