40 EUR bezriska likme
Saņemt

Uldriķis: Mums jābūt aktīviem aizsardzībā

Roberts Uldriķis, likme.tv
26. marts, 2021, 15:21

Ja Latvijas futbola izlase sestdien otrajā 2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēlē vēlas “aizķerties” pret Nīderlandi, komandai aktīvi jāspēlē aizsardzības zonā, sarunā ar Latvijas Futbola federāciju (LFF) teica uzbrucējs Roberts Uldriķis.

Jau ziņots, ka Latvijas vīriešu futbola izlase trešdien 2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijas cikla G apakšgrupas pirmajā spēlē “Skonto” stadionā ar rezultātu 1:2 (1:1) zaudēja Melnkalnes valstsvienībai.

Latvijas izlases labā vārtus guva Jānis Ikaunieks, bet pretiniekiem divreiz izcēlās Stevans Jovetičs.

Sestdien Latvijas izlase Johana Kruifa vārdā nosauktajā stadionā Amsterdamā tiksies ar Nīderlandi, bet 30.martā Ataturka olimpiskajā stadionā Stambulā spēkosies ar Turciju.

“Pēc zaudējuma sajūtas, protams, nav pozitīvas. Taču jāpatur prātā arī tas, ka aizvadījām, manuprāt, labu maču. It sevišķi pirmo puslaiku,” sarunā ar LFF preses dienestu teica Šveicē spēlējošais uzbrucējs. “Cīņasspars bija augstā līmenī, pašatdeve visiem “čaļiem” bija fantastiska. Izdevās arī izveidot vairākas vārtu gūšanas iespējas, tostarp pēc stūra sitieniem, arī no spēles.”

“Domāju, melnkalnieši nebija gaidījuši tādu pretspēli no mums, bet ātri vien viņiem nācās saprast, ka nebūs nekāda vieglā pastaiga pa laukumu,” piebilda Uldriķis. “Domāju, ka kopumā spēli var vērtēt pozitīvi,” uzbrucējs komentēja aizvadīto spēli Rīgā.”

Statistika uzrāda, ka tieši Uldriķim bijis vislabākais “xGoals” rādītājs komandā (teorētiski vislielākā iespēja izcelties ar gūtiem vārtiem), taču abos sitienos no ļoti tuvas distances bija maz brīvas vietas.

“Tie abi “momentiņi” radās no standartsituācijām. Paskatījos vairākas reizes atkārtojumus – nu, nebija tur vienkārši gūt vārtus. Pirmajā epizodē vārtsargs izlaida bumbu no rokām, un es paguvu stiepienā ātri uzsist. Redzēju bumbu, vienkārši situ. Viņiem uz līnijas bija spēlētājs, kurš veiksmīgi izsita to no vārtiem. Otrajā epizodē Mārcis Ošs labi pacīnījās ar vārtsargu, bumba atsitās pret stabu un atlēca manā virzienā. Mēģināju kaut vai iestumt bumbu vārtos, bet tā iestrēga zem vārtsarga,” vārtu gūšanas epizodes no pirmā mača atminējās uzbrucējs. “Protams, vēlējos iesist vārtus. Šoreiz nesanāca, neko darīt. Domāju, tāpat aizvadīju labu spēli, daudz cīnījos, daudz bumbu saglabāju komandai – tieši tas mums bija vajadzīgs.”

LFF ziņo, ka augumā raženā uzbrucēja galvenās funkcijas Latvijas izlases modelī ir pieturēt bumbu, dodot laiku komandas biedriem pārkārtoties no aizsardzības uz uzbrukuma pozīcijām, lai tad jau komanda varētu doties daudzskaitlīgā pretuzbrukumā.

“Kad mūsu vienību piespiež tuvu vārtiem, ir ļoti svarīgi aizķerties bumbā un to pieturēt viduszonā. Iepriekšējās spēlēs varbūt ne vienmēr mums tas izdevās,” pauda futbolists. “Domāju, ka spēlē pret Melnkalni es to tīri labi paveicu, iedevu komandai laiku iziet no aizsardzības. Tad jau nometu bumbas Jānim Ikauniekam, ar kuru mēs labi sadarbojamies un saprotamies, vai Zjuzinam, Toberam, kuri, esot ar skatu pret pretinieku vārtiem, varēja labāk redzēt laukumu un uzbrukumu tālākos risinājumus.”

Spēlē ar Melnkalni Latvijas izlase bija vadībā, bet jau trešo reizi kopš pagājušā oktobra vadību ātri izsēja. Mačā ar Melnkalni tas notika praktiski nākamajā uzbrukumā pēc spēles atsākšanās. Jautāts, vai tā ir tikai neveiksmīga apstākļu sakritība, vai tomēr tajā apstāklī ir vērts meklēt kādas likumsakarības, Uldriķis vairāk sliecās otrā varianta virzienā.

“Varbūt tam ir divi aspekti – mūsu pašu koncentrēšanās trūkums pēc gūtajiem vārtiem un pretinieku sasparošanās. Nedrīkst atslābināties pēc gūtiem vārtiem vai pēc kādas citas pozitīvas darbības. Pirmās piecas desmit minūtes pēc rezultāta maiņas pretinieki aktivizējas, mobilizējas. Ja tajā laikā pazūd modrība, tas nereti noved pie šādām nepatīkamām mācībām,” norādīja Uldriķis.

Nīderlandes izlase savā pirmajā G apakšgrupas mačā ar 2:4 piekāpās Turcijai. Uldriķis atklāja, ka sagaida ļoti sarežģītu maču.

“Protams, viņi ir spēcīga komanda, tur ir daudz augstāka līmeņa spēlētāju. Ja Melnkalnes kontekstā varējām runāt par diviem – trim augstas klases izpildītājiem, tad Nīderlandei tādi ir 23 – viss pamatsastāvs, un vēl arī rezervisti,” nākamo pretinieku spēku raksturoja Uldriķis. “Gaidu nopietnu cīņu. Domāju, ka nīderlandieši savā pirmajā mājas spēlē šogad būs ļoti motivēti un gribēs pierādīt, ka klupiens Turcijā bija nejaušība.”

“Mums jāspēlē ar tādu pašu pašatdevi, kāda bija mačā pret Melnkalni. Nedrīkstam viņiem atdot bez cīņas nevienu metru laukumā,” uzsvēra uzbrucējs. “Pat tad, ja spēlēsim zemākā blokā, ja presingosim ne tik augstu kā to darījām pret Melnkalni, mums jābūt aktīviem aizsardzībā, pacietīgiem un jāmeklē iespējas doties bīstamos pretuzbrukumos, pelnīt standartsituācijas.”

Eiropas zonas G apakšgrupā spēlē arī Norvēģijas un Gibraltāra izlase. Pēc vienas spēļu kārtas G apakšgrupā pa trim punktiem iekrājusi Norvēģija, Turcija un Melnkalne, savukārt Nīderlande, Latvija un Gibraltārs pagaidām ir bez punktiem.

Eiropas zonā izlases sadalītas desmit apakšgrupās – piecās pa piecām izlasēm un piecās pa sešām izlasēm. Pasaules kausa finālturnīram kvalificēsies desmit grupu uzvarētājas, bet “play-off” kārtā piedalīsies desmit otro vietu ieguvējas un divas labākās UEFA Nāciju līgas komandas, kas apakšgrupās būs ārpus labāko divnieka.

Izslēgšanas turnīrā 12 izlases tiks sadalītas trīs “play-off” zaros, kur 2022.gada martā tiks noskaidrotas vēl trīs finālturnīra dalībnieces.

2022.gada Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Katarā, un karsto laikapstākļu dēļ turnīrs tiks izspēlēts ziemā no 21.novembra līdz 18.decembrim.

2022.gadā Katarā notiks pēdējais Pasaules kausa finālturnīrs, kurā piedalīsies 32 komandas. 2026.gada turnīrā, kuru uzņems Kanāda, Meksika un ASV, piedalīsies 48 izlases.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis