Bezriska likme līdz 50 EUR
Saņemt

Sers Alekss Fergusons dod padomus sporta likmēs

Alekss Fergusons, likme.tv
13. decembris, 2020, 14:46

Pagājušajā gadā iznāca Lielbritānijas futbola vēsturē titulētākā trenera, sera Aleksa Fergusona grāmata ar īsu, bet kodolīgu nosaukumu “Līderība”. Tajā viņš ne tikai atceras par savas trenera karjeras spilgtākajiem momentiem, bet arī detalizēti paskaidro sava veiksmes stāsta sastāvdaļas. Viņa metodes būs noderīgas arī likmju veicējiem.

38 gadus ilgajā darba nogrieznī Anglijā un Skotijā, sers Alekss Fergusons izcīnīja 49 augstākās raudzes trofejas, savukārt britu žurnāls “World Soccer” nosauca viņu par visu laiku izcilāko treneri. Paša Fergusona vārds ir panākuma, līderības un sportisko uzvaru simbols.

Jaunā grāmata no futbola maestro ir savdabīga rokasgrāmata ne tikai sportistiem, bet arī likmju veicējiem, kuri cenšas būt veiksmīgi šajā jomā. To izanalizējot, esam sagatavojuši četrus svarīgus noteikumus, kuri noteikti noderēs spēlētājiem veiksmīgā likmju veikšanā.

Spēlēt, lai uzvarētu

Par seru Aleksu Fergusonu saka, ka viņš vairāk nekā gadsimta ceturtdaļu bija precēts ar Mančestras “United”. To viņš godīgi atzīst savā grāmatā, norādot, ka uzvara katrā turnīrā, kurā piedalījās viņa klubs, nebija vienkārši mērķis – treneris bija apsēsts ar to. Par otro vietu nevarēja būt runas, neskatoties uz konkurentu spēku cīņā par kārtējo titulu.

„Mana sieva bija gatava šādam upurim, viņa ir malacis. Es zinu, ka ne katra sieva varētu ta rīkoties, bet viņa saprata manu apsēstību,” stāstīja Alekss Fergusons. „Vienā dzīves brīdī vēlme un nepieciešamība uzvarēt ņēma virsroku par bailēm zaudēt. Uzvara kļuva par goda lietu.”

Šādas pazīstamā trenera apsēstība tika nodota arī viņa padotajiem. Piecas reizes viņa darbības laikā „sarkano velnu” nometnē komanda ieņēma „vien” otro vietu Anglijas čempionātā, bet katru reizi triumfēja nākamajā sezonā – vēl viens pierādījums, ka zaudējumus ienīda gan Fergusons, gan viņa futbolisti.

Projicējot šo filozofiju uz likmēm, varam apgalvot, ka, lai regulāri uzvarētu, to ir tiešām kaislīgi jāvēlas. Kas tad šeit ir neparasts, jautās daži no jums, jo katrs likmju veicējs, noslēdzot derības ar bukmeikeru, vēlas uzvarēt (un, protams, gūt materiālo ienākumu). Bet ar to ir par maz, jo starp jēdzieniem „gribēt” un „kaislīgi vēlēties” ir milzīga atšķirība.

Jūs būsiet pārsteigti, uzzinot par pētījuma rezultātiem – proti, vairums bukmeikeru klientu veic likmes vienkārši izklaides pēc, lai pakutinātu sev nervus, vai arī lai gūtu papildus emocijas, vērojot mīļākās komandas spēli stadionā vai tiešraidē. Bet ar likmēm apsēstiem spēlētājiem šo procesu jāuztver kā darbu, jārēķinās, ka sava likmju modeļa izstrāde un bezgalīga testēšana prasa milzīgu laiku. Tikai šāda apsēstība ar procesu var atnest panākumu ilgtermiņa distancē.

Spēja atzīt kļūdas

Savas ilgās un spīdošās karjeras laikā masu medijos Alekss Fergusons ne reizi vien tika nosaukts par tirānu. Bet neaizmirsīsim, ka viņš spēja atzīt savas kļūdas. Par tādām uzskata, piemēram, sava dēla pāreju no “United” uz Vulverhemptonas “Wanderers” (kas faktiski noveda pie karjeras beigām); skandāls ar Marku Makgī, kurš tika atstādināts no mačiem par “Aberdeen” dēļ tā, ka pārāk ilgi svinēja uzvaru pār Madrides “Real” Kausa ieguvēju kausā 1983. gadā; paziņošana nīderlandietim Jāpam Stāmam, ka viņš ir pārdots no “United” uz “Lazio”, notikums benzīntankā… Un tie noteikti nav visi piemēri.

