Turcijas uzdevums – nezaudēt cerības uz astotdaļfinālu

Turcijas futbola izlase, likmetv
9. jūnijs, 2021, 16:02
Turcijas futbola izlase | Foto: Financial Times

Otro kārtu futbola čempionātā turpinās Turcijas un Velsas izlašu duelis plkst. 19:00. Cīņa risināsies Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.

Prognozētie sākumsastāvi:

Turcija: vārtsargs – Urugdžans Čakirs, aizsargi – Kāns Aihans, Čaglars Sejujundžu, Mehmets Zeki – Čeliks, Umuts Merass, Ozans Kabaks, pussargi – Ozans Tufans, Hakans Čalhanoglu, Džengis Unders, Irfans Džans Kahvedži, uzbrucējs – Buraks Jilmazs.

Velsa: vārtsargs – Deniels Vords, aizsargi – Bens Deviss, Konors Robertss, Kriss Mefams, Džo Rodons, pussargi- Ārons Remzijs, Džo Alens, Deniels Džeimss, Džo Morels, uzbrucēji – Gerets Beils, Kīfers Mūrs.

Turnīra atklāšanas mačā, kas risinājās 11. jūnijā, Turcijas izlase ar 0:3 nespēja atrast nekādus pretargumentus Itālijas futbolistiem. Visu spēli dominēja pretinieki, un no lielākas neveiksmes turkus glāba tikai valstsvienības vārtsargs.

Velsa, no otras puses, spēja atspēlēties un pret Šveici spēlēja neizšķirti 1:1. 74. minūtē ar precīzu raidījumu pretinieku vārtos izcēlās Kīfers Mūrs.

Šī ir ļoti svarīga spēle Turcijas izlasei. Zaudējums šajā spēlē un Šveices panākums pret Itāliju nozīmēs to, ka vienība vairs nevar iegūt augstāku vietu par ceturto un pēdējais grupu turnīra duelis būs vien formalitāte.

Velsai uzvaras gadījumā būs izdevies nodrošināt to, ka komanda nevarēs atrasties zemāk par trešo pozīciju pēc apakšgrupu beigām.

Turki ar velsiešiem tikušies sešas reizes, nedaudz labāku statistiku uzrādot Britu salas pārstāvjiem, kas pārspējuši savus oponentus trīs reizes, piekāpušies divas, bet vēl reizi cīnījušies neizšķirti. Tiesa, pēdējā tikšanās reize bijusi pirms 24 gadiem – 1997. gada augustā.

Turcija

Neskatoties uz pārliecinošo neveiksmi pirmajā mačā, eksperti labāk vērtē panākumu gūt Turcijai, kuras iespēja uzvarēt vērtēta ar 2.65, varbūtība, ka uzvarētājs noskaidrots netiks, ir 3.05, bet Velsas uzvara novērtēta ar 3.10.

Velsas futbola izlase nav zaudējusi pirmo puslaiku septiņos iepriekšējos Eiropas čempionātu mačos, iespēja, ka arī šodien pēc pirmā puslaika vadībā būs viņi vai tablo vēstīs par neizšķirtu, vērtēta ar 1.32.

Turki pēc puslaika pārtraukuma ielaiduši sešos no septiņiem iepriekšējiem dueļiem, bet Velsai nav izdevies gūt vārtus četros no pieciem mačiem. Varbūtība, ka šodien tomēr otrajā puslaikā izdosies uzlauzt turku aizsardzību, ir 2.13.