Priekšpēdējā spēle atlases ciklā: pretī Norvēģija

Latvijas futbola izlase, likmetv
9. novembris, 2021, 17:34

Latvijas futbola izlase sestdienas vakarā aizvadīs priekšpēdējo spēli 2022. gada Pasaules kausa kvalifikācijā. Pretiniekos būs Norvēģijas valstsvienība, kas vēl cīnās par pirmo vietu grupā un automātisku iekļūšanu finālturnīrā. Spēles sākums plkst. 19:00.

Teorētiski Latvijas izlase, kas pašlaik ieņem priekšpēdējo jeb 5. vietu grupā, var palikt arī pēdējā, taču maz ticams, ka Gibraltārs tiks pie sešiem punktiem pret Turciju un latviešiem. Tāpat maz ticams scenārijs, ka Latvija pakāpsies uz 4. vietu, apsteidzot Melnkalni, lai gan teorijā tā var notikt.

Norvēģija ar 17 punktiem ir otrajā vietā grupā, kamēr līderei Nīderlandei ir 19, bet trešās vietas īpašniecei Turcijai – 15. Ja nenotiek lieli brīnumi un norvēģi nezaudē punktus sestdienas vakarā, tad 1. vietas liktenis izšķirsies 16. novembrī, kad Nīderlande uzņems tieši Norvēģiju. Abos divos mačos norvēģiem nevarēs palīdzēt tās galvenais spēks uzbrukumā Erlings Holanns, kurš savainojumu guva oktobrī.

Lielu pārsteigumu Latvijas izlases kandidātu sarakstā nebija. Kļuva zināms, ka nevarēs palīdzēt Pāvels Šteinbors un Jānis Ikaunieks, bet nometnes laikā savainojumā iedzīvojās Daniels Ontužāns, kā rezultātā viņa vietā tika izsaukts Latvijas čempions Renārs Varslavāns.

Septembra ievadā izlases tikās Rīgā. Mača 20. minūtē Holanns bija precīzs no 11 metru soda sitienu atzīmes, bet otrajā puslaikā viesi dubultoja pārsvaru, tādējādi beigās uzvarot ar 2:0. Pirms tam izlases bija tikušās tikai pagājušā gadsimta beigās, uzvaras dalot uz pusēm.

Nav nekādu jautājumu, ka Norvēģija ir šī dueļa favorīte, ko apliecina arī mazais koeficients uz panākumu – 1,15. Neizšķirta iespēja novērtēta ar koeficientu 9,00, savukārt uz Latvijas uzvaru var uzlikt ar koeficientu 27,00.