40 EUR bezriska likme
Saņemt

Rīgas “Dinamo” oficiāli tiek pie jauna vārtsarga

Matejs Mahovskis, likmetv
22. aprīlis, 2021, 11:40
Matejs Mahovskis | Foto: Martin FLOUSEK / www.go4gold.cz).

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Rīgas “Dinamo“pievienojies vārtsargs Mateju Mahovski, portālā “Twitter” ziņo līga. Pirms tam uz viņu tiesības piederēja citai KHL komandai Čerepovecas “Severstal”.

Par vienošanos ar čehu paziņojis ir arī pats Rīgas klubs.

Čehu vārtsargs iegūts apmaiņā pret naudas kompensāciju. Kaut arī spēlētājs piederēja “Severstal”, 189cm garais un 27 gadus vecais hokejists lielāko karjeras daļu pavadījis dzimtenē HC “Plzen” un Prāgas “Sparta” sastāvos. Septiņos pavadītajos gados Čehijā Mahovskis aizvadījis 295 spēles regulārajā sezonā, kurās atvairījis 92% raidījumu pa saviem vārtiem un ielaidis 2,31 ripas. Viņam arī 41 mačs “play-off”, caurmērā ielaižot 2,5 ripas un atvairot 92% metienu.

Vārtsargs 2017. gadā noslēdza viena gada līgumu ar Detroitas “Red Wings”, tomēr debiju NHL nepiedzīvoja, aizvadot vien četrus mačus vienības fārmklubā, tiekot galā ar 91,1% metieniem pa vārtiem un vidēji spēlē ielaižot 2,43 ripas. Tas nespēja pārliecināt kluba vadību, tiekot nosūtītam uz ECHL.

Šajā sezonā 40 regulārās sezonas spēlēs Prāgas “Sparta” sastāvā, Mahovskis spēja atvairīt 91,3% metienus, ielaižot 2,26, bet piecās “play-off” spēlēs apturējis 94,6% raidījumu, piekāpjoties vidēji vien 1,58 reizes.

Rīgas “Dinamo” ģenerālmenedžeris Edgars Buncis: “Komplektējot sastāvu nākamajai sezonai, vārtsargu līnijā vēlamies piesaistīt divus līdzvērtīgus vārtsargus, kuri konkurētu savā starpā, un palīdzētu komandai izcīnīt uzvaras un punktus. Izvērtējot Mateja Mahovska sniegumu Čehijas līgā, nonācām pie secinājuma, ka viņa tandēms ar zviedru vārtsargu Johanu Matsonu varētu mums sniegt nepieciešamo drošību un stabilitāti vārtos.”

Jau iepriekš ziņots, ka šajā sezonā par Rīgas “Dinamo” galveno treneri kļuvis krievu speciālists Sergejs Zubovs, bet viņam palīdzēs Valērijs Kuļibaba, Edgars Lūsiņš un Oļegs Orehovskis.

Tāpat vienība tikusi pie jauna ģenerālmenedžera Edgara Bunča personā. Klubs pagarinājis līgumu arī ar aizsargiem – Kristapu Zīli un Kristapu Sotnieku -, kā arī uzbrucējiem – Nikolaju Jeļisejevu un Danielu Bērziņu.

Nedēļu iepriekš “Dinamo” pagarināja līgumu ar uzbrucēju Lauri Dārziņu, bet komanda papildināja sastāvu ar zviedru vārtsargu Johanu Matsonu.

Autors
Roberts Ūdris - Redaktors
Redaktors
Roberts ir sporta satura radītājs: darbojas kā freelance žurnālists vairākos Latvijas vadošajos medijos, īpašu uzmanību pievēršot basketbolam. Viņam sveša nav iGaming nozare, kurai jau vairāku gadu garumā Roberts gatavo materiālus par sporta notikumiem, sporta likmēm un prognozēm.
Raksta vērtējums
5/5
1 balss