Protams, izteiciens „uz savām kļūdām mācās” nekur nav pazudis, bet sava grāmatā Fergusons raksta, ka viņu visvairāk ietekmēja tieši paša kļūdas un neveiksmīga pieredze. Ja mēs runājam par likmēm, tad to varētu noformulēt šādi: no finansiālā viedokļa efektīvā likmju modeļa pamatu nevajadzētu mainīt, bet gan koriģēt tā detaļas, kas ir iespējams tikai tad, ja likmju veicējs nenoliedz savu kļūdu iespējamību.

Perspektīvā domāšana

Savā grāmatā Fergusons negatīvi izsakās par futbola klubos dominējošo tendenci regulāri mainīt trenerus. Kad viņš kļuva par “United” stūrmani, Anglijas futbola dominējošais spēks bija “Liverpool”, šķita, ka gāzt šo klubu no troņa nevienam neizdosies. Lielu uzmanību Ferusons veltīja ne tikai apstākļu nodrošināšanai, lai uzvarētu tuvākajos mačos, bet arī ilgtermiņa panākuma fundamenta ielikšanai. Treneris atzīst, ka, lai izveidotu spēcīgāko komandu Eiropā, viņš bija gatavs ziedot spēlētājus, bet ne principus, jo tie bija pamati, lai realizētu savus ilgtermiņa plānus un idejas.

Tas pats attiecas arī uz likmēm. Ja jūsu mērķis ir tikai nopelnīt naudu tuvākajā nedēļas nogalē, tad pēc dažām neveiksmēm jūs noteikti gribēsiet palielināt likmes summu, lai kompensētu zaudējumus. Bet, ja jūs uztverat zaudējumus kā normālu parādību jomā, kur ir arī nejaušības faktors, tad dažas neveiksmēs neietekmēs jūsu stratēģiju un arī kopējo peļņu nākotnē.

Disciplīna un vēlreiz disciplīna

Vēl viena ne mazāk svarīga lieta – par vienu no panākuma iemesliem Alekss Fergusons sauc disciplīnu.

„Es vienmēr jūtu, ka mūsu uzvaras kļuva iespējamas, pateicoties konsekventajai komandas disciplīnas ievērošanai,” raksta treneris.

Grāmatā treneris atzīst, ka viņa stingra pieeja spēlētājiem, iespējams, dažos gadījumos maksāja “United” pirmo vietu. Viņa strīdi ar tādiem spēlētājiem kā Deivids Bekhems, Rojs Kīns un Rūds van Nistelrojs ir acīmredzamākie piemēri.

„Manuprāt, disciplīna ir visvarīgākā. Daži incidenti, iespējams, maksāja mums titulus, bet, ja man būtu jāatkārto dažas lietas, es visu izdarītu tāpat,” teica bijušais „United” treneris.

Bet ko nozīmē disciplīna likmēs? Pastāvīgā laimesta atslēga ir plānotās peļņas rādītājs (ar cik lielu vidējo laimestu par vienu likmi mēs varam rēķināties).  

Ņemot vērā to, ka lielākā daļa spēlētāju likmes vērtību saskaita, balstoties uz savu uztveri par potenciālo peļņu, ja jūs izdomāsiet no šīs grāmatas izmantot tikai vienu padomu, tad paņemiet šo – disciplīna ir svarīga, aprēķinot jūsu likmju gaidāmo laimestu.

Kā tas ir ar visiem labiem padomiem, svarīgākais ir nevis to zināšanā, bet gan izmantošanā. Neatkarīgi no tā, vai pielietosiet sera Aleksa Fergusona padomus likmēs, vai nē, kaut ko noderīgu jūs iegūsiet jebkurā gadījumā. Vienu var pateikt noteikti: “Līderība” ir obligāta lasāmviela viesiem futbola līdzjutējiem. Vienkārši nav iespējams neizbaudīt ģeniālā trenera kompāniju. 

Autors
Artūrs Koroļkovs - Galvenais redaktors
Galvenais redaktors
Artūrs ir satura un sociālu tīklu menedžeris, kuram ir bagātīga pieredze darbojoties iGaming nozarē. Artūrs lieliski izprot industrijas izaicinājumus un spēj atrast lieliskus risinājums sociālo tīklu marketingā, kā arī piemērota satura radīšanā.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis