“Dinamo” sāks gadu ar nelielu izbraukuma tūri

Dinamo Rīga, likmetv
1. janvāris, 2022, 16:53

Rīgas “Dinamo” KHL regulārajā sezonā palikuši vairs tikai divi mēneši, turklāt februārī spēļu būs maz saistībā ar olimpiskajām spēlēm. 2022. gada pirmo cīņu “Dinamo” aizvadīs Kazahstānā, sacenšoties ar Nursultanas “Barys”. Spēles sākums jau plkst. 13:00. Arī nākamais mačs rīdziniekiem būs izbraukumā.

Ja par līdz šim aizvadīto sezonu mieles varētu būt lielas, tad par pēdējiem 2021. gada mačiem “Dinamo” praktiski sūdzēties nevar. Pirms Ziemassvētkiem rīdzinieki papildlaikā viesos apspēlēja Podoļskas “Vityaz”, kam sekoja atspēlēšanās un uzvara pēcspēles metienu sērijā pret Pekinas “Kunlun Red Star” – 3:2.

Gada pēdējā nedēļā Rīga aizvadīja divus mačus. Vispirms bija pārbaudījums Omskas “Avangard” izskatā. Lai gan pirmajos divos periodos “Dinamo” spēlēja labāk un atradās vadībā ar 3:0, pēdējā periodā Omska parādīja, kāpēc kļuva par čempioni, jo izdevās atspēlēt visu deficītu un panākt papildlaiku, kura izcīnīta uzvara ar 4:3. Gadu Rīga noslēdza ar viesošanos Ņižņijnovgorodā, kur arī nepietika ar 60 minūtēm uzvarētāja noteikšanai, bet Patrika Ozola precīzais metiens atnesa uzvaru “Dinamo” – 4:3.

Neskatoties uz labajām sekmēm, “Dinamo” Rietumu konferencē joprojām ir pēdējā vietā ar 37 punktiem, par spēli un diviem punktiem atpaliekot no “Vityaz”.

“Barys” decembrī izdevās izcīnīt četras uzvaras pēc kārtas, bet noslēdzošo četru maču bilance nav iepriecinoša – tikai viena uzvara un trīs neveiksmes. Vienīgais panākums izcīnīts pret “Avtomobilist” (3:2 bullīšos), kamēr zaudēts Kazaņas “Ak Bars” (3:5), Čeļabinskas “Traktor” (2:4) un Ufas “Salavat Yulaev” (1:2). Austrumos “Barys” ir astotā labākā komanda ar 44 spēlēs izcīnītajiem 42 punktiem, tuvākajiem konkurentiem esot divu punktu attālumā.

Septembra vidū komandas pirmo reizi šajā sezonā tikās savā starpā. “Dinamo” izvirzījās vadībā ar trim punktiem, Kazahstānas vienība divus vārtus atguva, bet uz ko vairāk nebija spējīga, rīdziniekiem triumfējot ar 3:2.

Bukmeikeri prognozē, ka gada ievadā “Dinamo” neizcīnīs uzvaru, jo koeficients uz “Barys” uzvaru ir 1,52. Uz to, ka būs nepieciešams papildlaiks, var uzlikt ar koeficientu 4,95, savukārt “Dinamo” panākuma koeficients ir 5,60.