40 EUR bezriska likme
Saņemt

Saveļjevs: Vēlos izcīnīt savu pirmo trofeju ar Latvijas izlasi

Aleksejs Saveļjevs, likmetv
9. jūnijs, 2021, 10:45
Aleksejs Saveļjevs | Foto: LFF

Latvijas vīriešu futbola izlase darīs visu, lai nosargātu Baltijas kausa trofeju, intervijā Latvijas Futbola federācijai (LFF) uzsver valstsvienības pussargs Aleksejs Saveļjevs.

Jau ziņots, ka Latvijas vīriešu futbola izlase pirmdien Diseldorfā pārbaudes spēlē ar rezultātu 1:7 kapitulēja Vācijas valstsvienībai.

Latvijas izlasē savus pirmos vārtus guva 22 gadus vecais Saveļjevs, kurš 75.minūtē pārspēja 100.maču valstsvienībā aizvadošo Manuelu Noieru. Pēc auta iemetiena Raimonds Krollis nolika bumbu pa sitienam Saveļjevam, kurš aptuveni no 20 metriem spēcīgi trieca to vārtos.

“Runājot par manu vārtu guvumu, tas, protams, atmiņā paliks uz mūžu. Tāpat arī emocijas, kuras pieredzēju. Ceru, ka šie nebūs mani pēdējie vārti izlasē, un, ka jau tuvākajā laikā ar precīziem sitieniem izcelšos vēl un vēl. Katru reizi pēc gūtajiem vārtiem vairojas pārliecība, it sevišķi – pēc tādiem,” LFF citē Saveļjeva teikto.

Saveļjevs spēlē iesaistījās mača 68.minūtē, kad Latvija atradās iedzinējos ar 0:6.

“Patiesību sakot, rezultātam tobrīd nepievērsu uzmanību. Tas būtu visu tikai sarežģījis. Kad ej laukumā, ir lērums citu lietu, par ko domāt. Laukumā ir jādomā par niansēm, kas tev ļaus demonstrēt maksimāli labu sniegumu. Tas prasa maksimālu koncentrēšanos, agresivitāti katrā divcīņā. Plus, protams, gribēju sevi parādīt no labākās puses, lai pietuvotos sākumsastāva pozīcijām,” par savu došanos uz maiņu stāsta Saveļjevs.

Pussargs atzina, ka ģērbtuvē visi bija lieliski noskaņojušies spēlei, taču laukumā par sevi lika manīt satraukums. Tas novedis pie nepiespiestām kļūdām un neobligāti zaudētām bumbām.

“Man personīgi ir skaidrs, ka arī ar mūsu spēlētāju meistarību bija iespējams parādīt labāku sniegumu. Nezinu, varbūt tas bija uztraukums, varbūt vēl kas cits, varbūt pieredzes trūkums. Pašatdeves ziņā, domāju, mums problēmu nav. Katrā spēlē atdodam visus spēkus. Taču pārliecības trūkums neizbēgami noved pie kļūdām,” secina futbolists.

Saveļjevs atzīst, ka, viņaprāt, pretinieki spēlēja uz pilnu jaudu, tajā pat laikā viņš pieļāva iespēju, ka Vācijas izlases sniegums vēl nebija viņu iespēju maksimums.

“Domāju, katru spēli viņi visi alkst sevi pierādīt, aizstāvēt savas pozīcijas sastāvā, jo konkurence tur ir mežonīga,” uzsver Saveļjevs.

Latvijas izlase apzinājusies, ka nav vienkārši spēlēt pret komandu, kas tik lieliem spēkiem uzbrūk.

“Grūti izsekot katra spēlētāja kustībai un pozīciju maiņai. Reizēm pat septiņi viņu spēlētāji ienāk zonā, bet arī ar to ir jātiek galā, jānosedz spēlētāji un zonas. Domāju, mums šī bija ļoti vērtīga pieredze, kas ļaus nākotnē mazāk kļūdīties līdzīgās situācijās,” skaidro Saveļjevs.

Domāšanas ātrums, lēmumu pieņemšanas ātrums, kolektīvās saprašanās ātrums – tās ir lietas, ko Latvijas izlasei vajadzētu mācīties no Vācijas.

“Domāju, tā ir būtiskākā atšķirība starp mūsu komandām. Ja skatāmies uz atsevišķām viņu spēlētāju darbībām, šķiet, ka to pašu protam darīt arī mēs, bet atšķirība bija tajā, ka viņi to izdarīja daudzkārt ātrāk, pārliecinošāk un ar kolektīvu saprašanos,” komentē Saveļjevs.

Jau ceturtdien Latvijas izlase Tallinā aizvadīs Baltijas kausa spēli ar Igauniju. Latviešiem trofejas izcīnīšanai pietiek ar neizšķirtu, taču igauņi ir kaujinieciski noskaņoti pēc 83 gadu pārtraukuma atgūt Baltijas kausu.

“Man personīgi šī būs ļoti svarīga spēle, jo es ļoti vēlos izcīnīt savu pirmo trofeju ar Latvijas izlasi. Jā, esmu ieguvis līdzīgas trofejas arī jauniešu izlašu līmenī, taču izdarīt to ar nacionālo valstsvienību tomēr ir cita lieta. Manuprāt, spēle pret Igauniju būs svarīgāka nekā nesenais mačs pret Vāciju. Varbūt iespaidu un ažiotāžas ziņā tā nav, bet sportiskā aspektā – noteikti. Vēlamies nosargāt trofeju. Baltijas derbijs tomēr ir īpašs. Izdarīsim visu, lai kauss paliktu Latvijā,” stāsta Saveļjevs.

No Igaunijas izlases futbolistiem Saveļjevs visvairāk atceras pussargu Markusu Sometsu no jaunatnes mačiem Itālijā.

“Abi spēlējam tajās pašās pozīcijās, viens otru pazīstam, šad tad arī sazināmies. Un vēl ir viens mans vienaudzis – Markuss Poms, leģendārā igauņu vārtsarga dēls. Arī labs futbolists, viņš bija savu jauniešu izlašu komandas kapteinis. Bet arī mums ir labi spēlētāji, tā ka spēlei jābūt interesantai,” secina Saveļjevs.

Latvijas izlase Baltijas kausa pirmajā spēlē ar 3:1 pārspēja Lietuvu, bet igauņi lietuviešus apspēlēja ar 1:0.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis