40 EUR bezriska likme
Saņemt

Sevastova nemaina vietu WTA rangā, bet Ostapenko kāpums par vienu pozīciju

Anastasija Sevastova, likmetv
12. aprīlis, 2021, 10:51
Anastasija Sevastova | Foto: Chin/Getty Images/AFP

Pirmdien atjaunotajā WTA rangā Anastasija Sevastova saglabā 47.vietu, bet Aļona Ostapenko par vienu pozīciju pakāpusies uz 52.vietu.

Aizvadītajā nedēļā spēlēja tikai Sevastova, kura apstājās Čārsltounas “WTA 500” turnīra otrajā kārtā. Šonedēļ abas Latvijas tenisistes Jūrmalā Billijas Džīnas Kingas kausa duelī spēkosies ar indietēm, taču izlašu mačsacīkstes netiek skaitītas WTA rangā.

Par vienu pozīciju rangā atkāpusies Diāna Marcinkēviča (WTA 275.), bet divas vietas atguvusi Daniela Vismane (491.), kamēr Kamillai Bartonei ir vienas pozīcijas kāpums (711.). Sabīne Rutlauka arī šonedēļ ieņem 888.pozīciju, Margarita Ignatjeva zaudējusi divas pozīcijas (995.), Elza Tomase atrodas trīs vietas zemāk (1109.), bet Darja Semeņistaja – piecas (1141.).

Šajā nedēļā vadošā desmitnieka beigās notikusi viena izmaiņa. No pirmās līdz devītajai pozīcijai nemainīgi ierindojas austrāliete Ešlija Bārtija, japāniete Naomi Osaka, rumāniete Simona Halepa, amerikāniete Sofija Kenina, ukrainiete Jeļina Svitoļina, kanādiete Bjanka Andresku, baltkrieviete Arina Sabaļenka, amerikāniete Serēna Viljamsa un čehiete Karolīna Plīškova. Pirmajā desmitniekā atgriezusies Čehijas tenisiste Petra Kvitova, kura uz 11.pozīciju atbīdījusi nīderlandieti Kiki Bertensu.

Aizvadītajā nedēļā turnīros Čārsltounā un Bogotā savus pirmos WTA titulus izcīnīja krieviete Veronika Kudermetova un kolumbiete Marija Kamila Osorio-Serrano. Kudermetova kļuvusi par Krievijas pirmo raketi un par deviņām vietām pakāpusies uz 29.pozīciju, bet Osorio-Serrano par 45 pozīcijām pacēlusies uz 135.vietu.

Dubultspēļu rangā Ostapenko saglabā 19.pozīciju, bet Sevastova atguvusi trīs vietas (159.). Marcinkēvičai piecu vietu kāpums (326.), Vismane atrodas par pozīciju augstāk (709.), kamēr Semeņistaja pakāpusies par divām vietām (824.). Ignatjeva pacēlusies par divām pozīcijām (919.), savukārt Bartone par trim – 936.vieta.

Jau ziņots, ka Sieviešu tenisa asociācija (WTA) veikusi izmaiņas WTA pasaules ranga sistēmā, lai ņemtu vērā Covid-19 pandēmijas ietekmi gan uz saīsināto 2020.gada sezonu, gan izmaiņām sacensību kalendārā šogad.

Spēlētājas WTA punktus rangā pagaidām varēs paturēt arī ilgāk par 52 nedēļām, taču nepārsniedzot 104 nedēļas jeb divus gadus. Tāpat paredzēts, ka spēlētājai jābūt iespējai arī aizstāvēt zūdošos punktus.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
4/5
1 balss