Sevastova veiksmīgi turpina prestižo Maiami turnīru

Anastasija Sevastova, likmetv
30. marts, 2021, 0:09

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova pirmdien Maiami “WTA 1000” turnīra astotdaļfinālā izcīnīja uzvaru un sasniedza ceturtdaļfinālu.

Sevastova (WTA 57.) astotdaļfinālā ar 6-1, 7-5 uzvarēja horvātieti Anu Konjuhu (WTA 338.), kura sacensībās startēja ar īpašo ielūgumu.

Latvijas tenisiste lieliski iesāka spēli, pretiniecei atņemot pirmās divas serves. Konjuha pie savas pirmās serves nespēja iegūt punktus un tika nobreikota, bet neilgi pēc tam Sevastova savā serves geimā svinēja panākumu. Arī otro servi Konjuha nenosargāja, Sevastovai ar pirmo mēģinājumu panākot 3-0. Konjuha ceturtajā geimā nedaudz atguvās, ar saīsināto sitienu atņemot Sevastovai servi, bet liepājniece nākamajā izspēlē izmantoja ceturto breika iespēju, atgriežot trīs setu pārsvaru (4-1).

Piektajā geimā Sevastova atspēlēja trīsbreikbumbas, bet Konjuha izšķirošo punktu zaudēja, bumbiņu raidot tīklā, kas Sevastovu izvirzīja vadībā ar 5-1. Konjuhai neizdevās nosargāt arī savu ceturto servi, lai arī viņai iepriekš bija trīs iespējas panākt 2-5. Horvātijas tenisiste nonāca iedzinējos un īsi pēc tam pieļāva dubultkļūdu, setu zaudējot ar 1-6.

Otro setu Sevastova iesāka ar uzvaru savā serves geimā, bet nākamā izspēle krietni ievilkās. Konjuha vairākas reizes ieguva pārsvaru, bet izšķirošajā brīdī pieļāva kļūdu, kas atgrieza neizšķirtu 40:40. Šajā geimā neizšķirts kopumā bija desmit reizes līdz Konjuha raidīja bumbu autā, nonākot iedzinējos ar 0-2. Nākamajos divos geimos abas tenisistes savu servi nosargāja, bet piektajā geimā Sevastova nespēja gūt punktus pie savas serves (2-3).

Nākamajos piecos geimos tenisistes uzvarēja geimus pie pretinieces serves. Pēc septītā geima Konjuha saņēma medicīnisko aprūpi, bet uzreiz pēc tam Sevastova ar otro piegājienu panāca 5-3. Konjuha atbildēja ar breiku un neilgi pēc tam panāca neizšķirtu 5-5. Liepājniece ar divām netveramām servēm nokārtoja uzvaru 11.geimā, taču Konjuha nākamajā geimā pieļāva trīs kļūdas, kas Sevastovai ļāva uzvarēt spēli ar 6-1, 7-5.

Konjuha šajā spēlē pieļāva 11 dubultkļūdas, kamēr Sevastovai bija par deviņām mazāk. Abas tenisistes četreiz izpildīja netveramu servi.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Sevastova nopelnījusi 215 WTA ranga punktus.

Ceturtdaļfinālā Sevastova tiksies ar Jeļinu Svitoļinu no Ukrainas (WTA 5.), kura astotdaļfinālā ar 2-6, 7-5, 7-5 uzvarēja čehieti Petru Kvitovu (WTA 10.), kurai bija piešķirts devītais numurs.

Maiami Latvijas tenisiste pirmās kārtas mačā ar rezultātu 6-1, 3-6, 7-6 (7:3) pārspēja serbieti Olgu Daniloviču (WTA 160.), bet otrajā cīņā ar 1-6, 6-2, 6-3 uzvarēja talantīgo amerikānieti Koko Gofu (WTA 36.). Trešajā kārtā viņai bija jātiekas ar rumānieti Simonu Halepu (WTA 3.), kura pleca savainojuma dēļ izstājās no turnīra.

Konjuha pirmajā mačā ar 7-6 (7:3), 7-5 uzvarēja čehieti Kateržinu Sinjakovu, tālāk ar 6-4, 6-2 pārspēta amerikāniete Medisona Kīza (WTA 19.), kurai bija piešķirts 18.numurs, bet iepriekšējā duelī viņa ar 6-4, 2-6, 6-2 uzvarēja pērnā gada “French Open” čempioni no Polijas Igu Švjonteku (WTA 16.). Polijas tenisiste turnīrā bija izlikta ar 15.numuru.

Sevastova savu iepriekšējo turnīru aizvadīja marta sākumā, kad apstājās Dubaijas “WTA 1000” raudzes sacensību otrajā kārtā. Bez Maiami turnīra divas uzvaras pēc kārtas Latvijas tenisiste izcīnīja arī sacensībās Adelaidā.

Konjuha šosezon tikai otro reizi iekļuvusi kāda WTA turnīra pamatsacensībās, bet līdz šim vēl ne reizi nebija izdevies pārvarēt pirmo kārtu. “WTA 1000” turnīrā Dubaijā viņa pirmajā kārtā ar 2-6, 2-6 zaudēja Amandai Aņisimovai no ASV.

Abas tenisistes līdz šim karjerā savā starpā tikušās vienreiz, kad 2017.gadā Sevastova Maljorkas turnīra ceturtdaļfinālā bija pārāka ar 7-5, 1-6, 7-6 (7:5).

Sevastovai kopš pērnā gada sākuma nav izdevies demonstrēt stabilu sniegumu WTA tūrē, kur viņa uzvarējusi astoņās no pēdējās 21 spēles. Šajā sezonā viņai ir astoņas uzvaras un seši zaudējumi, bet pretiniecei 15 mačos izdevies svinēt deviņus panākumus, tiesa lielais vairums uzvaru gūtas kvalifikācijas kārtās.

Sevastova karjeras laikā izcīnījusi četras WTA trofejas, bet Konjuhas rēķinā ir viena.

Jau ziņots, ka trešo kārtu sestdien nepārvarēja Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko, kas piekāpās pasaules ranga pirmajai raketei austrālietei Ešlijai Bārtijai ar 3-6, 2-6.

Par trešās kārtas sasniegšanu Latvijas tenisiste nopelnīja 65 WTA ranga punktus.

Turnīrs Maiami uz cietā seguma norisināsies līdz 3.aprīlim. Sacensību kopējais balvu fonds mērāms 3,2 miljonu ASV dolāru apmērā.

Decembrī Sieviešu tenisa asociācija (WTA) līdz ar zīmola atjaunošanu veica arī izmaiņas tās rīkoto turnīru kategoriju nosaukumos. Izmaiņas veiktas sadarbībā ar Tenisa profesionāļu asociāciju (ATP), lai sporta veida augstākajā līmenī būtu līdzjutējiem saprotama sacensību struktūra.

Sākot ar 2021.gadu, WTA rīkotajos turnīros augstākais līmenis ir WTA 1000 (iepriekš – “Premier Mandatory” un “Premier 5”), tam seko WTA 500 (“Premier 700”), WTA 250 (“International”) un WTA 125 (125 K) līmeņi. Turnīros iegūstamie punkti un naudas prēmijas palikuši tie paši, kas iepriekš.