Trīs lietas labas lietas – “Dinamo” pakaļ pirmajai uzvarai

Dinamo Rīga, likmetv
5. septembris, 2021, 15:37

Pirmdienas vakarā plkst. 19:30 ar spēli Mitišķos Rīgas “Dinamo” noslēgs jaunās KHL sezonas pirmo izbraukuma tūri. Pretiniekos būs Pekinas “Kunlun Red Star”, ko rīdziniekiem izdevies pārspēt pēdējās trīs tikšanās reizēs.

Abi pirmie mači “Dinamo” pagājuši pēc visai līdzīga scenārija – vispirms pret Jaroslavļas “Lokomotiv” rīdzinieki izvirzījās vadībā ar 2:0, taču turpinājums neizvērtās tik sekmīgs, jo tika ielaistas trīs ripas, piedzīvojot neveiksmi galarezultātā ar 2:3. Sestdien “Dinamo” pret Maskavas CSKA vispirms ielaida vārtus, taču otrā perioda vidū nebija pat nepieciešama minūte, lai gūtu divus vārtus.

Vadību izdevās noturēt 18 minūtes, kad pērnās sezonas fināliste izlīdzināja rezultātu. Mača beigu daļā “Dinamo” bija vairākums, kas nozīmēja iespēju gūt vārtus, taču notika pretējais, jo CSKA guva spēles izšķirošos vārtus, kas nozīmēja rīdziniekiem zaudējumu ar rezultātu 2:3.

Rezultatīvākie spēlētāji pēc diviem mačiem “Dinamo” komandā ir uzbrucējs Hanters Šinkaruks (1+1) un Oskars Cibuļskis (0+2).

Sezonas ievadā “Kunlun Red Star” viesojās Ņižņekamskā, kur piedzīvoja zaudējumu pret vietējo “Neftekhimik” ar 1:5. Garastāvoklis krietni tika uzlabots aizvadītajā nedēļas nogalē, jo izbraukumā pret “Ak Bars” tika uzvarēts ar 4:3, lai gan pēc pirmā perioda Pekinas komanda atradās iedzinējos ar 0:3.

Tā kā “Dinamo” un “Red Star” spēlē atšķirīgās konferencēs, pagājušajā sezonā komandas tikās divreiz, turklāt abos mačos pārāki bija rīdzinieki. Ja skatās no pašas pirmās tikšanās reizes, kas bija 2016. gada janvārī, 10 savstarpējās spēlēs uzvaras sadalītas brālīgi, jo abu komandu kontos ir pa piecām uzvarām.

Pirms mača favorīte ir “Dinamo”, jo koeficients uz rīdzinieku uzvaru ir 2,25, kamēr uz “Kunlun Red Star” uzvaru var uzlikt ar koeficientu 2,85. Vismazāk ticamais scenārijs ir, ka būs nepieciešams papildlaiks, jo koeficients ir 4,20.