“Valmiera” turpina bez zaudējumiem, svinot ceturto panākumu

"Valmiera" FC, likmetv
19. aprīlis, 2021, 20:20
"Valmiera" FC | Foto: "Valmiera" FC

Vienīgajā pirmdienas “Optibet” futbola virslīgas spēlē “Valmieras” komanda svinēja pārliecinošu panākumu.

“Valmiera” mājās ar 2:0 (2:0) uzvarēja Jūrmalas “Spartaku”.

Mača pirmajās 20 minūtēs mājinieku sniegumā bija redzami vairāki tehniski brāķi, kā arī savstarpēja nesaprašanās starp futbolistiem. Tas gan neko nedeva “Spartakam”, kas ar bumbu lielākoties spēlēja laukuma centrā, līdz pretinieku vārtiem tiekot gaužām reti.

Pirmie vārti mačā tika gūti 21.minūtē, kad Džibrils Gejs soda laukumā piespēlēja Ibrahimam Sovam, kurš no šaura leņķa panāca 1:0. Iepriekš bumbu līdz Gejam nogādāja Raimonds Krollis. Sešas minūtes pēc gūtajiem vārtiem labā sitiena pozīcijā nonāca Gejs, bet viņa raidījums no tuvas distances tika atvairīts.

“Valmiera” pārsvaru dubultoja 34.minūtē. Luka Silagadze no laukuma gala līnijas soda laukumā piespēlēja Krollim, kurš, neviena nepiesegts, bumbu raidīja vārtu labajā apakšējā stūrī. Piecas minūtes pirms pirmā puslaika beigām no aptuveni 15 metriem standartsituāciju izspēlēja “Valmiera”, bet trešos vārtus gūt neizdevās.

Arī otro puslaiku mājinieki iesāka apņēmīgi, pēc nepilnām piecām spēlētām minūtēm bumbu nedaudz virs vārtiem raidot Sovam. Mača 63.minūtē Heitems Kerbašs ar bumbu no laukuma labās malas pietuvojās vārtiem un izdarīja spēcīgu sitienu, bumbai atduroties pret vārtu pārliktni. Tuvojoties spēles pēdējām 30 minūtēm, Valmieras kluba galvenais treneris Tamazs Pertija nomainīja vārtu guvēju Krolli, kā arī aktīvu sniegumu demonstrējušo Silagadzi.

Mača pēdējās 15 minūtes aizritēja ar vairākiem uzbrukumiem abu klubu izpildījumā, bet lielāks pārsvars piederēja mājiniekiem, kuriem arī bija vairākas iespējas no stūra sitiena standartsituācijas, tomēr tās netika izmantotas.

Pagājušās sezonas bronzas laureāte “Valmiera” arī 2021.gada sezonu iesākusi veiksmīgi, četrās spēlēs izcīnot trīs uzvaras. Valmierieši pirmajā kārtā ar 3:2 viesos uzvarēja RFS, pēc tam mājās spēlēja 2:2 ar “Daugavpili”, bet tad ar 1:0 uzvarēja “Ventspili” un ar 2:1 – “Liepāju”.

“Spartaks” sezonu sācis nestabili – kļūdas dēļ tika zaudēts vismaz viens punkts Daugavpilī (1:2), pēc tam uzvara 1:0 pār “Metta” komandu, tad smaga sakāve pret čempioni “Riga” (1:6), bet iepriekšējā kārtā ar 0:1 zaudēts RFS.

Pērn komandas savā starpā tikās trīsreiz, punktus dalot uz pusēm. Vispirms tika fiksēts 2:2 neizšķirts, tad ar 3:2 viesos uzvarēja valmierieši, bet pēdējā mačā “Spartaks” viesos revanšējās ar 1:0.

Valmieras kluba labā Raimonds Krollis guvis četrus vārtus, un Ibrahims Sovs trīsreiz iekarojis pretinieku vārtus. Viesiem divus vārtus guvis Emeka Fraidejs.

Jau ziņots, ka šīs kārtas ievadā “Riga” sestdien mājās ar rezultātu 4:0 sagrāva “Daugavpili”. Svētdien neizšķirti 3:3 spēlēja “Metta” un RFS, bet “Liepāja” viesos ar 1:0 pieveica “Ventspili”.

Turnīra vadībā ar 13 punktiem piecos mačos ir “Riga” un “Valmiera”, desmit punktiem seko un “Daugavpils”, kamēr astoņi punkti piecās cīņās ir RFS kontā. “Liepājai” ir seši punkti, “Spartaks” seko ar trim punktiem piecos mačos, “Metta” izcīnījusi divus punktus, bet pēdējā ir “Ventspils” ar piecās spēlēs izcīnītu vienu punktu.

2021.gada sezonā Latvijas futbola virslīgā spēlē pērnā gada čempione “Riga”, otrās vietas ieguvēja RFS, bronzas medaļniece “Valmiera”, kā arī “Ventspils”, “Liepāja”, Jūrmalas “Spartaks”, “Metta” un “Daugavpils”.

Čempionāta priekšvakarā Latvijas Futbola federācija (LFF) atsauca Latvijas futbola virslīgas potenciālā jaunpienācēja Jūrmalas “Noah” komandas licenci dalībai turnīrā.

Tomēr pēc kluba vēršanās Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) un CAS pagaidu lēmuma – provizoriski piešķirt Jūrmalas “Noah” komandai LLF-A licenci startam “Optibet” virslīgas čempionātā LFF piektdien paziņoja, ka “Noah” iesaistīšanās “Optibet” virslīgas čempionāta izspēlē tiek plānota no sestās kārtas, kas pašlaik ir paredzēta 24. un 25. aprīlī. Šajā nedēļas nogalē ieplānotajās piektās kārtas spēlēs kalendāra izmaiņas netiks veiktas.

“Noah” dalība virslīgā atkarīga no CAS lēmuma.

Šī gada virslīgas čempions noskaidrosies četru apļu turnīrā, katrai komandai aizvadot 28 spēles. Kalendārs veidots tā, lai būtu pēc iespējas ērtāks futbola līdzjutējiem. Spēles tikpat kā nepārklāsies, turklāt kārtas pārsvarā tiks izspēlētas divās – trijās dienās.

Šīs sezonas virslīgas čempionāta pēdējās vietas ieguvēja par tiesībām piedalīties 2022.gada virslīgas sacensībās pārspēlēs tikies ar “Optibet” Nākotnes līgas gaidāmās sezonas trešo spēcīgāko komandu. Latvijas pēc spēka otrās līgas divas spēcīgākās komandas iegūs tiesības spēlēt 2022.gada virslīgas čempionātā, kur nākamsezon iecerēts atgriezties pie desmit vienībām.

Arī šosezon futbola cienītāji var tiešraidē vērot visas Latvijas čempionāta spēles. Tās ir pieejamas virslīgas mājaslapā un portālā “Sportacentrs.com”, kā arī “Sportacentrs.com TV” kanālā.