Vai RFS un “Riga” FC izdosies iekļūt Konferences līgas “play-off”?

RFS, likmetv
10. augusts, 2021, 13:42

Ceturtdienas vakarā RFS un “Riga” FC aizvadīs UEFA Konferences līgas kvalifikācijas 3. kārtas atbildes spēles pret attiecīgi “Gent” un “Hibernians” komandām. Labākās pozīcijās atrodas RFS, jo pirmais mačs pret Beļģijas komandu tika nospēlēts 2:2.

RFS“Gent”, plkst. 20:00

Pirms pirmā mača bukmeikeri par neapstrīdamu favorīti nodēvēja “Gent”, kas arī bija visai loģiski, ņemot vērā komandu finansiālās iespējas, taču laukumā redzētais vismaz sākotnēji parādīja pretējo. Jau mača 11. minūtē Emersons nokārtoja sitienu Darko Lemajičam, kurš raidīja bumbu vārtos, bet 17 minūtes vēlāk Emersons vēlreiz bija aktīvs, kas noslēdzās ar pozitīvu iznākumu, jo viņa centrētā bumba sasniedza Tomašam Šimkoviča galvu – 2:0!

Pie tāda rezultāta futbolisti devās arī puslaika pārtraukumā, bet nākamā cēliena ievadā RFS bija ļoti laba iespēja panākt jau 3:0, tomēr “Gent” vārtsargs paspēja izsist bumbu ārā no vārtiem, kamēr tā vēl nebija pavisam šķērsojusi līniju. Situācija laukumā mainījās 52. minūtē, kad 19 gadus jaunais Nigērijas futbolists Adevele Oladojs guva pirmos vārtus savas komandas labā. Tuvojoties spēles beigu daļai, “Gent” izdevās izlīdzināt rezultātu un to paveica Lorens Depatrs.

Nedēļas nogalē RFS aizvadīja spēli Latvijas kausā, ar rezultātu 2:0 pieveicot SK “Skanstes”, bet “Gent” cīnījās ar nopietnāku pretinieku, jo Beļģijas čempionāta ietvaros piedzīvots zaudējums ar 0:1 pret “KV Oostende”.

Arī pirms atbildes spēles “Gent” atrodas favorītes statusā, bet šoreiz bukmeikeri piedāvā koeficientu 1,38 uz panākumu pēc nospēlētām 90 minūtēm. Ar koeficientu 5,20 tiek apzīmēta iespēja, ka būs nepieciešams papildlaiks, savukārt uz RFS uzvaru var uzlikt ar koeficientu 8,20, lai gan vēl pirms nedēļas koeficients tuvojās 20.

“Hibernians”“Riga” FC plkst. 21:00

Pirms spēles ar “Hibernians” tika uzskatīts, ka “Riga” FC paveicies ar izlozi un sarežģījumiem nevajadzētu rasties. Jau no pirmajām minūtēm Daugavas stadionā rīdzinieki nespēlēja pārliecinoši un ar bīstamām vārtu gūšanas iespējām neizcēlās. Ar skatāmāku futbolu izcēlās “Hibernians”, vairākas reizes izveidojot bīstamas vārtu gūšanas iespējas.

Rezultāts gan ilgi turējās 0:0, taču pārmaiņas notika 69. minūtē. “Hibernians” izpildīja stūra sitienu, bumbu saņēma Andrejs Adžiuss, kurš atradās ārpus soda laukuma, taču raidīja bumbu labajā stūrī, Ivanam Brkičam nespējot glābt situāciju. “Riga” FC centās mainīt spēles ritējumu, bet pretinieki spēlēja labi aizsardzībā, tādējādi galvaspilsētas komanda pēc pirmās spēles atrodas iedzinējos ar 0:1.

Tāpat kā RFS, arī “Riga” FC aizvadītajā nedēļas nogalē aizvadīja Latvijas kausa spēli, izcīnot 3:1 uzvaru pār “Tukumu”. Tā kā Maltas futbola čempionāts vēl nav sācies, “Hibernians” būs bijušas septiņas dienas, lai savā laukumā sagatavotos atbildes mačam.

Neskatoties uz izbraukuma spēli, “Riga” FC pēc bukmeikeru domām saglabā favorītes statusu – koeficients uz uzvaru ir 1,92. Koeficients uz to, ka būs neizšķirts, ir 3,50, bet koeficients uz “Hibernians” uzvaru – 4,20.