Vai Šveice sarūpēs vēl vienu pārsteigumu?

Šveices futbola izlase, likmetv
30. jūnijs, 2021, 12:17
Šveices futbola izlase | Foto: Euronews

2. jūnijā tiks aizvadīta pirmā no četrām Eiropas futbola čempionāta ceturtdaļfināla spēlēm. Tā sāksies plkst. 19:00, un uz laukuma redzamas būs Šveices un Spānijas valstsvienības. Mačs risināsies Krievijā, “Gazprom Arena” stadionā.

Potencieālie sākumsastāvi:

Šveice: vārtsargs – Jans Zommers, aizsargi – Rikardo Rodrigess, Manuels Akandži, Niko Elvedi, Silvans Vidmirs, pussargi – Džerdans Šaķiri, Stīvens CUbers, Remo Froilers, Kristians Fasnahts, uzbrucēji – Hariss Seferovičs, Brels Embolo.

Spānija: vārtsargs – Unajs Simons, aizsargi – Žordi Alba, Cēzars Aspilikveta, Ēriks Garsija, Emeriks Laports, pussargi – Serhio Busketss, Koke, Pablo Sarabija, Pedri, uzbrucēji Alvaro Morata, Ferāns Torres.

Admirs Mehmedi izlaida iepriekšējo Šveices izlases treniņu un varētu nepiedalīties šodienas mačā. Diskvalifikācijas dēļ laukumā nedosies arī Granīts Džaka.

Šveice ir vislielākais pārsteigums šī turnīra ceturtdaļfinālā. Varbūt jebkurā citā turnīrā tas nebūtu tik ļoti pārsteidzoši, tomēr šogad viņiem izdevās pārsteigt Eiropu, 1/8 finālā no turpmākās cīņas izslēdzot aktuālos pasaules kausa turētājus francūžus, atspēlējoties no 1:3.

Spēles 15. minūtē pārsteigumu sagādāja Hariss Seferovičs, kurš izvirzīja Šveici vadībā 1:0. Tas arī kļuva par vienīgo precīzo sitienu pirmajā puslaikā. Otrā puslaika 10. minūtē šveiciešiem bija izcila iespēja palielināt savu vadību līdz 2:0, jo uz Francijas vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Tomēr lieliski nospēlēja Hugo Loriss, kurš atvairīja Rikardo Rodrigesa raidījumu. Divas minūtes vēlāk Karīms Benzemā panāca izlīdzinājumu, bet vēl pēc divām minūtēm tas pats Benzemā vadību panāca jau Francijas izlases labā.

75. spēles minūtē lielākā daļa fanu jau nolēma, ka mača rezultāts ir izšķirts, kad lielisku sitienu vārtu “devītniekā” izpildīja Pols Pogba. Tiesa, tas nebija viss, un šveicieši nebija gatavi padoties tik viegli. Iesākot pēdējās 10 pamatlaika minūtes, otros vārtus mačā guva Hariss Seferovičs, bet jau kompensācijas laika pirmajā minūtē izlīdzinājumu panāca Mario Gavranovičs.

Papildlaikā neviena no izlasēm nespēja gūt vārtus, kas nozīmēja, ka uzvarētāju nāksies noskaidrot 11 metru soda sitienu sērijā. Līdz piektajai sērijai neviena no valstsvienībām vēl nebija kļūdījusies. Šveices izlasē piekto soda sitienu izpildīja Admirs Mehmeti, kurš pārspēja Hugo Lorisu. Pienāca Francijas šī brīža spilgtākās jaunās zvaigznes Kiliana Mbape kārta. Tiesa, jaunais futbolists šajā čempionātā nebija guvis vēl nevienus vārtus un jau vienu soda sitienu nebija realizējis, taču Didjē Dešāns izšķirošo sitienu uzticēja tieši viņam. Risks neattaisnojās, Šveices vārtsargam Janam Zommeram atvairot sitienu un ievedot savu komandu ceturtdaļfinālā.

Arī 2008. un 2012. gada Eiropas čempioni spāņi šo turnīra stadiju sasniedza ne pārāk pārliecinoši, neskatoties uz nospiedošo bumbas kontroli visa mača gaitā pret Horvātiju. Arī šajā duelī favorīti pirmie zaudēja vārtus, rupju kļūdu pieļaujot vārtsargam, pēc komandas biedra Pedri piespēles. Tiesa, Spānijai jau pirmajā puslaikā izdevās izlīdzināt rezultātu pēc Pablo Serabijas sitiena.

Otrajā puslaika ievadā Cēzars Aspilikveta izvirzīja vadībā Spāniju, bet 77. minūtē Ferāns Torres panāca jau 3:1. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Mislavs Oršičs samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet otrajā kompensācijas laikā papildlaiku panāca Mario Pašaličs.

Papildlaika pirmā puslaika pēdējās piecās minūtēs Alvaro Morata un Oirzabala guva divus vārtus, izvirzot savu komandu vadībā, ko arī izdevās noturēt un iekļūt 1/4 fināla stadijā.

Spānija ar Šveici spēkus samērojušas 23 reizes, pārliecinoši labāku sniegumu demonstrējot spāņiem, kas uzvaru izcīnījuši 16 dueļos, Šveicei tas izdevies tikai reizi, bet sešas spēles noslēgušās bez uzvarētāja noskaidrošanas.

Nāciju līga1:1

Par favorītiem šajā pārī, protams, uzskatāmi spāņi, kuriem atvēlētais koeficients ir 1.70. Neizšķirtam piešķirta varbūtība 3.85, bet Šveices izlasei iespēja uzvarēt novērtēta ar 5.80.