Bezriska likme līdz 50 EUR
Saņemt

Tiek spriests par skatītāju ielaišanu PČ hokejā Rīgā, bet lēmumu nepieņem

Arēna "Rīga", likmetv
19. aprīlis, 2021, 18:11
Arēna "Rīga" | Foto: Rīgas "Dinamo"

Pirmdien pasaules hokeja čempionāta rīcības komiteja izskatīja provizoriskus variantus par skatītāju ielaišanu uz pasaules hokeja čempionāta spēlēm Rīgā, bet nekādus lēmumus vēl nepieņēma, aģentūrai LETA pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietnieka, Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Rīcības komitejā izskatīja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) izstrādātos scenārijus par skatītāju ielaišanu uz spēlēm klātienē. Nekādu lēmumu par piedāvātajiem variantiem komitejā nebija, jo esošais Ministru kabineta regulējums neparedz skatītāju ielaišanu sporta spēlēs. Severs atgādināja, ka skatītāji klātienē būs iespējami tikai tad, ja to pieļaus Covid-19 epidemioloģiskā situācija valstī un Ministru kabineta lēmums.

LHF piedāvāja, ka skatītājiem iekštelpās tiktu nodrošināta Covid-19 testēšana. Testēšanai izmantotu siekalu eksprestestus. Piedāvātais koncepts paredzēja izveidot atsevišķas ieejas arēnas zonās, marķētus krēslus, skatītājiem būtu jālieto sejas maskas un jāievēro divu metru distance. Šādi “Arēnā Rīga” bija iecerēts ielaist 2660 skatītājus, bet Olimpiskajā centrā – 1058 skatītājus.

Vienlaikus LHF domā, kā skatītāji hokeja spēlēm varētu just līdzi svaigā gaisā, bet arī šajā jautājumā nekādi lēmumi netika pieņemti, jo esošais regulējums neparedz pulcēšanās iespējas. LHF piedāvāja, ka skatītāji varētu hokeja spēles skatīties svaigā gaisā, distancējoties un ierobežotā teritorijā ar biļetēm. Kā viens no variantiem tika piedāvāts Daugavas stadions, kur svaigā gaisā ir nodrošinātas sēdvietas un ir pieejams liels ekrāns spēļu norises vērošanai.

Rīcības komiteja izvērtēja un atbalstīja LHF pirmo finanšu pieprasījumu hokeja čempionāta organizēšanai. Finanšu pieprasījumu 1,043 miljonu eiro apmērā komiteja nosūtīja Finanšu ministrijai apstiprināšanai. Severs atgādināja, ka pasaules hokeja čempionāta rīkošanai valsts rezervējusi 3,7 miljonus eiro.

Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) rīcības komiteju informēja par darbu pie Covid-19 drošības protokola darbiem. Severs norādīja, ka IIHF no savas puses drošības protokolu ir izskatījuši un apstiprinājuši, bet vērtējums jāsniedz vēl Veselības ministrijai un Slimību profilakses un kontroles centram. Nākamajā rīcības komitejas sēdē būs vairāk konkrētības par Covid-19 drošības protokolu čempionātam.

Severs atklāja, ka pasaules hokeja čempionātam vīriešiem top jauna himna, pie kuras strādā mūzikas grupa “Astro’n’out”. Viņš norādīja, ka mūzikas grupa drīz varētu prezentēt savu veikumu.

Arī Olimpiskajā centrā telpu ierīkošana pasaules čempionāta norisei notiek straujiem soļiem. Pēc Severa teiktā, centrā ir visi pieslēgumi sataisīti un svarīgākās nepieciešamības sakārtotas. Olimpiskajā centrā darbi norit atbilstoši grafikam. Vienlaikus arī Daugavas stadionā būvnieki pauž pārliecību, ka līdz 30.aprīlim paspēs nodot ēku ekspluatācijā. Tāpat 27.aprīlī vai 28.aprīlī stadionā plāno saldēt ledu.

Nākamā rīcības komitejas sēde notiks 28.aprīlī plkst.13. Tajā plāno piedalīties arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

LETA jau ziņoja, ka marta sākumā valdība atbalstīja piešķirt līdz 3,7 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai segtu pasaules čempionāta hokejā vīriešiem organizēšanas izdevumus.No valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” līdz 3 609 736 eiro piešķirts IZM un pārskaitīšanai LHF, savukārt līdz 90 264 eiro piešķir Iekšlietu ministrijai.

Kopējās visa čempionāta organizēšanas izmaksas būs 12 miljoni eiro, kā arī papildu divus miljonus eiro IIHF ir rezervējusi Covid-19 drošības protokola prasību nodrošināšanai čempionātā.

Tāpat ziņots, ka IIHF padome nobalsoja par Rīgas apstiprināšanu par vienīgo 2021.gada pasaules hokeja čempionāta rīkotāju. Šī gada pasaules čempionāts bija jāuzņem Minskai un Rīgai, taču 18.janvārī IIHF Padomes sēdē Baltkrievijas galvaspilsētai tika atņemtas meistarsacīkšu rīkotāju tiesības.

2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā – Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā – Zviedrijai un Dānijai.

2021.gada pasaules čempionāts ieplānots no 21.maija līdz 6.jūnijam. Iepriekš bija plānots, ka meistarsacīkstes sāksies 7.maijā, taču tās tika pārceltas pāris nedēļas uz priekšu, jo Eiropā varētu aizkavēties nacionālo čempionātu izspēle.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
4/5
1 balss