Zviedrijas un Ukrainas izlases cīnīsies par iekļūšanu ceturtdaļfinālā

Zviedrijas futbola izlase, likmetv
29. jūnijs, 2021, 7:46
Zviedrijas futbola izlase | Foto: UEFA

22:00 “Hampden Park” stadionā Glāzgovā tiksies Zviedrijas un Ukrainas futbola izlases, kas aizvadīs pēdējo astotdaļfināla cīņu Eiropas futbola čempionātā.

Potenciālie sākumsastāvi:

Zviedrija: vārtsargs – Robins Olsens, aizsargi – Mikaels Lostings, Viktors Lindelofs, Ludvigs Augustinsons, Markuss Danielsons, pussargi – Sebastians Larsons, Emīls Forsbergs, Albins Ekdāls, Kristofers Olsons, uzbrucēji – Robins Kvaisons, Aleksanders Izāks.

Ukraina: vārtsargs – Georgijs Buščans, aizsargi – Nikolajs Matvijenko, Oleksandrs Karavajevs, Vitālijs Mikolenko, Iļja Zabarnijs, pussargi – Andrijs Jarmolenko, Oleksandrs Zinčenko, Ruslans Maļinovskis, Sergejs Sidorčuks, Nikolajs Šaparenko, uzbrucējs – Romāns Jaremčuks.

Ukrainas izlases uzbrucējam Oleksandram Zubkovam traumas dēļ šis Eiropas čempionāts ir noslēdzies.

Zviedrijas valstsvienība aizvadīja ļoti veiksmīgu grupu turnīru, iegūstot septiņus punktus un divas uzvaras. Vienīgais mačs, kurā netika iegūti trīs punkti, bija pirmajā kārtā pret nospiedošo Spānijas pārsvaru, bet lieliski darbojās Robins Olsens, kurš kļuva par galveno varoni. Cīņa noslēdzās neizšķirti 0:0. Turpinājumā minimāli tika pārspēta Slovākija, izceļoties Emīlam Forsbergam, kurš realizēja 11 metru soda sitienu, bet noslēdzošajā kārtā 3:2 panākums arī pret Poliju, vēl divus vārtus gūstot Forsbergam, bet punktu mačam pielika Viktors Klāsons.

Ukraiņi nespēja demonstrēt tik pārliecinošu sniegumu, kā pēdējie iekļūstot astotdaļfinālā. Pirmajā duelī izdevās veikt atspēlēšanos pret spēcīgo Nīderlandes izlasi, tomēr piecas minūtes pirms pamatlaika beigām tika ielaists Denzela Demfrīza sitiens, zaudējot ar 2:3. Vārtus komandas labā guva Romāns Jaremčuks un Andrijs Jarmolenko. Otrajā kārtā tika gūti vienīgie trīs punkti, kad ar 2:1 smagā cīņā pārspēta pastarīte Ziemeļmaķedonija. Vēlreiz izcēlās Jaremčuks un Jarmolenko. Izšķirošajā cīņā par otro pozīciju apakšgrupā izlasei neizdevās atslēgt Austrijas vārtus un ar 0:1 nācās piekāpties, kā rezultātā bija jāgaida uz citiem labvēlīgiem maču iznākumiem.

Šodien tiks aizvadīts vien piektais savstarpējais duelis, līdz šim veiksmīgāki bijuši Ukraiņi, kas no laukuma apmierināti ar paveikto soļojuši trīs reizes, bet Zviedrijai to izdevies paveikt tikai reizi.

Iepriekšējo piecu savstarpējo maču rezultāti:

DatumsTurnīrsRezultātsUzvarētājs
01.06.2008.Pārbaudes spēle1:0Ukraina
09.02.2011.Kipras starptautiskais turnīrs2:1 (Pēcspēles soda sitieni)Ukraina
10.08.2011.Pārbaudes spēle1:0Zviedrija
11.06.2012.Eiropas čempionāts2:1Ukraina

Pēc parādītā snieguma šajā Eiropas čempionātā labākas iespējas uzvarēt ir Zviedrijas futbolistiem, tā uzskata arī bukmeikeri, kas viņu panākumam piešķīruši koeficientu 2.50. Neizšķirts pamatlaikā novērtēts ar 3.20, bet Ukrainas uzvarai varbūtība uzstādīta 3.25.

11 no 13 Zviedrijas un piecās no septiņām Ukrainas iepriekšējām cīņām pirmais puslaiks nav noslēdzies neizšķirti. Iespēja, ka kāda no komandām pēc 45 minūtēm būs vadībā, novērtēta ar 1.80.