40 EUR bezriska likme
Saņemt

Sezonas pirmais Rīgas derbijs ir klāt

"Riga" pret RFS, likmetv
25. aprīlis, 2021, 2:15
"Riga" pret RFS | Foto: "Riga" FC

Latvijas čempione “Riga” šodien “Optibet” futbola virslīgas čempionātā uzņems vicečempioni – RFS komandu.

Spēle Sporta biedrības “Ķeizarmežs” stadionā sāksies plkst.17.15. To tiešraidē translēs kanāls “Sportacentrs.com TV”.

“Riga” čempionātu  sākusi ar četrām uzvarām piecās spēlēs. Uzvarēta ir “Ventspils” (3:0), “Liepāja” (2:0), Jūrmalas “Spartaks” (6:1) un “Daugavpils” (4:0), bet labi eļļotajā mehānismā smiltis iebēra “Metta’, spēlējot ar čempioni 1:1.

Arī RFS pēdējā kārtā uzkāpa uz “Metta” grābekļa, zaudējot divus punktus (3:3), bet pārējās spēlēs zaudējumi ir bijuši lielāki nekā “Riga” – 2:3 pret “Valmieru”, 1:1 pret “Ventspili”, 4:0 ar “Liepāju” un 1:0 ar “Spartaku”.

“Riga” vienībā Stafans Miloševičs ar četriem gūtiem vārtiem ieņem otro vietu “bombardieru”  sarakstā, bet brazīlietis Gabriels Ramuss guvis divus vārtus.

Iepriekšējā čempionāta rezultatīvākās vienības RFS rindās trīs vārtus iesitis Darko Lemajičs, bet divus vārtus guvis Žiga Lipuščeks.

Iepriekšējā sezonā savstarpējās spēlēs labāk veicās RFS. Latvijas čempionātā RFS piekāpās “Riga” pirmajā mačā, uzvarot divos atlikušajos – 2:0 un 3:0, kā arī Latvijas kausa ceturtdaļfinālā ar 3:2.

Abas komandas satikušās uz šauras laipas arī tiesas zālē. Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) šobrīd izskata RFS prasību lietā CAS 2020/A/7594 pret Latvijas Futbola federāciju (LFF), “Liepājas” un “Riga” klubu bēdīgi slavenās apgaismojuma traucējuma dēļ Liepājā pārceltās spēles lietā.

RFS labvēlīga lēmuma gadījumā par pagājušās sezonas Latvijas “Optibet” virslīgas čempionāta uzvarētāju tiks kronēta RFS. Tas nozīmētu arī to, ka 2021./2022.gada sezonas Čempionu līgas turnīrā piedalītos RFS, bet “Riga” spēlētu UEFA Eiropas Konferenču līgā.

Turnīra vadībā ar 14 punktiem sešos mačos izvirzījusies “Valmiera”. 13 punkti piecās spēlēs ir “Riga”, ar desmit punktiem piecās cīņās seko “Daugavpils”, bet astoņiem – RFS. “Liepājai” ir seši punkti, bet “Spartaks” tikpat sakrājis sešās spēlēs. “Metta” izcīnījusi trīs punktus sešos dueļos, bet “Ventspils” – vienu punktu piecās spēlēs, kamēr zaudējums vienā spēlē ir Daugavpils “Noah Jurmala”.

Šī gada virslīgas čempions noskaidrosies četru apļu turnīrā, katrai komandai aizvadot 28 spēles. Kalendārs veidots tā, lai būtu pēc iespējas ērtāks futbola līdzjutējiem. Spēles tikpat kā nepārklāsies, turklāt kārtas pārsvarā tiks izspēlētas divās – trijās dienās.

Piektdien LFF valde sacensību nolikumā veica izmaiņas, kas tagad paredz, ka gadījumā, ja čempionātā piedalās astoņi klubi, komanda, kas ieņem pēdējo vietu, pārspēlēs tiekas ar vienību, kas “Optibet” Nākotnes līgas čempionātā ieņem trešo vietu. Ja čempionātā piedalās deviņi klubi, komanda, kas ieņem pēdējo vietu, pārspēlēs tiekas ar vienību, kas “Optibet” Nākotnes līgas čempionātā ieņem otro vietu.

Arī šosezon futbola cienītāji var tiešraidē vērot visas Latvijas čempionāta spēles. Tās ir pieejamas virslīgas mājaslapā un portālā “Sportacentrs.com”, kā arī “Sportacentrs.com TV” kanālā.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis